Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: licznik ma kota , obroty falują ....

  1. #1
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN

    Post licznik ma kota , obroty falują ....

    znowu jakiś czas było stabilnie z autem, aż do dziś , rano wyjechałem do pracy jak zawsze i nagle po 200 -300 metrach wskazówka ekonomizera , prędkości opadły....po chwili znowu ruszyły , i tak co jakiś czas , przez jakieś 12 km do pracy policzyło niespełna połowę, obrotomierz działał i reszta też , drugi problem to obroty , nagle zaczęły mocno falować na luzie , od normalnych do prawie 2000 momentami w tym czasie jakby zaczęło przygasać na wyświetlaczu , nie wiem czy istotne czy nie ale przy dodaniu gazu gdzieś pod maską słychać takie mocne zasysanie ( nie za każdym razem ) po ujęciu gazu jakby tak odpuszczało , znowu nie wiem o co kaman .....

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    u mnie w e32 oznaczało to wymianę zegarów, siadła w nich elektronika i najpierw nie wyświetlał kodów z check control lub podświetlał wyświetlacz nawet przy wyłączeniu, ekonomizer i licznik chodziły jak chciały, a temperatura i paliwo potrafiło pokazać szczałką w dół :) zaczęło się jednym z objawów a potem gangrena postępowała dalej.
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    156
    BMW
    e38
    Skąd
    zdolny śląsk
    Cytat Zamieszczone przez Martynka Zobacz posta
    paliwo potrafiło pokazać szczałką w dół
    strzałką ;) a tak serio to u mnie jak zegary zaczynały wariować, to w krótkim czasie padały czujniki od abs-u, nie wiem, może to tylko przypadek, ale dwa razy tak było, i po wymianie czujników się uspokoiło. Nie mam teraz problemów ani z zegarami ani z abs-em.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    u mnie nie ma strzałki, jest wskazówka albo szczałka :P
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  5. #5
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    czyli jak myślałem że ABS , ciekawiło mnie czy jest to jakoś powiązane z innymi opisanymi objawami :) więc tematem idźmy dalej :) obroty, czy ma to może związek z alternatorem albo coś? czytając przypomniał mi się inny epizod , jechałem autem w trasie i zatrzymałem się na siku , zgasiłem poszedłem zrobić co trzeba i kawę kupić , wracam przekręcam kluczyk i cisza....wszystko się świeciło ale nie gadał... po podaniu napięcia na aku przez start kable po 5 sekundach zaraz zapalił i było dobrze potem , kiedyś też podobna sytuacja pod domem , zdjąłem klemy i złożyłem po 15 min ich zwierania i znowu było dobrze, zapalił od razu bez dodatkowych ingerencji ( klemy czyste , zawazelinowane )

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw

    Post

    To, że obroty falują, to prawdopodobnie zasysa gdzieś lewe powietrze. Podświetlenie przygasa pewnie, jak obroty spadają, a komputer dodaje gazu ? Stawiam na odmę z tyłu kolektora. Wariacje licznika mogą być związane z lewym tylnym czujnikiem ABS (ale to już pewnie wiesz) lub może oznaczać awarię elektroniki licznika.

    Edit: Napisałeś dodatkową informację ;-) Możesz mieć za niskie napięcie aku. Spróbuj naładować prostownikiem i sprawdź, czy objawy nie znikną.

    Edit: I jak ? Próbowałeś ładować aku ?
    Ostatnio edytowane przez chytrusek ; 26-03-2014 o 20:04

Podobne wątki

  1. [elektryka] e65 Dostała mega kota
    Przez szpoper w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 16-01-2014, 22:17
  2. falują obroty silnik m60b40 i dziwne błędy
    Przez hektorek106 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-11-2013, 09:37
  3. [mechanika] Kiepskie obroty/ za niskie obroty
    Przez Marcin-e32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 04-03-2010, 18:24
  4. Licznik
    Przez walczaktomasz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-09-2008, 23:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •