Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: m30b35 skrzynia z s38?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    171
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Legionowo

    Post m30b35 skrzynia z s38?

    Szukałem, naprawdę szukałem, ale nie mam już siły ani do googli ani do forum na dziś, a nie usnę, jak się nie dowiem. Wiem, że do m30 pasują skrzynie z wszystkim pojemności m30 i z m10... Ale z tego, co wiem, wszystkie mają 5 biegów max. Ale w m5 e34 było 6 biegów.. a silnik to s38, rzędowa 6... Orientuje się ktoś czy bez bólu mogę taką skrzynię sobie założyć w m30? Jeśli jakimś fartem taką trafię.. :P

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Volv Zobacz posta
    Ale w m5 e34 było 6 biegów.. a silnik to s38, rzędowa 6... Orientuje się ktoś czy bez bólu mogę taką skrzynię sobie założyć w m30? Jeśli jakimś fartem taką trafię.. :P
    Lubie takie tematy ;)

    W ludziach którzy chcą zrobić coś zupełnie nie-mainstreamowego ze starą siódemką, pędzoną M30, której wartość dawno sięgnęła bruku... znajduję część swojej zajawki na to auto.

    Nie chcę psuć zabawy, ale rzeczywistość rozbija takie zachcianki bardzo konsekwentnie ;)

    A teraz do rzeczy:

    Najbardziej interesuje mnie co chcesz z tego auta wykrzesać? Co ten zestaw 6b M30 ma robić?

    Lepiej przyspieszać?

    Bez sensu, bo 3.5 krótkim dyfrem i zwykłym Getragiem 260 objedziesz takie 3.5 z Getragiem 280 6b bez problemu.

    Mniej palić na 6 biegu w trasie?

    Zamysł w zasadzie słuszny. Tak jak i e32 z M30 do zapie*dalania po autostradach. Bardzo lubie. Gang 6 cyl. i wyciągające się z 5 biegu M30.

    Tyle że tym 6 biegiem wiele mu nie pomożesz. Do tego żeby obroty zauważalnie spadły przy większych prędkościach potrzebujesz jeszcze dyfra który szedł z tym w komplecie.

    Znajdź dyfer 3.23 czyli ten z oryginalnego zestawu S38 bodajże '95. Będzie jeszcze trudniej niż ze skrzynią.

    Samą skrzynie pewnie dało by się znaleźć, mając troche szczęścia i jakieś 4 tys minimum. Może więcej bo z tego co ostatnio miałem styczność to zestaw S38B36 z całym napędem kosztował tak jak stał, palący i jeżdżący 12 tys, buda łączyła się z przyrodą, i zestaw ten nie był do podziału. 5 bieg niestety.

    Na 6 bieg nikt przekładać się nie chce, poza koneserem chcącym utrzymać M5 w budzie e34 w stanie niezmienionym i gotowym do szybkich i dalekich tras po autostradach. Przy odpowiednio zestopniowanych przełożeniach S38 na 5 bieg przyspieszać będzie tak samo jak na 6 biegowej skrzyni, nie ma tylko 6 biegu do oszczędzania paliwa i zwiększania zasięgu przy prędkościach autostradowych.

    Na tym z kolei mało komu zależy, bo jak już ma S38 pod maską to wie że żre to 25 litrów i ma zapierd*lać a nie oszczędzać. W jakiejkolwiek budzie.
    Tak więc zapied*la i robi to tak samo dobrze na skrzyni 5 bieg, a nawet lepiej jeśli dyfer jest krótszy.

    Po co więc 6 bieg w 210 konnym M30?

    Pchać na 6 tym biegu nie będzie, na pewno nie lepiej niż z fabrycznym 3.91 na Getragu 260. Nie będzie też "odpoczywać" na tyle żebyś na zapiętym 6 biegu i autostradowej prędkości miał na tyle niskie obroty żeby bak i portfel szybko zdążyły to odczuć. Żeby naprawde zapier*lać ten motor musi się kręcić. Odjęcie mu obrotów przez zmianę przełożenia zrobi różnice na tym 6 biegu i tak poniżej prędkości którymi naprawdę można by się cieszyć na autostradzie.
    Do prawdziwego nakładania i tak będzie trzeba motor kręcić a tam już o oszczędności zapomnij.

    Nie po zakupie skrzyni zaczynającej się od 4 tys i dyfra którego nie da się znaleźć (3.45 czy 3.64 z 6 biegowej e31?)

    Zresztą jeśli chcesz naprawde dopiąć swego i zrobić ten 6 bieg tylko dla własnej satysfakcji to pozostaje zwykła skrzynia z pod M54 i rzeźba.

    Generalnie żeby nikt nie przytrolił się o budżet - szanuję jakiekolwiek środki i chęci które chcesz na to przeznaczyć, ale wydaje mi się że gdzieś niedaleko rysuje się granica wydatków przy której lepiej temu projektowi zrobiłby cały S38 z napędem do e32.

    Był nawet taki projekt i oglądała go przynajmniej jedna osoba z forum, znajdował się wtedy w Impex Radzionków.

    Niestety jak wiele osób nie chce zrozumieć i zaakceptować S38 to nie jest motor który traktuje się wartościami użytkowymi. Względem M30 można stosować mnożnik x 3. Tak samo spalanie jak i eksploatacja i osprzęt. Byli już tacy co chcieli jeździć tym na codzień. Szybko polegli. To jest motor który naprawde wypie*ala z butów.

    Nie studentów czy amatrów. Tylko ludzi którzy siedzą w temacie po 10 lat i więcej, mając po kilka ukończonych projektów na M52, M62 itd.
    Ostatnio edytowane przez sz4l0ny ; 24-03-2014 o 01:01
    Czarne e32 w benzynie!


  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    171
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Legionowo
    sz4l0ny , wybacz język angielski, ale po polsku to po prostu nie brzmi - you made my day.
    Powodów do 6 biegów jest wiele, autostrada, jak napisałeś, przyspieszenie niekoniecznie, mało mnie interesuje prawdę mówiąc, prędzej wolałbym dyfrem wydłużyć biegi niż je skracać ;)
    Temat założony z czystej ciekawości, czy to po prostu pasi, bo jest to tak realne, że łojezu. Realny to jest swap na m60/m62 lub s62. Dlaczego? bo tam nie ma już problemu z 6 biegami, jest v8, a spalanie nie zabija, bo to nie ma być auto do użytku codziennego. Przez niemal dwa lata takie u mnie było, ale nie po to teraz robię blacharkę, żeby po warszawie tym jeździć. Biorąc pod uwagę dostępność częsci z m5 po prostu temat jest w chmurze nierealności. Czysta fantastyka ;)

    A swap na jakąś większą v8? może, taniej wyjdzie i lepiej niż sama przekładka skrzyni i dyfra :D ale to na pewno nie w tym roku, bo silnik za dobrze się sprawuje. ;) dlatego wieczorną porą naszło mnie na ten temat: czy to jest po prostu plug&play, nie dla żadnych efektów tylko dla samej chorej satysfakcji posiadania jednego biegu więcej. I już. (:

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Równie dobrze można powiedzieć po co komu 6b do M60 ; ) no po co? Bo chcę i tyle.

    Skrzynia wygląda na taką samą powinna pasować, zazwyczaj chodzą po jakieś 4 tyś w Polsce lub zagranicą.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    171
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Legionowo
    bo ładniej wygląda na drążku, +10 do lansu :D ironizuję, ale jak ktoś się uprze, że chce, to dlaczego nie ;) ja tylko z ciekawości, bo nie widzi mi się kupowanie skrzyni o wartości samochodu. Ale w lotka można wygrać to kto bogatemu zabroni :D

    o, czyli bez rzeżby się da! i oto otrzymałem odpowiedź na swoje pytanie :)

Podobne wątki

  1. M30b35
    Przez anjinsan w dziale Seria e23
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-02-2013, 07:51
  2. M30b35
    Przez ManiacDrifting w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-03-2012, 13:17
  3. skrzynia e 38 728i skrzynia biegow- dziwny dzwiek
    Przez szulcigor w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-03-2011, 21:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •