Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: e38 z Leszna. Co sądzicie?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    10
    BMW
    będzie E38
    Skąd
    Polkowice

    Post e38 z Leszna. Co sądzicie?

    Byłem, widziałem, nie jechałem, tylko oglądałem. W garażu, w sztucznym świetle, bo na dworze padało.
    Pojechałem jako laik, w e38 w ogóle nie obeznany. Czy z tych zdjęc, opisu możecie podsunąć mi jakieś wskazówki?
    http://tablica.pl/oferta/bmw-728-lif...tml#03c7e0aec5
    Auto przedstawił nam miły starszy Pan, podobno jedynie choroba zmusza go do sprzedaży auta. Auto zarejestrowane na żonę. Auto podobno po wymianie filtrów i oleju. Zapytałem o instalację gazową i jej gwarancję. Gwarancji nie ma, a przecież dopiero od niecałego roku jest zamontowana-to mnie zdziwiło. Co jeszcze? Opony letnie, Dunlop z oznaczeniem M+S (?) nie mogłem znaleźć też daty produkcji. Co do ceny, nie było mowy o negocjacji, jedynie na powrót do domu :-) Warto drążyc dalej temat?
    Ostatnio edytowane przez dazdillinger ; 25-03-2014 o 18:43

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    A jak ogólny stan auta? Rdza itd? Silnik dobrze chodził? Trzeba było się karnąć, bo cena dobra jak za lifta, i na zdjęciach też niczego złego nie widać :)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Grey21
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    265
    BMW
    Szara Dama e32 735i
    Skąd
    Szczytno
    Tak jak kolega prezes napisał , trzeba sie przejechać ale moim zdaniem wygląda na zadbany .
    Znajdź kogoś obeznanego w temacie oglądajcie ,płaćcie i zabierajcie

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar S1 POLAK
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    220
    BMW
    Było e36 320is,e46 320i ,jest e38 735i automat ;)
    Skąd
    735i z Hildesheim-Niemcy,Ja z Cięciny-Powiat Żywiecki
    Blog
    7
    warta uwagi;)) ,2.8 nie ma sie co bać, tylko patrzeć za rdzą trza wnikliwie!!

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    10
    BMW
    będzie E38
    Skąd
    Polkowice
    Rdza pojawiła się delikatnie na tylnej klapie. Chciałem ogólnie sprawdzić jak auto na żywo się prezentuje, wiedziałem że tego dnia transakcji nie będzie, dlatego też nie chciałem temu Panu zawracać gitary. Na dodatek auto stało w garażu przy głównej drodze w Lesznie, swoje musiałem postawić na zakazie, bo nie było innego wyjścia i tak tylko zaglądałem jak mi milicja przyjedzie :-) Silnik odpalił bez problemu (podobno stał nieodpalany 2 tygodnie) po kilku minutach przełączył się na gaz. Ogólne wrażenie było pozytywne, maska troszkę podrapana od kamyków, szyba z naklejką za niemieckie autostrady z 2000 roku, lekkie wgniecenie na skraju dachu zaraz przy uszczelce (Pan tłumaczył że podobno z tira na autostradzie w niemczech tafla lodu spadła na auto) uszczelka lekko przycięta. Ogólnie mogę powiedzieć, że się napaliłem, a to zły doradca.
    Przypomniałem sobie, oba przednie reflektory były marki Bosch. Czy takie reflektory dawali w fabryce czy to już zamienniki?
    Ostatnio edytowane przez dazdillinger ; 25-03-2014 o 20:06

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bladyatl
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    369
    BMW
    e38 740i 99r
    Skąd
    warszawa
    Jak możesz weź kogoś kto już ma takie auto lub może podjechać ktoś z forum kto ma blisko, bo auto naprawdę warte uwagi jak się patrzy na zdjęcia. Przejechać się popatrzyć i kupować.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    10
    BMW
    będzie E38
    Skąd
    Polkowice
    A co sądzicie o tym silniku? Na jakie bolączki cierpi? Sprzedający oznajmił mi, że ma podwójny vanos? Prawda to? Piąty rok jeżdżę TDI, te zmienne fazy rozrządu to dla mnie nowość i powiem że trochę to magia dla mnie :-)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    452
    BMW
    SZUKAM
    Skąd
    ZAWIERCIE
    2.8 to R6 brak vanosu :) Rdza na tylnej klapie to normalka w 7 ;) , lampy wychodziły z Bosha.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    149
    BMW
    E38 740d
    Skąd
    Między Bugiem a Wisłą
    Nie piszecie że rdza to normalka. Rdzy trzeba się jak najszybciej pozbyć bo za pól roku trzeba wycinać blachę lub szukać elementu na wymianę. Na skraju dachu też zaraz może pojawić się rdza np. po zimie zwłaszcza gdy uszczelka nacięta. Idź i pytaj solidnego blacharza/lakiernika ile weźmie za naprawę i malowanie. Wszelkie miejsca odprysków od kamieni też należy na bieżąco korygować bo rdza się rzuci. Jeżeli ma dużo odprysków to wcale nie taki zadbany bo ktoś to właśnie zaniedbał.

    wysłane z Tapatalk

  10. #10
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Jechać na spokojnie i obadać sprawę. Bierz jakiegoś obeznanego kolegę z kompem i osobiście przeleciałby też miernikiem lakieru :)
    Silnik 2.8 całkiem przyzwoity, jak zadbany to bezawaryjny. Ale pewnie z czasem i tak zmienisz na sporo większy ;)
    Jest LPG jest GIT :)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-10-2010, 09:04
  2. E38 740d z W-wy co sądzicie?
    Przez swital w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-09-2010, 18:15
  3. Transport z Leszna do Wrocławia/Namysłowa
    Przez tuczi77 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-07-2010, 16:57
  4. [e38] Witam z Leszna Nowe Foty ! ! !
    Przez ArekLand w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 30-05-2010, 21:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •