Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Znikający wsteczny. Dziwny problem. 5hp30

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kubcikus
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    496
    BMW
    e32 740iA / e38 740iA
    Skąd
    Opole

    Post Znikający wsteczny. Dziwny problem. 5hp30

    Wiem wiem, że o tym już było, ale nie znalazłem tego czego akurat potrzebuję.
    Mianowicie przed wymianą oleju i filtru w skrzyni, wstecznego w ogóle nie było. Po wymianie jest już lepiej, wsteczny czasami się pojawia, i nie ma na to wpływu temperatura. Obojętnie czy silnik i skrzynia są rozgrzane, czy zimne po nocnym postoju. I sam już nie wiem co może byc tego przyczyną. Jeśli się już włączy to trzyma i ciągnie dobrze. Stan oleju jest minimalny i wkrótce doleję do stanu, ale czy to w zupełności pomoże? Czy spróbowac zamienic miejscami elektrozawory?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    109
    BMW
    740i e32 v8
    Skąd
    opolskie

    Post

    Dolanie pół litra oleju czasami zmienia pracę skrzyni.
    Jeśli chcesz zamienić zaworki w płycie sterującej-nic nie szkodzi na przeszkodzie- sprawdź miernikiem ile ohm tam siedzi -ale to się wiąże ze zdjęciem miski-dokładnie sprawdź co siedzi w misce na magnesie jeżeli nie ma części małych metalowych to dobrze. Poza tym płyta sterująca na stół i dokładnie ją wyczyść - ważne-uważaj na uszczelkę-krucha-sprawdź czy są i jakiej wielkości kulki plastikowe i czy na właściwym miejscu- ja w poprzednim aucie miałem tak że kulka taka już wytarta(plastik) że wklinowała się podczas pracy. Jak nie rozbierałeś tego-to na necie dużo informacji jest-też służę pomocą.
    Tu masz przydatny opis wszystkiego http://www.bmwe34.net/E34main/Troubl...ch%20Guide.pdf
    Ostatnio edytowane przez BOMBEL ; 30-03-2014 o 20:24

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kubcikus
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    496
    BMW
    e32 740iA / e38 740iA
    Skąd
    Opole
    Wszystko znów stanęło. Wsteczny czasami jest, choc teraz po dolaniu oleju, odziwo jest coraz rzadziej. Jak już załapie to dobrze i normalnie ciągnie do tyłu. Teraz jak stoję na równym podłożu, to po wrzuceniu na R, światła się zapalają, tak samo pokazuje się R na liczniku, autem leciutko szarpnie do tyłu i jest to delikatnie wyczuwalne ale nic, samochód stoi. I ja już rozkładam ręce, bo nie mam pojęcia co się może dziac.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Patrykus
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    144
    BMW
    B30,B44 obecnie B28
    Skąd
    Warszawa
    Może jest coś nie tak z pozycjonerem? Wywala błąd? Może moduł wstecznego? Przyczyn może być wiele.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kubcikus
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    496
    BMW
    e32 740iA / e38 740iA
    Skąd
    Opole
    Wymieniłem dwie kulki w sterowniku, poczyściłem wszystko dokładnie niczego nie gubiąc, nie uszkadzając itp. Robiłem to z serwisówką. Po tym zabiegu i nalaniu oleju do poziomu, dalej jest brak wstecznego. Skrzynia po tej wymianie działa tak samo jak przedtem, do przodu jest idealnie. Komputer nie wykazuje żadnych błędów, skrzynia nie wchodzi w tryb awaryjny, w misce na magnesie jest tylko taki szlam, nie ma żadnych kawałków sprzęgieł czy czegoś innego, więc już rozkładam ręce nad tą skrzynką.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    649
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    wygląda na to że masz spalone tarcze kosza F

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kubcikus
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    496
    BMW
    e32 740iA / e38 740iA
    Skąd
    Opole
    Ale na początku ten wsteczny mi "zanikał" jak się włączył, to samochód do tyłu ciągnął normalnie i tak było za każdym razem, gdy się włączał, raz nawet jechałem na wstecznym z dobre 800-900 metrów. A teraz nagle nic, słuch po nim zaginął.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kubcikus
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    496
    BMW
    e32 740iA / e38 740iA
    Skąd
    Opole
    Pomoże mi ktoś, ewentualnie doradzi co mam zrobic dalej? Skrzynia działa idealnie, lecz nie ma wstecznego, nie ma żadnych komunikatów i błędów. Najpierw wymieniłem olej i filt, i po tym zabiegu wszystko było normalnie, wsteczny czasami się pojawiał, niezależnie od niczego, następnie wymieniłem kulki w sterowniku i dalej brak wstecznego. Co może byc tego przyczyną?
    Dodam jeszcze, że mam luzem skrzynię 5hp30 z e38 z(przełącznikiem pozycyjnym) z zieloną tabliczką, a moja ma czarną. Czy ta skrzynia z e38 podejdzie do e32?

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    jak to co zrobić oddać automat do naprawy do serwisu asb i po kłopocie

Podobne wątki

  1. dziwny błąd w skrzyni 5hp30 silnik m60b40
    Przez hektorek106 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-01-2013, 13:35
  2. problem skrzyni aytomat 5hp30 Getriebeprobleme
    Przez przemuss1 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-11-2012, 10:16
  3. [skrzynia] E38 5hp30 problem - polbieg .
    Przez Saturian w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 06-08-2012, 21:04
  4. [mechanika] problem ze skrzynia biegów 5hp30
    Przez szczepan28oppl w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23-10-2008, 23:22
  5. Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 31-03-2008, 08:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •