Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Mazda RX8

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar aras232
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    285
    BMW
    bmw 730(e32)i bmw 740i (e38)powrót bmw 730(e32)
    Skąd
    Zielonka

    Post Mazda RX8

    Witam ostatnio naszła mnie ochota na zakup mazdy rx8 co myślicie o tym aucie miał ktoś styczność z tym autem.

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    jezdziełem, super sprawa, ale pali wiecej od mojej 750...

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar aras232
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    285
    BMW
    bmw 730(e32)i bmw 740i (e38)powrót bmw 730(e32)
    Skąd
    Zielonka
    właśnie tego się obawiałem patrzyłem w necie to od 16 w górę to ja mam takie spalanie w 4.4 kręcąc się po mieście w wawie podskakuje do 18 spokojną jazda.To ile to auto pali pali przy takim ciskaniu ja najwięcej miałem 32l na kompie ale w tedy żona rodziła

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar matiswidnica
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    178
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    Świdnica
    Z tego co wiem byc moze sie mylę rx8 maja silnik wankla wiec odnośnie spalania nie ma sie co dziwić... Ale jazda bardzo przyjemna , mazdy ogólnie maja duzy komfort prowadzenia


    Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

  5. #5
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,237
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Znakomita większość egzemplarzy jest na bakier z kompresją, więc znaleźć coś dobrego będzie nie lada kłopotem. No chyba, że kupujesz padlinę i robisz swap na jakiś M52B28 czy M54B30 ;)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Grey21
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    265
    BMW
    Szara Dama e32 735i
    Skąd
    Szczytno
    Tak jak chłopaki piszą ,rx8 ma dość nietypowy silnik wankla i ma wiele niedoskonałości ale kręci się bardzoo wysoko i dużo pali ale daje dużo frajdy z jazdy . Jest to auto raczej dla pasjonata motoryzacji niż do codziennej eksploatacji...

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    A dźwięk jak z pralko-wirówki :)

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    37
    BMW
    -
    Skąd
    Skąd

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    87
    BMW
    E38 740D 00'
    Skąd
    Sztum
    Mam znajomego z Miasta obok który miał i chwalił oprócz spalania pb i oleju :D Był nawet tym wynalazkiem w tvn turbo. Mam też innego kumpla z mojego miasta który naprawia dziwne samochody typu jakieś ferrari, maseratti, subaraki i inne wynalazki do sportu, który kupił w zeszłym roku dwie w jednej zrobił od podstaw kapitalke silnika bo ciśnienia chyba nie było i jeździ do dziś i pewnie jak wszystko w jego stodole wynalazków byłoby na sprzedaż:)

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar Pitu888
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    40
    BMW
    e66 750iL
    Skąd
    Pruszcz Gdański

    Post

    rx8 spalanie jest w zależności os stylu jazdy zaczyna się mniej więcej od 12litrów przy PSJ ale średnio tak koło 16-18litrów miałem taką zabawkę przede wszystkim trzeba zwracać uwagę na przebieg uszczelnienie silnika wytrzymuje ok 120tyś km koszt koło 4tysi za zrobienie go, jeśli chodzi o sprawdzenie czy silnik jeszcze się do czegoś nadaje to wiadomo jadąc oglądać jakiś egzemplarz nikt prawdy Ci nie powie ile oleju bierze mój nie brał nic albo niezauważalne ilości, ale są takie dwie rzeczy które sprawdzić się da po pierwsze czy odpala bez problemu na zimnym powinna dosłownie na dotyk dygnąć i ma dosyć wysokie obroty bo w okolicy 2tysi albo nawet i więcej może mieć przez chwilę, oczywiście jeżeli jest jak powinno być to ta sama analogia co do odpalania na ciepłym silniku (oczywiście wtedy już obroty poniżej 1000) jak jest wszystko sii to na ciepłym słychać tylko delikatny pogwizd jak wirówka:) drugą bardzo istotną rzeczą jest to aby sprawdzić czy po rozgrzaniu wkręci się do powyżej 7.5tyś obrotów powinien być sygnał dźwiękowy takie przeraźliwe "tiiiii" znaczy się dociągnął do odcinki:) i to jest poprawne zachowanie oczywiście to "tiii" powinno być w sprawnym vanklu osiągalne przy każdym biegu tylko nie wiem jak długi odcinek prostej będziesz miał do testów bo na 2 powinien mieć powyżej 120km/h:) jeśli chodzi o wnętrze to bardzo istotne jest czy ma sprawny wyświetlacz od navi/dvd itp bo jest pier...nia żeby go naprawić ale można też zastąpić go tabletem tylko też nie jest to działanie dla laika;) i chyba najważniejszą rzeczą po za sprawami technicznymi jest to jaką ma pojemność wpisaną do dowodu rejestracyjnego są najczęściej spotykane dwie opcje jedna to 1300-1308 i jest to wersja poprawna lub też można się spotkać z wersją że ma 2600cm3 i to jest wtedy niekorzystne bo może być duży problem z podbiciem "legalnie" badania technicznego dlatego, że diagnosta w systemie nie będzie miał takiej opcji silnikowej, związane jest to z tym że silnik vankla w rzeczywistości ma pojemność 2x654cm3 i u nas miejsca na pojemność jest tylko na 4 znaki więc często spotyka się że, wycinają z wiersza to "x" i wpisują 2654 lub 2600 na to też jest rozwiązanie bo przy badaniu technicznym robi się oświadczenie że został zmieniony silnik na pojemność 1308 (chociaż fizycznie nic się nie zmieniło) i jest ok ale wtedy dobrze jest mieć fakturę na jakiś silnik żeby się w urzędzie nie spinali... - a skąd Pan żeś wziołeś ten silnik??:)
    jeśli chodzi o graty używane są dostępne w "kiosku ruchu ALLEGRO" za grosze i jest ich pełno ze względu na import z UK za dwie lampy na tył i zderzak łącznie zapłaciłem 150 czy 200zł
    Także oto kilka porad jak kupić "REXA" i nie władować się na minę



    P.S. ja miałem wersję 192KM i z tego co wiem jest najbardziej trwała ale są jeszcze 231KM i rzadko ale, się zdarzają 250KM
    Ostatnio edytowane przez Pitu888 ; 23-03-2014 o 20:23
    750iL bez kagańca i jest radość z jazdy...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •