Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Witam :-)

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    10
    BMW
    będzie E38
    Skąd
    Polkowice

    Post Witam :-)

    Witam wszystkich użytkowników tego forum
    Od dłuższego czasu myślę o e38, ze względu na roczniki aut mam pewne obawy. Mam nadzieję, że na tym forum dowiem się wiele ciekawych rzeczy, być może przekonam się do kilkunastoletniego auta i takie zakupię (jedno już nawet oglądałem)
    Jestem z Polkowic, woj. dolnośląskie. Lat 28, z zawodu kopidół (górnik :-)
    Pozdrawiam

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar R.SŁOMIŃSKI
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    99
    BMW
    bmw e38 750i
    Skąd
    Poznań
    Tak na prawdę to zależy jaką kwotę chcesz na to autko przeznaczyć, a rok produkcji nie ma znaczenia jeśli auto jest dobrze utrzymane. No tylko właśnie z tym jest gorzej bo wg mnie przez ostatnie lata duża część ludzi kupowała te auta bo uzbierali by kupić ale żeby utrzymać je w formie już było gorzej, ja posiadam e38 750i i złego słowa nie mogę powiedzieć mimo iż kupiłem go od człowieka który był zwykłym krętaczem i musiałem po kupnie dużo rzeczy zrobić to poza tymi wadami z którymi auto wjechało na moje podwórko auto spisuje się swietnie, w moich rękach już nic mu się złego nie stanie ;p

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    54
    BMW
    e36 M52B25 Coupe / e32 M30B35
    Skąd
    Bydgoszcz
    W mojej opinii wiek nie ma znaczenia, liczy się stan techniczny. Lepiej kupić np.zadbaną e38 z 1994 roku za np 16000 niz za tą samą kasę poliftowego kapcia z końca produkcji, chociaż cena nie zawsze jest wyznacznikiem stanu i o tym też trzeba pamiętać. Zgadzam się z przedmówcą, że auta miały swój słaby czas i przez ostatnie lata była masa sztuk wziętych w kredyt za 20k a potem brak siana na dobry filtr czy wymianę oleju. Ogólnie najlepiej poszukaj auta w lokalnych klubach BMW z udokumentowaną historią i pamiętaj, że lepiej wydać 3 tyś więcej przy zakupie niż potem 6 na naprawy. Na oględziny weź kogoś kto się zna na temacie i będzie cię chłodził.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar R.SŁOMIŃSKI
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    99
    BMW
    bmw e38 750i
    Skąd
    Poznań
    najlepiej jedz na przeglad z właścicielem i obejrzyj wszystko dokładnie. jak cos bedzie nie tak to zbijaj cene ;D
    a masz jakieś kryteria? zdecydowałeś się na jakiś motor konkretny? wyposarzenie?

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    10
    BMW
    będzie E38
    Skąd
    Polkowice
    Moje kryteria? Chciałbym posiadac auto zadbane, nie zmęczone. Silnik benzynowy, może być 2.8. Nie mam zacięcia sportowego, nie katuję własnego sprzętu. Lubię przemieszczać się z punktu a do b wygodnie, w ciszy :-)
    Na pierwszych oględzinach byłem w niedzielę:
    http://tablica.pl/oferta/bmw-728-lif...tml#03c7e0aec5
    Wziąłem ojca ze sobą (niestety nie mam nikogo ze znawców BMW) auto nam się spodobało, ale go nie wzięliśmy bo tylko jechaliśmy się rozeznać w temacie( w domu mam kobietę, która mnie za to studzi :-)
    Pozdrawiam

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    54
    BMW
    e36 M52B25 Coupe / e32 M30B35
    Skąd
    Bydgoszcz
    Jak chodzi o e38 to z mojego punktu widzenia dwa silniki są uzasadnione 2,8 i 4,0/4,4. Pierwszy ze względu na spalanie i koszty napraw oraz obsługi a drugi ze względu na osiągi. Zarówno B30 i B35 są praktycznie podobne w kosztach utrzymania jak większy kolega a frajdy dają mniej. Jednak w przypadku aut w tym wieku największe znacznie będzie miał stan techniczny.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar MaTT.
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    66
    BMW
    e38 740 iL
    Skąd
    69181 leimen (DE)
    Blog
    2
    Witam. Jezeli ci się nie spieszy to ja jestem ze wschowy kolo glogowa. I będę na święta w pl i mogę się przyjechać na ogledziny. Co prawda nie jestem super specem od 7er. Ale cos się już znam bo sam naprawialem swoja e38. A auta to moja pasja.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    10
    BMW
    będzie E38
    Skąd
    Polkowice
    MaTT. dziękuję za ofertę pomocy. Będę pamiętał. Jeśli oferta do tego czasu będzie aktualna to można skoczyć. Pozdrawiam

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar MaTT.
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    66
    BMW
    e38 740 iL
    Skąd
    69181 leimen (DE)
    Blog
    2
    Nie ma problemu to będzie tylko dla mnie przyjemność.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar R.SŁOMIŃSKI
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    99
    BMW
    bmw e38 750i
    Skąd
    Poznań
    No jeśli nie masz sportowego zacięcia to 2.8 Ci styknie. ja nie miałem tego motoru ale znajomy miał i twierdzi, że w zupełności wystarczy, koszty eksploatacji też są rozsądne.
    Ja chciałem koniecznie 4.4 albo 5.4 no i wybrałem v12 ale ja kierowałem się czymś innym ;)
    Sprawdz każdy guziczek, wszystko otwórz, przejedz sie wolniej, szybciej, po dziurach, otwórz maske, zobacz czy klapa bagażnika nie gnije bo to często się zdaża.
    A może zastanów się nad e39? skoro chcesz tylko wygodnie i cicho od A do B? wyjdzie Ci taniej wg mnie
    Jak coś już wybierzesz to się koniecznie pochwal i polecam Ci zrób coś czego ja nie zrobiłem, zanim kupisz zapytaj tutaj kolegów, podaj link z allegro czy cos bo być może ktoś będzie znał to auto i powie Ci coś więcej

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •