Witam

Od pewnego czasu mam problem z bmw e65, 3.0d.
Niestety nie udało mi się znaleźć tego tematu poprzez wyszukaj, jeśli coś przeoczyłem, przepraszam :)

Więc ...
Od pewnego czasu borykam się z problemem ze skrzynią biegów, poniżej opiszę cała przygodę.
Zaczęło się pewnego zimowego popołudnia, zimna skrzynia, -20, po 2 km wyskoczył błąd transmission fault, na konsoli zaczęły mrugać pozycje biegów. Po zgaszeniu i uruchomieniu samochodu wszystko wróciło do normy.
Miesiąc później, w wilgotny dzień podczas jazdy ten sam problem, po odczekaniu 10min, właczaniu i wyłączaniu zapłonu wszystko wróciło do normy.

Tydzień temu dużo padało, po wejsciu do samochodu włączam zapłon odpalam, pojawiają się błędy, pozycje biegów mrugają, nie mogłem wrzucić żadnego biegu, po wyłączeniu samochodu już w ogóle nie mogłem odpalić, wyskakiwały błędy (tryb i w nim wykrzyknik jak i dsc). Postał kilka dni pod chmurką, dni słoneczne, odpalił i wszystko działało bez zarzutu. wielokrotne gaszenie i trasa ok 50km, żądnego objawu mechanicznego i szarpania. Nastepnie podchodzę rano do samochodu i problem identyczny. zadzowniłem do serwisu, zapewnili mnie, ze to elektronika i za zrobienie tego 1000zł chcą. Szukałem skrzyni, czesci i przez przypadek trafiłem na administratora tego forum, który mi wyjaśnił, ze jest to problem przewodów i wilgoci na nich, miał podobne problemy w swoim e65, ale z przyciskami na kierownicy, polecił opisanie problemu.

Dodam tylko, ze samochód sprowadzony z belgii przez moją osobę, przebieg 160 tyś, zrobiłem nim ok 5 tyś km bez żadnego problemu. Dodaje zdjęcia błędów które wyskakują po włożeniu kluczyka i włączeniu zapłonu.

Admin polecił mi także poszukanie osoby, która mogłaby zczytać mi błędy komputera, JESTEM Z BYDGOSZCZY. :)

Proszę i liczę na pomoc. Pozdrawiam!


Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10154047_752981814734365_1671843471_n.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	26.8 KB
ID:	6886Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1455070_752981778067702_1934752067_n.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	21.8 KB
ID:	6887