Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 50

Wątek: Zamiana z automata na manual

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    50
    BMW
    e32
    Skąd
    UK

    Zamiana z automata na manual

    No to zadam to nieszczesne pytanie i mam nadzieje ze nie uslysze zbyt duzo krytyki mojego pomyslu!

    Czy ktos przekladal juz skrzynie automatyczna na manula?
    Ile taka zabawa kosztuje? Czesci? Robocizna? I ile to zajmie?
    Gdzie najlepiej z takim czyms pojechac?
    8/
    Koniec pytan! Teraz troche wyjasnien! :P

    Wiem ze 7ka to nie sportowe auto itd i fajnie sie plynie z automatem ale...
    Mialem wczesniej e32 735i z manualem i to auto latalo a nie plywalo!
    Jest to mój pierwszy automat i na tyle na ile sie przyzwyczilem i doceniam wygode i lenistwo tego rozwiazania - zwlaszcza w miescie i korkach to jednak wole machac samemu biegami! :)
    Kupowalem to auto od razu z mysla o pózniejszej przeróbce bo niestety w UK znalezc 7ke w manualu to jak trafic w totka - a do tego zadbana to juz jak trafic glówna wygrana! :hah:
    Tylko jakies 2% wszystkich e32 sprzedanych w anglii byly z reczna skrzynia i to glównie 730i R6 a od kiedy tu jestem (prawie 5lat) to widzialem w sumie mniej niz 10 takich na sprzedaz!

    Co do czesci to rozwazam opcje zakupu e34 535i (najlepiej Sport - M technic - bo ma szpere!)

    Wiem ze potrzebowalbym:
    kolo zamachowe - najlepiej lzejsze jedmasowe
    nowe sprzeglo kompletne
    skrzynie - wiadomo! :P + caly mechanizm zmiany biegów
    wal od e32 - kupilbym w Polsce albo ewentualnie w Niemczech
    tylni most - najlepiej ze szpera
    pedaly razem z hydraulika - podejda z e34?? 8/

    Wiem ze trzeba tez bedzie rozwiazac problem z odpalaniem tylko na P albo N - robi sie gdzies jakas zworke i komunikat na zegarach - tez sie cos tam odpina!
    I jeszcze takie duperele jak np. mocowanie zbiorniczka wyrównawczego i zmiana panelu drewnianego wokól dzwigni zmiany biegów!

    Temat ten jest na razie w fazie pomyslu / planowania / zbierania informacji - niepotrzebne skreslic! :hah:

    Dlaczego chcialbym to zrobic?
    1.Wieksza radosc z jazdy (w moim przypadku)
    2.Wieksza kontrola nad autem
    3.Lepsze osiagi - oraz baza pod dalsze modyfikacje
    4.Mniejsze spalanie
    5.Obawa przed usterka automatu - koszta! :shock:

    Z góry dziekuje za wszelkie porady i postaram sie grzecznie zniesc krytyke! :P
    Oj 7-ko 7-ko!
    Dlaczego Cie sprzedalem...??
    ...Nie mialem wyjscia niestety!

    Ale na szczescie po 7 latach powrócilas - rok mlodsza, z lepszym wyposazeniem i z o polowe mniejszym przebiegiem!

  2. #2
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    hmm nie takiej odpowiedzi oczekujesz ale ja bede tendencyjny jak to w takich przypadkach bywa i napisze ze nie warto. Kupe kasy wsadzisz, roboty a efekt moze byc rozny. Wsadzisz lipna skrzynie bedziesz ja znowu wyciagal.. dwumasówki tez wieczne nie byly wiadomo manual bardziej odczuwa moce M30.

    Nie wiem czy pamietasz jak chcialem zmieniac na manual w E30 i co zrobilem, zmienilem auto :D Bierz tez pod uwage odsprzedarz, bedziesz mial po vin-ie automat a w aucie bedzie manual.. i juz druciarstwo w papierach.

    pzdr

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    50
    BMW
    e32
    Skąd
    UK
    Wiem ze to bedzie duzo pracy i kasy a co do efektu - to jak bedzie zrobione porzadnie to problemów nie bedzie bo z czym by mialy byc?
    To nie swap silnika i wsadzanie czegos co tam nigdy nie bylo tylko wsadzenie czegos co i w fabryce montowali!
    Wiem ze byloby latwiej kupic od razu manuala ale niestety nie w Anglii!
    Co do kola dwumasowego to wolalbym poszukac nowego jednomasa - lzejsze i nie ma sie co popsuc!
    Co do odsprzedazy i druciarstwa - nie bedzie to raczej dotyczyc mnie w tym wypadku bo z autem nie mam zamiaru sie juz rozstawac!
    Z drugiej strony to nawet mogloby zwiekszyc jego wartosc bo e32 w manualu jest tutaj jak na lekarstwo a np e38 nie bylo wcale! :shock:
    Oj 7-ko 7-ko!
    Dlaczego Cie sprzedalem...??
    ...Nie mialem wyjscia niestety!

