Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: e65 760 v12 n73 wyciek płynu chłodniczego rurka pomiędzy głowicami MASAKRA

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar IMPEX1950
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    665
    BMW
    Rolls Royce Phantom
    Skąd
    RADZIONKÓW

    Post e65 760 v12 n73 wyciek płynu chłodniczego rurka pomiędzy głowicami MASAKRA

    Wczoraj zauważyłem wyciek tj kropki płynu na parkingu mojej firmy z bmw 760, postanowiłem o tym wspomnieć i założyć nowy post gdyż jest to podejrzewam pierwszy przypadek w tym silniku na forum.

    To iż jestem pedantyczny jeśli chodzi o stan techniczny samochodów które posiadam nie dało mi to spokoju , więc dzis rano wymontowałem najpierw całe podszybie i osłony przy ścianie grodziowej bo własnie z tamtąd jest wyciek, po czym dalej nic nie widac.
    Następnie trzeba było wyciągnąc kolektor ssący no i kolejno listwy paliwa .

    Wyciek jest spod pokrywy kanału wodnego pomiędzy glowicami a pod tym znajduje sie rurka wodna.

    Mając już tyle zdemontowane nie pozostalo nic innego tylko działać dalej. Robota rozpoczeła sie o 10 tej dzisiejszego dnia a rurke miałem w rękach o 18 tej.

    Jak to w e65 bez względu na typ silnika jeśli chodzi o benzyne te same problemy.

    Przy okazji zostaną usunięte wycieki ze wspomagania oraz z przewodów oleju silnika. Mam zamiar usunąć niechlujstwo krakowskich mechaników którzy firmują sie jako nieautoryzowany serwis bmw w dzielnicy na błoniach. Kupując ten pojazd właściciel zapewniał mnie ze nikt tam nie zaglądał od nowosci ale po demontażu kolektorów ssących znalazła sie zagubiona przez partaczy śruba na klucz 13 tke która nie miała możliwosci przeleciec przez kolektor od góry.

    Jeśli wszystko bedzie przebiegało zgodnie z planem ( dostępnośc czesci w Aso) samochód w piątek bedzie jak nowonarodzony.


    przysłowie sie sprawdza "polak potrafi" i jak sobie sam nie zrobisz to nigdy nie bedzie dobrze.

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar R.SŁOMIŃSKI
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    99
    BMW
    bmw e38 750i
    Skąd
    Poznań
    Podziwiam i zazdroszcze Tobie i wszystkim tym którzy potrafia sami sobie radzić z problemami przy aucie. Dla mnie to wszystko ciemna magia

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar IMPEX1950
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    665
    BMW
    Rolls Royce Phantom
    Skąd
    RADZIONKÓW
    Nie ma czego zazdrościc, poprostu trzeba to lubić, ja uwielbiam markę bmw i podchodze do tematu jako hobby.

    Praca przy tego typu sprzęcie to przyjemnośc i wcale nie trzeba mieć dużej wiedzy zeby ogarniac tego typu tematy , bmw jest tak skonstruowane ze samo sie dzieje a ty tylko odkrecasz i odkrecasz.

  4. #4
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    @Impex


    nie zdążyłem Ci już odpowiedzieć na PW ale napisze teraz tutaj.


    Jeżeli ciekło u Ciebie tylko spod dekla pod którym jest rura to niema problemu z rura tylko z samym nieszczelnym deklem.


    Jeżeli miałbyś problem z rura woda ciekła by z malej dziurki technologicznej obok pompy wody.


    Wyczyść dekiel - uszczelnij dobra pasta np. DIRKO do okładów chłodzenia i będzie dobrze.


    Tak jak Ci pisałem przerabiałem temat rurki do V12 lecz nie udało się do końca.


    Tutaj mój pacjent sprzed miesiąca - 760:






    Na dzień dzisiejszy niemam dostępu do rozebranego V12 żeby pobrać wymiary dlatego nie planuje tego zrealizować.

    Jezeli trafi się coś kiedyś w poblizu zobaczymy ...
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar IMPEX1950
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    665
    BMW
    Rolls Royce Phantom
    Skąd
    RADZIONKÓW
    sebku, jesli bede mial taka e65 760 na czesci a pewnie niebawem tak bedzie to dam ci znac i sobie podjedziesz i wezmiesz wymiary. Jest to rzadki przypadek ale zawsze warto miec cos takiego na stanie.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar IMPEX1950
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    665
    BMW
    Rolls Royce Phantom
    Skąd
    RADZIONKÓW
    Wyciek płynu usunięty, ciekło z podstawy pokrywy aluminiowej pomiedzy glowicami . Po wymiane czesci zakupionej w aso z silnika nie cieknie nigdzie płyn chłodniczy. Dodatkowo zostały wymienione oringi podstawy filtra oleju łącznika węży (miełem przez to zarzygany cały dół silnika)

    Bmka mozna powiedziec mechanicznie została odtrolona po poprzednich mechanikach.

  7. #7
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Czyli diagnoza była prawidłowa :D

    Nie znaczy to jednak ze problem z rura Ciebie ominie.

    Sprawdź u siebie pompę wody i termostat.
    Ostatnio edytowane przez Sebek ; 04-04-2014 o 21:43
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar IMPEX1950
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    665
    BMW
    Rolls Royce Phantom
    Skąd
    RADZIONKÓW
    termostat i pompa wody sa w stanie doskonałym.

Podobne wątki

  1. wyciek płynu chłodniczego e38
    Przez Darek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 20-10-2015, 10:45
  2. [silnik] e65 760 v12 na jakim olejem powinien być zalany silnik? przebieg 240tys km
    Przez IMPEX1950 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 26-03-2014, 09:08
  3. E32 Wyciek płynu chłodniczego M70
    Przez Lucash w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-03-2014, 22:19
  4. Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 15-03-2014, 10:33
  5. [silnik] [mechanika] e65 760 n73 zasysa korek olejowy
    Przez wm w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-06-2012, 10:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •