Wczoraj zauważyłem wyciek tj kropki płynu na parkingu mojej firmy z bmw 760, postanowiłem o tym wspomnieć i założyć nowy post gdyż jest to podejrzewam pierwszy przypadek w tym silniku na forum.

To iż jestem pedantyczny jeśli chodzi o stan techniczny samochodów które posiadam nie dało mi to spokoju , więc dzis rano wymontowałem najpierw całe podszybie i osłony przy ścianie grodziowej bo własnie z tamtąd jest wyciek, po czym dalej nic nie widac.
Następnie trzeba było wyciągnąc kolektor ssący no i kolejno listwy paliwa .

Wyciek jest spod pokrywy kanału wodnego pomiędzy glowicami a pod tym znajduje sie rurka wodna.

Mając już tyle zdemontowane nie pozostalo nic innego tylko działać dalej. Robota rozpoczeła sie o 10 tej dzisiejszego dnia a rurke miałem w rękach o 18 tej.

Jak to w e65 bez względu na typ silnika jeśli chodzi o benzyne te same problemy.

Przy okazji zostaną usunięte wycieki ze wspomagania oraz z przewodów oleju silnika. Mam zamiar usunąć niechlujstwo krakowskich mechaników którzy firmują sie jako nieautoryzowany serwis bmw w dzielnicy na błoniach. Kupując ten pojazd właściciel zapewniał mnie ze nikt tam nie zaglądał od nowosci ale po demontażu kolektorów ssących znalazła sie zagubiona przez partaczy śruba na klucz 13 tke która nie miała możliwosci przeleciec przez kolektor od góry.

Jeśli wszystko bedzie przebiegało zgodnie z planem ( dostępnośc czesci w Aso) samochód w piątek bedzie jak nowonarodzony.


przysłowie sie sprawdza "polak potrafi" i jak sobie sam nie zrobisz to nigdy nie bedzie dobrze.