    Ale na szczescie po 7 latach powrócilas - rok mlodsza, z lepszym wyposazeniem i z o polowe mniejszym przebiegiem!

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    niema e38 w manualu?? a ja to co? :P

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar maniek
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    47
    BMW
    e23 728i 1981
    Skąd
    DZG
    ja zamienialem automata na manuala i wcale nie ma tragedii . oczywiscie wszystkie czesci mialem z niemieckiej 730i przeznaczonej na czesci wiec problem kombinacji i sztukowania odpadl zupelnie . wymienilem poniewaz zapragnalem .... moj stary sprawny automat sprzedalem wraz z wandlerem i wiazka el. "potrzebujacemu" i spory koszt sie zwrocil . pamietac nalezy jeszcze o lozysku w wale korbowym centrujacym walek sprzeglowy w manualu (koszt to kilkanascie pln) oraz zbiorniczku hamulcowym (spotkalem sie z takimi co nie mialy zaslerpionego cycka :) na sprzeglo ) . efekt ?? zajebisty . moge podeslac na maila filnik z osiagami 735 manual . 250 bez problemu . cala zabawa to jak skladanie klockow lego a efekt przerosl moje oczekiwania .

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Ja tylko dodam od siebie ze zawsze chodziło mio po glowie jak było okazyjnie do kupienia cos w manualu, czy trdno przełożyć na automata :)

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    50
    BMW
    e32
    Skąd
    UK
    Cytat Zamieszczone przez krzywy191
    niema e38 w manualu?? a ja to co? :P
    Nie wiedzialem ze twoje auto to Anglik po przekladce! :P :hah:
    W Angli niestety 7ki z manualem to rzadkosc - w Polsce albo w Niemczech to jest tego pelno!

    Maniek mialem wczesniej e32 735i w manualu i wiem jak to lata - 240 bez najmniejszych problemów a 250 to na dluzszej prostej tez pociagnelem - tylko ze myslalem ze mi zaraz lusterko boczne odpadnie! :hah:
    Filmik chetnie ogladne wiec mozesz mi go przeslac na martin_aper@yahoo.co.uk

    Cytat Zamieszczone przez Aldik
    Ja tylko dodam od siebie ze zawsze chodziło mio po glowie jak było okazyjnie do kupienia cos w manualu, czy trdno przełożyć na automata :)
    Ale jak to tak? W druga strone? 8/ :shock:

    Nie warto! :P ;D
    Oj 7-ko 7-ko!
    Dlaczego Cie sprzedalem...??
    ...Nie mialem wyjscia niestety!

    Ale na szczescie po 7 latach powrócilas - rok mlodsza, z lepszym wyposazeniem i z o polowe mniejszym przebiegiem!

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    no to czas na kontre z mojej storny: dewagujecie panowie na temat opłacalności przekładki automata na manuala, jednak takie działanie niesie za sobą szereg mało fajnych następstw

    - kundlenie auta któe w VINie ma co innego a w rzeczywistości co innego (rzecz jasna jest to istotne tylko dla kogoś kto nie traktuje swojego e32 na równi z lanosem bądź astrą którą wozi się do pracy i ew. na zakupy i nie robi mu to różnicy - jest to kwestia ETYKI)

    - konwersja z automata na manual wymusza szereg zmian min. ECU ale też ingerencję we wiązkę (np. mostkowanie pozycjonera skrzyni bez podmiany ECU od manuala to denny pomysł, auto będzie miało inny zakres obrotów niż powinno, wychodzą też problemy z wiązką oraz "wypada" wymienic zegary i ew. rozwiazac problem nie działającego tempomatu?

    - konwersja pozbawia radości związanej z możliwością wyboru 3 trybów pracy skrzyni (kto jest w stanie szczerze powiedzieć że nie jara go wciśnięcie przycisku Sport i nadal uważa że jest mężczyzną :) )

    Cytat Zamieszczone przez Aper
    zwlaszcza w miescie i korkach to jednak wole machac samemu biegami! :)
    P
    - założyciel postu twierdzi że do jazdy w mieście i w korkach odpowiadałby mu bardziej manual - może niech raz jeszcze przemyśli sobie to co pisze i np. weźmie pod uwagę że wiszenie na szprzęgle, gajgowanie po tysiąc razy miedzy 1 i 2 wcale nie jest fajne i znaczna więszkosć kierowców którzy spędzają troche więcej czasu za kierownicą niż za komputerem przyzna mi w tej kwestii rację

    - zasadność konwersji z manuala na automata w przypadku e32 jest wątpliwa jeszcze z jednego powodu - "najwyższa" wersja 750i wychodziła tylko w automacie i bez wględu na to co kto o tym myśli, konstruktorzy modelu e32 przyjeli ze wersja z automatem jest "wyższa" od tej z manualem, mimo że nic nie stało na przeszkodzie wypuszczenia opcji ze skrzynią manualną z pod M30 z wymiennym dzwonem pod M70 (tak jak robi to wiele innych marek)
    może uprzedze spekulacje na temat tego czy skrzynia z pod M30 wytrzymałaby moment oborotwy M70 i nadmienie że problemy tego rodzaju były rozwiązywane np. przy e30 i e34 M-Power które wychodziły na skrzyniach Getraga (z charakterystyczną jedynką wrzucaną do tyłu)

    Komfort i prestiż flagowego modelu e32 750i / 750iL wymuszał zastosowanie automatu, jeśli byłoby inaczej co stało na przeszkodzie zastosowania skrzyni manualnej?

    Wydaje mi sie że wszystkim którym tak bardzo zależy na przekładce z automata na manuala nie chodzi o ich zdaniem wysokie koszty utrzymania skrzyni automatycvznej w dobrej kondycji ale o otwarcie sobie opcji do PAŁOWANIA siódemki - która dla każdego miłośnika tej serii powinna być synonimem komfortu, prestiżu i wygody - tak jak najwyszy model tej serii.

  9. #9
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    Bardzo kontrowersyjny post! Co do uzasadnienia takiej operacji to nie można dyskutować. Kazdy jest wlaścicielem swojej Siedem oraz ma swoje indywidualne priorytety.
    Co innego sens calego zabiegu. Sensowność takiej przekładki jest żadna ze względu na duże koszty, skomplikowane czynności z tym związane i liczne przeróbki. Nie jest to jednak nie możliwe. Poruszę tez jeszcze raz kwestie odsprzedaży takiego pojazdu. ja bym go nie kupil i to nie z powodu niezgodności z VINem, ale ze wzgledu na podejżenie katowania auta.
    Kolejna sprawa. W manualu tżeba wymieniac czasami sprzęglo, ktore też mało nie kosztuje..
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  10. #10
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    Cytat Zamieszczone przez Aper
    Maniek mialem wczesniej e32 735i w manualu i wiem jak to lata - 240 bez najmniejszych problemów a 250 to na dluzszej prostej tez pociagnelem
    Ja nie ma najmniejszych problemów zeby w automacie zrobic 240..


    Cytat Zamieszczone przez Aldik
    Ja tylko dodam od siebie ze zawsze chodziło mio po glowie jak było okazyjnie do kupienia cos w manualu, czy trdno przełożyć na automata :)
    Ale jak to tak? W druga strone? 8/ :shock:
    Aldik jest ekstremistycznym automatomaniakiem :D


    Cytat Zamieszczone przez radoshb
    Bardzo kontrowersyjny post!
    Tak nie uwazam, kontrowersyjnie to by bylo gdyby Aper chcial zrobic z E32 cabrio :D co nie zmiena faktu ze w watku padaja mocne slowa z ktorymi sie zgadzam i o ktorych pisalem. Mam tu na mysli "kundlenie auta"

    Ja sie tylko zastanawiam gdzie Ty Aper chcesz tym wscieklym z zalozenia E32 w manualu smigac? Bo przeciez w UK 250km/h nie pojedziesz za długo badz bedzie to kosztowne 250km/h :D Nio chyba ze sie cheszs na swiatlach scigac to faktycznie automat od dolu nie bardzo ciagnie :what: :hah:

    pzdr i powodzenia mimo wszystko bo to Twoj pomysl i Twoja realizacja.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •