Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: 5hp18 problem ze skrzynia

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    7
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    Szczecin

    Post 5hp18 problem ze skrzynia

    Witam was ponownie. Zakupione przeze mnie niedawno autko miało zerwane cięgno zmiany biegów. Stało cały czas na załączonym biegu D także po odpaleniu można było się przemieszczać ale na zegarach wyskakiwał komunikat getriebeprogram (polożenie lewarka zmiany biegów nie zgadzało się z załączonym biegiem) i cały czas działała na 1. biegu. Pobiegłem więc do serwisu i kupiłem nową linke. Po zamontowaniu i podczas zmiany biegów po krótkiej przejażdżce nastąpiło zerwanie nowego cięgna. Stwierdziłem, że powodem mogł być nieprawidłowy montaż więc zakupiłem ponownie nowe i zamontowałem. Okazało się, że kiedy skrzynia się rozgrzeje nie można zmienić biegu ( w ogóle ruszyć wybierakiem) np. z D na P. Nie chce już się mocować bo znowu zerwę linkę i będzie po zawodach. Kiedy skrzynia wystygnie biegi dają się zmieniać lecz nie czuć czystego/wyrażnego przeskoku wybieraka tylko lekkie zgrzyty i blokowanie. Auto kupiłem za cenę bardzo okazyjną, sprzedawca twierdził, że skrzynia uległa uszkodzeniu i została wymieniona na nową więc widocznie kłamał. Stan oleju sprawdzałem - jest ok. Pomóżcie co to może być. Mam się szykować na wymianę całej skrzyni? P.S na zimnym załączają się wszystkie tryby: wsteczny przód. Na rozgrzanej pracuje tylko na wybranym bo nie da się już go zmienić. Ładnie zmienia biegi ale zdaje mi się, że pomimo to troszkę muli.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PiotrekV8
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    675
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    SzczeciN
    Poprzedni właściciel mógl wymienić skrzynie ale nie na "nową" tylko kolejną używaną której stan zdązyłeś dobrze poznać....jeśli nie ma za mało oleju to na 90% skrzynia umiera, także pozostanie Ci albo zaryzykowanie(bo jej stanu nie sprawdzisz) i wymiana srzyni na kolejną używaną, bądź też naparawa tej którą masz ale w tym przypadku musisz się przygotować na kosztu rzędu co najmniej 3-4 tysięcy zł
    Zobacz moją siódeme http://7er.pl/showthread.php/8202-e3...85-730iA-V8-93

    freshtimer - za młody by być klasykiem, za stary by być platikiem

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    7
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    Szczecin
    Dzięki za odzew. Tak też myślałem, że najlepszym wyborem będzie od razu wymiana skrzyni na następną używkę bez żadnych kombinacji byle nie okazała się takim bublem jak ta. Z tego co widziałem skrzynie nie są drogie i nawet dostępne na miejscu od zaraz ale nie wiem jak z wymianą. Orientuje się ktoś jaki może być orientacyjny koszt oraz czy jest w okolicach Szczecina ktoś kto zrobi to dobrze i niedrogo? ;)

Podobne wątki

  1. [skrzynia] problem ze skrzynia 5HP18
    Przez kobuch w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-03-2013, 08:42
  2. Problem ze skrzynią 5HP18
    Przez FIVE w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-02-2013, 15:58
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-08-2012, 12:42
  4. [skrzynia] Automatyczna skrzynia biegow 5HP18- nie zmienia biegow
    Przez GRABA730i w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 16-12-2011, 23:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •