Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 46

Wątek: Witam, nowy z problemami ;) 740i

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    39
    BMW
    740i
    Skąd
    Wisła

    Post Witam :) Po e46 czas na 740iA liftface :)

    Witam wszystkich ! :) Miło mi że trafiłem na fajne forum z fajnymi ludźmi i że będę mógł dzielić się z wami moimi historiami z 7er. Jeszcze tydzień temu jeździłem 320d e46, wczoraj kupiłem 740i E38 96r, M62B44. Wersja takiej jaką szukałem, nawet z bonusem bo przód ma poliftowy, lampy tylne też a autko ogólnie przed lift i z dobrym silnikiem... tak dobrym właśnie, że przy zakupie było wszystko ok, silnik jest czysty, widać wymieniane simeringi na wale przód i z tyłu na skrzyni biegów (ale i tak leje skrzynia), widać nowe uszczelki pod pokrywami zaworów i ogólnie jak patrzyłem od spodu to widać, że głowice faktycznie robione bo jest faktura 4tyś km temu na 4800zł i poprzedni właściciel twierdzi, że zrobił dwie głowice, uszczelki pod głowicą, planowanie, nowe uszczelniacze zaworowe, uszczelniał miske olejową (fakt, nie cieknie) i kilka jeszcze rzeczy no i w zasadzie wszystko było ok, pojeździłem, troszke silnik chodził na wolnych obrotach jakby jeden gar nie palił bo nim rzucało, podczas jazdy super, żadnych oznak, power dobry, skrzynia przeżuca idealnie czy ciepła czy zimna, w każdym razie rano zadowolony z zakupu, odpalam silnik i napierdziela jak by się miał rozlecieć... przejechałem nim wczoraj 300km i było ok, z rana na zimnym kupa... zobaczcie sami. No i tak zaczęły się problemy moje i mojej 7er, jestem przygotowany finansowo i wiedziałem, że kupując auto za 10tyś nie będzie idealne ale silnik wolałbym mieć sprawny ;] Tak mnie wszyscy straszyli, że mój diesel długo nie pociągnie to teraz będę miał nauczkę :) z ciekawostek to mam jeszcze M3 E36 rally, ale to opowiem przy okazji :) a teraz jeśli będziecie na tyle mili doradźcie co robić.

    Film:

    http://www.youtube.com/watch?v=_m3Z7...ature=youtu.be

    Samochód (może ktoś zna)

    http://allegro.pl/bmw-serii-7-e38-74...085584629.html

    UPDATE 10.04.2014

    Problem silnika zażegnany na 5str. tematu, samochód będę modyfikował w miarę możliwości więc zapraszam do śledzenia tematu mojej 7er. Wkrótce konkretne zdjęcia.
    Ostatnio edytowane przez racesupport ; 10-04-2014 o 05:55

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw

    Post

    Witamy. Skoro klient tak dużo robił w tym silniku, to miał powód i pewnie nie wszystko z nim jeszcze ok. Podepnij pod kompa i sprawdź, jakie błędy wyświetla, inaczej trudno zgadywać.

    Na filmie, masakra. Nie wiem, czy to nie rozrząd może. Do tego jakby jakieś przedmuchy słychać i ogólnie to chyba na połowie cylindrów pracuje...
    Ostatnio edytowane przez chytrusek ; 25-03-2014 o 14:40

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Z tego co kojarze to jest to forumowe auto.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    39
    BMW
    740i
    Skąd
    Wisła
    Przedmuchy to mogą być bo wydech pęknięty od dołu, nie groźnie, ogólnie autko wporządku, wszystko działa jak należy, jechało niby ok chociaż jak mu lekko gazu dawałem to jakby nie pracował na wszystkie gary, jak dawałem pełny i zrzucał 2biegi niżej to kręcił pięknie i na pełnej mocy i wszystkich cylindrach, spróbowałem tak kilka razy na trasie, tak to na spokojnie do domku. Rano jak wsiadłem to trzask spod maski tylko i to nie zawsze, odpalałem dzisiaj kilka razy, jak się delikatnie schłodził to ciszej i zaczynało coraz głośniej aż do momentu jak na filmie.

    Jeśli to forumowy samochód i ktoś coś wie to podsyłajcie, może miał jakieś problemy i opisywał to wiele by pomogło.

    Edit:

    Samochód już wiadomo jest od kolegi z forum: http://7er.pl/member.php/1487-stachu0505
    Ostatnio edytowane przez racesupport ; 25-03-2014 o 16:30

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar MC1
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1,584
    BMW
    Ex - E 36 325i coupe, E 39 530D individual, teraz E 65 730D
    Skąd
    Otwock
    Witaj, rzeczywiście na tym filmie tragedia jest......mimo wszystko radości z jazdy. Pzdr
    Moja 7er zdobywczyni I miejsca w kategorii E65 na zlocie Ślesin 2014.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Piter30
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    327
    BMW
    E38 740 95'
    Skąd
    Stavanger
    Witamy.Na filmiku faktycznie nie jest dobrze,ale mi to niestety nie wygląda na brak zaplonu na cylindrze/cylindarch.Podstawa to podepnij pod kompa,posprawdzaj ewentualne błedy.Przyczyn takiej pracy może być wiele.

  7. #7
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Brzmi słabo. Prawdopodobnie rozrząd do zrobienia, ale poprzez forum tego nie naprawisz. Dlatego najlepiej jedź do jakiegoś sprawdzonego warsztatu, który ogarnia BMW z V8 pod maską.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Mi też to brzmi, jakby łańcuch o coś obcierał (czytaj, nap...ał). Może napinacz łańcucha, abo ślizgi nie teges... Ponadto silnik brzmi, jakby chodził na dieslu (jak traktor) i według mnie nie słychać pracy połowy cylindrów.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    39
    BMW
    740i
    Skąd
    Wisła
    A teraz pytanie, wczoraj oglądałem auto, podpinałem pod tester diagnostyczny, wyszły tam jakieś błędy typu przepływka, sonda lambda ale wiadomo, że rozrządu mi nie pokaże, co ja mam zrobić, kupiłem auto niby ok a okazuje się, że to mina ? Jak przyjechałem oglądać auto było już ciepłe, u mnie dopiero z rana sprawdziłem i na zimnym chodzi jak chodzi a zagrzać się mu nawet nie dałem bo się boję... Zwrócić samochód czy jak bo przecież miało być w pełni sprawne a okazuje się że jak ochłodnie to jest uszkodzone...

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Jeśli masz kontakt z gościem od auta, porozmawiaj z nim. Jeśli się nie będzie stawiał, może rozwiążecie problem polubownie. Może to nic poważnego i klient pomoże Ci w naprawie lub obniży cenę. Jeśli natomiast będzie się stawiał, masz albo 7, albo 10 dni na odstąpienie od umowy. Wykryłeś wady ukryte towaru, więc masz prawo.

Podobne wątki

  1. [E38] Witam wszystkich. Nie nowy, ale za to nowy nabytek :)
    Przez SkeYT w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-03-2014, 11:35
  2. [E38] [e38] Witam i przedstawiam swoje 740i - nowy nie jestem :)
    Przez staszek w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 28-09-2013, 09:59
  3. [E38] Cześć! Jestem tun nowy z moją Bandit Maschinen Wagen e38 740I
    Przez tomala34 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-03-2013, 16:39
  4. [elektryka] E65 730d mokra gabka pod wykladzina podlogowa (zwiazek z problemami z elektryka?)
    Przez bksjb w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 17-12-2012, 19:34
  5. [E38] Nowy właściciel Bmw 740i od Dealer25 :)
    Przez nuzbi w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-09-2012, 10:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •