Witam was ponownie. Zakupione przeze mnie niedawno autko miało zerwane cięgno zmiany biegów. Stało cały czas na załączonym biegu D także po odpaleniu można było się przemieszczać ale na zegarach wyskakiwał komunikat getriebeprogram (polożenie lewarka zmiany biegów nie zgadzało się z załączonym biegiem) i cały czas działała na 1. biegu. Pobiegłem więc do serwisu i kupiłem nową linke. Po zamontowaniu i podczas zmiany biegów po krótkiej przejażdżce nastąpiło zerwanie nowego cięgna. Stwierdziłem, że powodem mogł być nieprawidłowy montaż więc zakupiłem ponownie nowe i zamontowałem. Okazało się, że kiedy skrzynia się rozgrzeje nie można zmienić biegu ( w ogóle ruszyć wybierakiem) np. z D na P. Nie chce już się mocować bo znowu zerwę linkę i będzie po zawodach. Kiedy skrzynia wystygnie biegi dają się zmieniać lecz nie czuć czystego/wyrażnego przeskoku wybieraka tylko lekkie zgrzyty i blokowanie. Auto kupiłem za cenę bardzo okazyjną, sprzedawca twierdził, że skrzynia uległa uszkodzeniu i została wymieniona na nową więc widocznie kłamał. Stan oleju sprawdzałem - jest ok. Pomóżcie co to może być. Mam się szykować na wymianę całej skrzyni? P.S na zimnym załączają się wszystkie tryby: wsteczny przód. Na rozgrzanej pracuje tylko na wybranym bo nie da się już go zmienić. Ładnie zmienia biegi ale zdaje mi się, że pomimo to troszkę muli.