Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 50

Wątek: Zamiana z automata na manual

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    [quote="MiBhell"]
    Cytat Zamieszczone przez Aper
    Maniek mialem wczesniej e32 735i w manualu i wiem jak to lata - 240 bez najmniejszych problemów a 250 to na dluzszej prostej tez pociagnelem
    Ja nie ma najmniejszych problemów zeby w automacie zrobic 240..


    Cytat Zamieszczone przez Aldik
    Aldik jest ekstremistycznym automatomaniakiem :D


    [.
    Znamy sie troszke wiec wiesz jak jest - ONLY AUTOMAT :) Co domanuali ehh też wiesz ze mam problem ze zrozumieniem ludzi myślących inaczej niz ja - przyznaje sie - ale wiesz też ze jak sam chciałeś manuala kiedyś tak dzisiaj byś automata nie zamienił :)

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    50
    BMW
    e32
    Skąd
    UK
    No widze ze troche mi sie oberwalo ale spodziewalem sie takiej reakcji! :P
    W koncu nie zalozylem tego tematu dla zbierania pochwal i poklasku, tylko zeby dowiedziec sie konkretów!
    Dzieki dla Manka (jak na razie) i mam nadzieje ze tych konkretów jeszcze troche z czasem przybedzie!

    Bedzie troche dlugi post - ale nie mialem wyjscia! :P

    "sz4l0ny" nie wyciagaj prosze moich zdan z kontekstu i nie rób z tego taniej sensacji! :(
    Oczywiscie ze automat jest wygodniejszy w korkach niz manual - tak tez napisalem wiec naucz sie czytac ze zrozumieniem (a jak brakowalo ci tam przecinka to mogles sie chyba choc tyle domyslic!) :]
    I jeszcze taka mala uwaga - nie ma juz niestety kilkunastu lat zeby siedziec przed kompem i gdybac jak to sie jezdzi samochodami wiec daruj sobie takie komentarze! ;D

    Etyka etyka ale ja nie traktuje mojego e32 jak astry albo lanosa albo innego dupo-wozidla!
    Nie po to zaplacilem praktycznie dwukrotna cene rynkowa za moje e32 z malym przebiegiem i w bardzo dobrym stanie zeby je teraz katowac!
    Kupilem to auto dla siebie bo brakowalo mi mojej starej 7ki i nie mam zamiaru sie juz z nia wiecej rozstawac - wiec kwestia pozniejszej odsprzedazy jest juz zalatwiona! :P

    Nie rozumiem co masz na mysli mówiac o zmienionym zakresie obrotów? Moglbys to wyjasnic?
    Martwi mnie natomiast nie dzialajacy tempomat ale to chyba tez sie da przelozyc z manula!

    Powiedz mi jeszcze co ma model 750i do 735i i reszty e32??
    Co z tego ze 750i byla w automacie?
    Zgadza sie ze jest to model flagowy serii 7 i zalozenia ma to byc komfortowa limyzuna wiec bardziej tam pasuje automat! Ale po co BMW samo wrzucaloby manuala do 7ki?
    Bo sie sprzedawal i co niektórzy chcieli miec wybór (szkoda ze nie Anglicy!)
    750i byla tez z automatem bo BMW mialo w tych czasach problem ze znalezieniem odpowiedniej skrzyni dla takiego momentu obrotowego!
    I nie pisz co uznali konstruktorzy z BMW bo nie jestes jednym z nich ani nawet z zadnym z nich nie rozmawiales na ten temat!
    Idac tym samym tokiem myslenia to konstruktorzy uznali ze optymalny rozmiar felgi bedzie 15" a zawieszenie ma miec taka wyskokosc jaka ma a nie 35mm nizej!
    To samo tyczy sie szerokich ryjków, dokladek pod zderzak, podtlenków LPG i innych wynalazków!

    Czyli to tez jest kundlenie samochodu? Czyzbys sam sobie auto skundlil?
    A co do skrzyn z jedynka do tylu (z angielskiego DOGLEG) to byly to bardzo delikatne skrzynie które nie za bardzo znosily zbyt ostre traktowanie i dla twojej wiadomosci to nie byly stosowane w modelu M5 (zadnym!)

    Przekladka na manuala to nie jest dla mnie furtka do "palowania 7ki" (nie uznaje tego w BMW)
    Po prostu wole reczna skrzynie i kazde moje poprzednie auto (w sumie juz 10) to byly manuale!
    Zarzekalem sie ze nigdy nie kupie automata i tyle fajnych aut juz nie kupilem z powodu skrzyni!
    Teraz nie mialem wyjscia i juz sie przyzwyczailem do automatu i doceniam jego zalety!
    Nie jest zle a moze byc tylko lepiej!
    Jakbym mial wybór to od razu bral bym z reczna skrzynia ale jak juz pisalem - w UK nie ma praktycznie z czego wybierac!

    konwersja pozbawia radości związanej z możliwością wyboru 3 trybów pracy skrzyni (kto jest w stanie szczerze powiedzieć że nie jara go wciśnięcie przycisku Sport i nadal uważa że jest mężczyzną :) )
    Zgadza sie fajnie jest wcisnac SPORT, ale jeszcze fajniej jest wcisnac sprzeglo, wrzucic trójke i wdepnac w gaz! :)
    (no chyba ze ktos ma lewa noge z waty i problemy z koordynacja ruchowa i dlatego nie lubi manuali!)
    Czy to czyni mnie gorszym mezczyzna? Czy moze powinienem zakladac juz kiecke? :what:

    "radoshb" - wiem ze sprzeglo trzeba zmieniac (niedawno co zmienialem w 5tce) wiec wiem ile to kosztuje!
    Chcesz powiedziec w takim razie ze kazda 7ka w manualu jest katowana? :shock:

    "MiBhell" - bynajmniej ty gadasz z sensem! (przewaznie!) :hah:

    Nie chodzi o sciganie sie tym autem lub jezdzenie Vmax'em!
    W Angli to i wszystko powyzej 2giego biegu jest nielegalne! :shock:
    Chodzi o moja radosc z jazdy tym autem bo w przeciwienstwie do Aldika ja jestem zagorzalym zwolennikiem recznej zmiany biegów! :P

    Jak juz wczesniej napisalem fajnie sie pomyka 7ka na automacie!
    Luz blues, komfort, cisza, lenistwo i tylko od czasu do czasu pomruk silnika przy mocniejszym wcisnieciu gazu!

    Ale 7ka z manualem ma nagle druga nature! :P
    Dalej jest komfortowa i cicha, ale przestaje nagle byc leniwa i pokazuje ze to zawieszenie nie jest tam od tak dla parady!
    Robi sie zwinna, komunikatywna i lekko sportowa! :shock: (nie mylic z autem do katowania!)

    Normalnie: Freunde am Fahren! (albo po naszemu: The Ultimate Driving Machine!)

    I tak na zkonczenie to powiem ze nie warto sie chyba klócic i nawzajem obrazac panowie!
    Tak jak juz zostalo to wczesniej napisane jest to moje auto wiec i moja decyzja co z nim zrobie!
    Moge was tylko zapewnic ze nie mam zamiaru przerabiac auta do katowania, wyscigów, driftu, albo obwieszania go spojlerami i neonami (bynajmniej na razie!) :what:
    To ma byc dalej duza wygodna limuzyna, lecz o delikatnie podkreslonym charakterze sportowym!
    Przekladka na manuala ma tylko zrekompensowac niemoznosc nabycia auta z taka skrzynia w Anglii i ma bardziej podpasc pod moje upodobania!

    Dziekuje za uwage! :razz:
    Oj 7-ko 7-ko!
    Dlaczego Cie sprzedalem...??
    ...Nie mialem wyjscia niestety!

    Ale na szczescie po 7 latach powrócilas - rok mlodsza, z lepszym wyposazeniem i z o polowe mniejszym przebiegiem!

  3. #13
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    Cytat Zamieszczone przez Aldik

    Znamy sie troszke wiec wiesz jak jest - ONLY AUTOMAT :) Co domanuali ehh też wiesz ze mam problem ze zrozumieniem ludzi myślących inaczej niz ja - przyznaje sie - ale wiesz też ze jak sam chciałeś manuala kiedyś tak dzisiaj byś automata nie zamienił :)
    Oj mylisz sie Aldik pojezdzil bym manualem ;) a manual chcialem w 318iA z racji tego ze to nie jechalo i palilo jak 735iA :D

    Cytat Zamieszczone przez Aper
    "MiBhell" - bynajmniej ty gadasz z sensem! (przewaznie!)
    Ubawilem sie Aper :D traktuje to jako komplement i ubolewam ze od strony technicznej nie pomoge ;) troche mi zawialo starymi czasami z dlugimi wywodami ale na poziomie wiec do przyjecia ;) ..mi juz przeszlo ;)

    pzdr

  4. #14
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    Cytat Zamieszczone przez Aper
    wiem ze sprzeglo trzeba zmieniac (niedawno co zmienialem w 5tce) wiec wiem ile to kosztuje!
    Chcesz powiedziec w takim razie ze kazda 7ka w manualu jest katowana? :shock:
    Chciałem powiedzieć, że przy wymienionej skrzyni bym nie kupił ponieważ mogla być katowana i potem padniety automat zmieniony na manual! Można tez podejżewac w takim przypadku, że właściciel szczedzil grosza na aucie i wybral tańsze rozwiązanie naprawy. Mało jest ludzi, którzy dobry automat zmieniaja na manual :P
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  5. #15
    Dyskusja sie zrobiła a przeciez gosc chce tylko załozyc manuala do auta którego nie
    planuje juz sprzedawac a wiekszosc sie martwi jak on to sprzeda bo VIN bedzie nie teges :what:
    Z tym manualem to masz moje poparcie , ja szukalem przeszło pół roku E32 730i M60B30 własnie w manualu ..... no i znalazłem
    Jakos nie przepadam za aftomatami , wole sobie pomachac troche biegami przynajmniej
    nie zasne za kółkiem w trasie :medit:
    Przeróbek troche bedziesz miał ale ostatnio ktos chyba u nas na forum albo na 5er albo na beemce pisał o takim powiedzmy "swapie" tyle ze on przekładał cały silnik ze skrzynią o
    E34 535i do E32 jak znajde gdzies ten temat to wkleje :]

    Pozdrawiam i powodzenia :medit:

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    czas na moją odp.

    Cytat Zamieszczone przez Aper
    Bedzie troche dlugi post - ale nie mialem wyjscia! :P
    nie przepraszaj że piszesz długie posty - to że są długie nie oznacza że mają w sobie wiele treści, owszem masz wyjście - możesz pisać krócej ale bardziej treściwie - do czego zachęcam

    Cytat Zamieszczone przez Aper

    "sz4l0ny" nie wyciagaj prosze moich zdan z kontekstu i nie rób z tego taniej sensacji! :(
    Oczywiscie ze automat jest wygodniejszy w korkach niz manual - tak tez napisalem wiec naucz sie czytac ze zrozumieniem (a jak brakowalo ci tam przecinka to mogles sie chyba choc tyle domyslic!) :]
    forum daje możliwość cytowania wypowiedzi wybiórczo a ja z tego korzystam - zanim zaczniesz mnie uczyć czytania ze zrozumieniem naucz się pisać poprawnie i stosować interpunkcję, tak żeby to co chcesz przekazać odpowiadało temu co piszesz

    Cytat Zamieszczone przez Aper
    I jeszcze taka mala uwaga - nie ma juz niestety kilkunastu lat zeby siedziec przed kompem i gdybac jak to sie jezdzi samochodami wiec daruj sobie takie komentarze! ;D
    nie interesuje mnie ile masz lat (choć po ilości stosowanych przez ciebie emotów można wnosić że właśnie kilkanaście) interesuje mnie natomiast co chcesz przekazać w swoich wypowiedziach na forum i mam prawo się z tym nie zgadzać


    Cytat Zamieszczone przez Aper
    zaplacilem praktycznie dwukrotna cene rynkowa za moje e32 z malym przebiegiem i w bardzo dobrym stanie (...)

    (...) .Obawa przed usterka automatu - koszta (...)
    zacytowałem te dwie wypowiedzi bo są skrajnie sprzeczne - jeśli stać cię było na e32 w dwukrotnej cenie rynkowej to czemu boisz się kosztów ew. naprawy automatu? wszak taki wydatek to tylko ułamek wartości auta które wybrałeś?

    Cytat Zamieszczone przez Aper
    Nie rozumiem co masz na mysli mówiac o zmienionym zakresie obrotów? Moglbys to wyjasnic?
    jasne, "zmostkowany" pozycjoner skrzyni w położeniu N lub P wymusi na ECU podniesienie obrotów, które są inne niż w przypadku biegu jałowego przy ECU dla skrzyni manualnej (tak czy inaczej jest to druciarstwo)


    Cytat Zamieszczone przez Aper
    Powiedz mi jeszcze co ma model 750i do 735i i reszty e32??
    sam sobie odpowiedziales na to pytanie kilka linijek dalej - jest najwyższym modelem z serii

    Cytat Zamieszczone przez Aper
    750i byla tez z automatem bo BMW mialo w tych czasach problem ze znalezieniem odpowiedniej skrzyni dla takiego momentu obrotowego!
    BZDURA! 850i w skrzyni manualnej temu przeczy - nie pisz rzeczy wyssanych z palca bez pokrycia w rzeczywistosci



    Cytat Zamieszczone przez Aper
    I nie pisz co uznali konstruktorzy z BMW bo nie jestes jednym z nich ani nawet z zadnym z nich nie rozmawiales na ten temat!
    piszę o trendzie który da się prześledzić w autach tej klasy i w podobnych litrażach, przykłądów można mnożyć bądź ile, przytoczę akurat te o które się w jakiś sposób otarłem: W126 500 SE czy SEL, SL to zawsze automat i jakikolwiek miłośnik tego modelu nie zaczynałby nawet dyskusji jaką skrzynię wolałby mieć w S-kalsie, zreszta to samo W140, podobnie Porsche 948 5.0 V8, nie trzeba szukać tak wysoko - głupie Scorpio MK1 2.9 V6 Ghia wychodziło tylko z automatem, mimo że niższe wersje szły normalnie ze skrzynią MT75, każy kto troche siedzi w Fordach "wyśmieje" Ghi'e w manualu, zresztą współczesne auta mierzy się tą samą miarą - choćby A8L czy cokolwiek z tych kategorii


    Cytat Zamieszczone przez Aper
    Idac tym samym tokiem myslenia to konstruktorzy uznali ze optymalny rozmiar felgi bedzie 15" a zawieszenie ma miec taka wyskokosc jaka ma a nie 35mm nizej!
    co to wnosi do dyskusji w tym temacie nie mam pojecia?

    Cytat Zamieszczone przez Aper
    Czyli to tez jest kundlenie samochodu? Czyzbys sam sobie auto skundlil?
    A co do skrzyn z jedynka do tylu (z angielskiego DOGLEG) to byly to bardzo delikatne skrzynie które nie za bardzo znosily zbyt ostre traktowanie i dla twojej wiadomosci to nie byly stosowane w modelu M5 (zadnym!)
    rozumiem że jesteś na wygnaniu, ale zdaj sobie sprawę, że jak już kogoś chcesz uczyć języków obcych to rób to w odniesieniu do kraju z którego pochodzi auto o którym dyskutujesz - mój post dotyczył SPORTGETRIEBE (to trudne słowo z jęz. niemieckiego) produkcji GETRAG - mam potwierdzenie z innego forum (beemka-sport) że ta konkretna skrzynia dobrze znosi przenoszenie mocy ponad 2 krotnie większej niż seryjna - chcesz się z tym kłócić - przytocz konkretne przykłady i dowody - jeśli nie to nie foruj wnisków bez podstaw

    Cytat Zamieszczone przez Aper
    Zgadza sie fajnie jest wcisnac SPORT, ale jeszcze fajniej jest wcisnac sprzeglo, wrzucic trójke i wdepnac w gaz! :)
    (no chyba ze ktos ma lewa noge z waty i problemy z koordynacja ruchowa i dlatego nie lubi manuali!)
    wcisnąć sprzegłoi wrzucić trójke to można nawet na L-ce podczas 10 godziny na kursie do rpawa jazdy, także mało mnie to przekonuje

    co do sportu motorowego to jest kilka mocnych BMW w automatach (może warto przeszukać sieć?) myśle że wywołałbyś dużo śmiechu zarzucając ich właścicielom że mają lewą nogę z waty i problemy z czymkolwiek


    a teraz jeszcze uwaga na koniec:

    znasz znaczenie słowa "bynajmniej"? swoimi wypowiedziami udowadniasz, że nie:

    słowo "bynajmniej" oznacza "wcale, zupełnie" więc

    (na dowód wklejam pierwszy lepszy adres (wybacz obraźliwy ton autora strony) celem potwierdzenia racji w tym co mówie: http://www.bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej )

    Cytat Zamieszczone przez Aper
    "MiBhell" - bynajmniej ty gadasz z sensem! (przewaznie!) :hah:
    napisałeś tutaj swojemu koledze że WCALE NIE gada z sensem

    kończąc swoją wypowiedź zgodzę się z tobą, że istotnie to twoje auto i masz prawo robić z nim co tylko chcesz - możesz sobie założyć nawet napęd parowy, nie musisz się jednak tym chwalić wśród ludzi którzy dążą (albo powinni) do zachowania aut w oryginale

    zakładając temat o "wątpliwej etycznie" przeróbce e32 na forum miłośników serii 7 możesz się spotkać z krytyką, polemiką i sprzeciwem - przykro mi

    na koniec proponuję żebyś odniósł się do tego posta BEZ URAZY, podobnie jak ja nie noszę urazy za słuszne czy mniej słuszne docinki w moją stronę

  7. #17
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    "MiBhell" - bynajmniej ty gadasz z sensem! (przewaznie!) :hah:

    napisałeś tutaj swojemu koledze że WCALE NIE gada z sensem

    sz4l0ny nie dosc ze techniczny to jeszcze szkolony w pismie ;) wierze w dobre intencje Aper-a. BTW tak z twojej wypowiedzi wynika ze musze byc strasznym dzieckiem bo lubie podkreslac "emocje" emotami.. coz kazdy orze jak moze ;)


    Tym sposobem z prostego z pozoru wątku rodzila nam sie walka ideologiczna :)

    pozdrawiam serdecznie

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez MiBhell

    sz4l0ny nie dosc ze techniczny to jeszcze szkolony w pismie ;)
    dziękuję, cośtam się kiedyś pisywało, nie lubie "bić piany" i drażnią mnie dyskusje na temat alu dywaników i woskowania lusterek, natomiast konkrety jak najbardziej!

    Cytat Zamieszczone przez MiBhell
    wierze w dobre intencje Aper-a. BTW tak z twojej wypowiedzi wynika ze musze byc strasznym dzieckiem bo lubie podkreslac "emocje" emotami.. coz kazdy orze jak moze ;)
    ja także wierzę w jego dobre intencje - nawet jeśli to z pozoru wygląda to inaczej

    co do "nadmiernego używania emotów" to faktycznie jest to troche deprymujące - czy po każdym wypowiedzianym na forum zdaniu trzeba koniecznie hihotać, szczerzyć się albo po raz TYSIĘCZNY w tym samym poście się uśmiechać?

    tak czy inaczej wpisz to w nurt naszych czasów i "nawyków" z komunikatorów...

    z mojej strony serdeczne pozdrowienia!

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez radoshb
    Cytat Zamieszczone przez Aper
    wiem ze sprzeglo trzeba zmieniac (niedawno co zmienialem w 5tce) wiec wiem ile to kosztuje!
    Chcesz powiedziec w takim razie ze kazda 7ka w manualu jest katowana? :shock:
    Chciałem powiedzieć, że przy wymienionej skrzyni bym nie kupił ponieważ mogla być katowana i potem padniety automat zmieniony na manual! Można tez podejżewac w takim przypadku, że właściciel szczedzil grosza na aucie i wybral tańsze rozwiązanie naprawy. Mało jest ludzi, którzy dobry automat zmieniaja na manual :P
    Jak ktoś chce to zawsze moze sie czegoś dopatrzeć.... Ale jakoś częście można spotkać zaniedbane bmw a manualu niz w automacie... moze to też kwestia tego ze manual bardziej kusi do ostrej jazdy co tez ma przecież wpływ na trwałosć ogólnie całego auta...

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    50
    BMW
    e32
    Skąd
    UK
    Widze ze co niektórzy to za bardzo odbieraja pewne sprawy osobiscie i wlacza sie im czerwone swiatelko chociaz sami pisza potem: bez urazy! ;) (ups uzylem emotikona - zdradzam swój wiek!)

    Moge sie mylic - cóz nie jestem nieomylny i potrafie sie przyznac do bledu, ale wydaje mi sie ze emotikony sluza do nadawania naszej wypowiedzi odpowiedniego tonu!
    Jest to tylko tekst wyswietlany na monitorze i czytelnik moze zle odczytac ton wypowiedzi bo nie ma mozliwosci wychwycenia tego z tonu glosu, jak podczas normalnej konwersacji!

    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    czas na moją odp.
    Czyzbys traktowal to jak gong do rozpoczecia nastepnej rundy?

    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    nie przepraszaj że piszesz długie posty - to że są długie nie oznacza że mają w sobie wiele treści, owszem masz wyjście - możesz pisać krócej ale bardziej treściwie - do czego zachęcam
    No rzeczywiscie Twoje posty to wnosza najwiecej w tym temacie!
    Nie dosc ze analizujesz moje wypowiedzi literka po literce, wyszukujac najmniejszego bledu do którego mozna sie przyczepic, to jeszcze na dodatek dajesz tutaj wyklad o gamie modeli serii 7 i o swoich wlasnych upodobaniach!
    Moze przypomne jednak ze temat znajduje sie w dziale Mechanika i ma dotyczyc Zmiany skrzyni automatycznej na manuala, a nie historii samochodów BMW (jakze kilku innych marek, które przy okazji w to wplatales!)
    To sie nazywa Offtopic (poszukaj sobie w slowniku co to znaczy skoro nie rozumiesz jezyka "wygnanca")
    Powyzsza zaczepka slowna tez swiadczy o personalnym zaangazowaniu w ten temat jak i o niskiej dojrzalosci piszacej to osoby - sorry! :P

    zacytowałem te dwie wypowiedzi bo są skrajnie sprzeczne - jeśli stać cię było na e32 w dwukrotnej cenie rynkowej to czemu boisz się kosztów ew. naprawy automatu? wszak taki wydatek to tylko ułamek wartości auta które wybrałeś?
    e32 jest juz samochodem leciwym i zakup tego auta nawet w Polsce (gdzie ceny i tak sa kilkakrotnie wyzsze w porównaniu do UK) nie wiaze sie z duzym wydatkiem!
    Ile kosztuje remont/wymiana skrzyni automatycznej?
    Sam nie wiem bo nie mialem wczesniej do czynienia z taka skrzynia ale o kosztach ze sa wysokie to przeczytalem na innych forach
    Koszt ewentualnego remontu to tylko jedna z przyczyn za która stoi moja decyzja!
    Glówna jest preferencja recznej zmiany biegów!

    jasne, "zmostkowany" pozycjoner skrzyni w położeniu N lub P wymusi na ECU podniesienie obrotów, które są inne niż w przypadku biegu jałowego przy ECU dla skrzyni manualnej (tak czy inaczej jest to druciarstwo)
    Cos jednak mozna wyniesc z Twojego postu - szkoda tylko ze gubi sie to w tlumie nie przydatnych mi "informacji"
    Cos mi sie wydaje jednak ze i to mozna obejsc!
    W koncu e32 to nie jest jakas technologia z kosmosu - trudniejsze rzeczy ludzie obchodza!

    jest najwyższym modelem z serii
    Czyli to oznacza ze kazdy musi aspirowac do tego!
    Normalnie "równaj do najlepszego!" :hah:
    To dlaczego sam jezdzisz najnizsza 730tka zamiast topowa 750tka?

    BZDURA! 850i w skrzyni manualnej temu przeczy
    Pamietaj tylko ze e32 weszla na rynke kilka lat wczesniej niz e31!
    Nie mam definitywnej odpowiedzi dlaczego wybrali automata ale jest to jedna z mozliwosci!

    nie pisz rzeczy wyssanych z palca bez pokrycia w rzeczywistosci
    podobnie Porsche 948 5.0 V8
    (Ok pobawie sie teraz w nasladowanie Ciebie i czepianie sie kazdego bledu ale jak sie chcesz bawic w perfekcjoniste to musisz sie tez liczyc z tego konsekwencjami)

    Nie znam Porsche 948!
    Byl model 944 ale ten mial za maly silnik - góra 3.0 R4
    To moze jednak chodzi Ci o 928? Ale ten niestety wystepowal ze skrzynia reczna! :P
    Przeszukaj sobie dobrze Internet!

    Co do przykladow aut jakie podales to sa tam prawie same auta klasy wyzszej gdzie nabywcami (nie tymi po 10 czy 20 latach tylko od nowosci) byli ludzie stateczni i starsi, którzy bardziej niz sportowy charakter cenili sobie wygode jazdy - a taka daje automat!

    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    Cytat Zamieszczone przez Aper
    Idac tym samym tokiem myslenia to konstruktorzy uznali ze optymalny rozmiar felgi bedzie 15" a zawieszenie ma miec taka wyskokosc jaka ma a nie 35mm nizej!
    co to wnosi do dyskusji w tym temacie nie mam pojecia?
    To pomysl!
    Ok wytlumacze Ci bo juz wczesniej oczekiwalem od Ciebie odrobiny wlasnego myslenia i sie nie doczekalem!
    Pisales o tym jak to inzynierowie BMW zaprojektowali model 750i tylko ze skrzynia automatyczna i jak to swiadczy o wyzszosci tego rozwiazania!
    Tak samo, Ci sami inzynierowi okreslili przeswit zawieszenia tego jak i innych modeli, oraz optymalny rozmiar kól!
    Skoro zmiana skrzyni to wedlug Ciebie "kundlenie samochodu" to uwazam ze idac Twoim tokiem myslenia ingerencja w inne podzespoly to tez "kundlenie"
    Tak samo nie przewidzieli zeby e32 jezdzilo na LPG, albo zeby modele R6 mialy szeroka nerke, lub dokladke pod zderzakiem!

    SPORTGETRIEBE (to trudne słowo z jęz. niemieckiego)
    Przykro mi slyszec ze masz problemy z tym slowem, ale nie kazdy musi miec zdolnosci jezykowe!
    przytocz konkretne przykłady i dowody - jeśli nie to nie foruj wnisków bez podstaw
    Jedna z wypowiedzi na ten temat pochodzaca z Angielskiego forum BMW serii 5
    Szkoda ze nie napisales nic o tym ze te skrzynie nie byly jednak stosowane w modelu M5 jak to stwierdziles w poprzednim poscie!
    Trzeba sie umiec przyznac do bledu!

    wcisnąć sprzegłoi wrzucić trójke to można nawet na L-ce podczas 10 godziny na kursie do rpawa jazdy, także mało mnie to przekonuje
    Zgadza sie ale o ile latwiej jest wcisnac przycisk SPORT!!! :shock:

    co do sportu motorowego to jest kilka mocnych BMW w automatach (może warto przeszukać sieć?) myśle że wywołałbyś dużo śmiechu zarzucając ich właścicielom że mają lewą nogę z waty i problemy z czymkolwiek
    Tylko procentowo ile to te automaty stanowia ogólu aut wykorzystywanych w sporcie?
    I czego to tak naprawde dowodzi?
    Skoro jest to az tak wspaniale rozwiazanie do sportu to dlaczego nie jest stosowane na szeroka skale?
    No chyba ze uwazasz ze Formula 1 tez ma skrzynie automatyczna bo nie ma pedalu sprzegla? :P

    Dziekuje równiez za wytlumaczenie znaczenia slowa "bynajmniej" i praktyczne przyklady jego poprawnego uzycia!
    Sadze ze nie tylko ja skorzystam z tej wiedzy na tym forum!
    Tylko szkoda ze musze jeszcze raz przypomniec ze jest to dzial Mechanika, a nie Gramatyka i chyba nie to forum!

    wśród ludzi którzy dążą (albo powinni) do zachowania aut w oryginale
    Jak bardzo oryginalne jest Twoje e32??

    zakładając temat o "wątpliwej etycznie" przeróbce e32 na forum miłośników serii 7 możesz się spotkać z krytyką, polemiką i sprzeciwem - przykro mi

    Z krytyka i sprzeciwem to liczylem sie juz przed zalozeniem tego tematu!
    Jednak liczylem bardziej na dyskusje ze strony technicznej, a nie etycznej!
    Nie mam zamiaru krzywdzic mojego auta, wsadzajac tam cos czego nigdy nie bylo tam prawa byc!
    Chociaz z drugiej strony to uwazam ze jakbym chcial zalozyc do mego auta dwie turbiny, albo wrzucic silnik z Corvetty to spotkalbym sie z mniejsza krytyka, a z wiekszym uznaniem!
    CHORE!!!
    na koniec proponuję żebyś odniósł się do tego posta BEZ URAZY, podobnie jak ja nie noszę urazy za słuszne czy mniej słuszne docinki w moją stronę
    Urazy nie mam bo niby o co mam miec?
    Moze i siedze przez to dluzej na kompie i klepie kolejna strone nie na temat i z wszystkich odpowiedzi jakie dostalem tylko nikla czesc wnosi cos zwiazanego z zadanym przeze mnie pytaniem!

    No cóz takie jest zycie i tak sie dzieje na forach, ze niestety ale czasami ktos kto nie ma za bardzo nic do powiedzenia w danym temacie i tak sie wypowiada, zmieniajac przy okazji temat dyskusji!

    BEZ URAZY! ;)
    Oj 7-ko 7-ko!
    Dlaczego Cie sprzedalem...??
    ...Nie mialem wyjscia niestety!

    Ale na szczescie po 7 latach powrócilas - rok mlodsza, z lepszym wyposazeniem i z o polowe mniejszym przebiegiem!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •