Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Problem z ABS E38 przedliftowa

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    6
    BMW
    e38 728 '98
    Skąd
    Dolnyśląsk

    Post Problem z ABS E38 przedliftowa

    Witam
    Sprawa wygląda następująco:
    Był problem z czujnikiem ABS (lewy tył) wymieniłem na nowy oryginalny. Usterki z nim związane znikły. Zrobiłem rundkę po mieście i wszystko OK.
    Było mokro i coś mnie podkusiło, wyłączyłem trakcję, i spaliłem gumę na mokrym (tak ok 1 min.). Po tej akcji ABS zaczął mi się włączać przy każdym hamowaniu poniżej 50km/h. Ponadto przy spokojnej jeździe do 50km/h po chwili wyłącza mi się ABS i świecą się kontrolki na żółto. po ponownym włączeniu silnika ABS dalej wraca do swojej nadmiernej aktywności. Przy jeździe bardziej zrywnej z hamowaniem i przyśpieszaniem do 50km/h pozostaje tylko aktywny ABS przy każdym hamowaniu bez żółtych kontrolek.
    Podłączyłem pod kompa i wyszło,że koło lewy przód kręci się wolniej niż reszta. Wymieniony czujnik na używany oryginał i piasta z łożyskiem nowa SKF.
    Obecnie nie pokazuje żadnych błędów, koła kręcą równo, a dalej jest aktywny ABS przy każdym hamowaniu. Wymieniałem sterownik ABS (ten nad schowkiem) na używany, ale to nic nie dało.
    Podpięcie pod kompa po pojawieniu się żółtych kontrolek i próbie sprawdzenia błędów mam komunikat:
    KOD BŁĘDÓW DTC
    10,02,01,01 NO FOUND!
    Po skasowaniu błędu (komunikatu?), przy próbie odczytu błędów pokazuje już BRAK BŁĘDÓW.
    Błędy sprawdzane przy pomocy urządzenia ICARSOFT I910.

    Proszę o pomoc, bo już mnie trochę to męczy.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Coś chyba nie tak z tym czujnikiem, albo przy wymianie uszkodziłeś pierścień magnetyczny na łożysku.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    156
    BMW
    e38
    Skąd
    zdolny śląsk
    zmień opony z tyłu na takie same, bo może jak spaliłeś kapcia,(!!!!!!!!!) to na jednej obwód się zmniejszył. A potem kup golfa :p

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    6
    BMW
    e38 728 '98
    Skąd
    Dolnyśląsk

    Post

    Opony już zmieniałem. A golfy już dwa miałem :) i wystarczy.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    6
    BMW
    e38 728 '98
    Skąd
    Dolnyśląsk
    Cytat Zamieszczone przez chytrusek Zobacz posta
    Coś chyba nie tak z tym czujnikiem, albo przy wymianie uszkodziłeś pierścień magnetyczny na łożysku.
    Gdyby był pierścień magnetyczny uszkodzony, to by chyba nie było dobrego odczytu prędkości koła ? A wszystkie 4 równo kręcą.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Miałem tak samo w E39 mojej pani. Po wymianie łożyska tak się zrobiło. Inpa najpierw pokazała błąd czujnika, potem po skasowaniu błędów nie było, a zachowanie ABS, jak u Ciebie. Po raz drugi zmieniłem łożysko i objawy znikły. Na pierścieniu nie było widać uszkodzeń, jednak musiała to być jego wina.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    6
    BMW
    e38 728 '98
    Skąd
    Dolnyśląsk

    Post

    Cytat Zamieszczone przez chytrusek Zobacz posta
    Miałem tak samo w E39 mojej pani. Po wymianie łożyska tak się zrobiło. Inpa najpierw pokazała błąd czujnika, potem po skasowaniu błędów nie było, a zachowanie ABS, jak u Ciebie. Po raz drugi zmieniłem łożysko i objawy znikły. Na pierścieniu nie było widać uszkodzeń, jednak musiała to być jego wina.
    Być może będzie trzeba wymienić łożysko.
    Ciekawe czy w serwisie BMW byli by w stanie zdiagnozować usterkę w 100% trafnie?

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bunioM3
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    129
    BMW
    e 38 740,e 34 V8,e 30 2,5 e 36 1,8 cabrio
    Skąd
    skawina
    koledzy widze ze macie podobne problemy jak ja ,nie wiem co jest grane ,zmienilem czujnik i ok wlaczam zaplon a tu ok nie swieca ruszam i co dupa dalej to samo ,po za tym jak juz wiadomo nie dziala licznik predkosci nic abs i asr tez swieca czyli moze to byc lozysko uszkodzone(pierscien) ale co najpierw sprawdzic na kompie zeby sie upewnic tak ,bo moze to byc sam czujnik lipny a co jak wczesniej jezdzilem zaczol mi asr swiecic ale po szybkiej jezdzie na autostradzie ,jak sie zatrzymalem i zgasilem silnik i po chwili zapalilem silnik bylo ok,ale znow pogonilem auto i zaczelo sie swiecic od nowa,jak jezdzilem po miescie bylo ok a co potem jechalem do niemiec i zaczelo sie pierniczyc,mrugala kontrolka i predkosc zaczela swirowac ,raz byla raz nie chodzi oczywiscie o wskazania licznika az umarlo na dobre musze wymienic albo czujnik lub lozysko czy obie rzeczy na raz?

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Na kompie przy uszkodzonym pierścieniu i tak pokazuje błąd czujnika.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bunioM3
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    129
    BMW
    e 38 740,e 34 V8,e 30 2,5 e 36 1,8 cabrio
    Skąd
    skawina
    To lipa kurna trzeba bedzie wszystko wymienic jaja no

Podobne wątki

  1. Problem z abs
    Przez kawasakiz750s w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 14-01-2014, 21:10
  2. [elektronika] [e38] Problem - ABS/kontrola trakcji/hamulce
    Przez Lolo2 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-12-2013, 19:03
  3. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-10-2012, 23:06
  4. Problem z ABS.
    Przez Proyer w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-10-2010, 20:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •