Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Wymiana wydechu-strumienica

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar R.SŁOMIŃSKI
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    99
    BMW
    bmw e38 750i
    Skąd
    Poznań

    Post Wymiana wydechu-strumienica

    Panowie poraz kolejny mam pytanie ponieważ jestem zmuszony wymienić tłumik końcowy, pomyślałem żeby odrazu wymienić oba na jakieś bardziej sportowe, bez robienia wiochy ale przydałoby się więcej basu, ale tak jak mówię, poprawić wzmocnić dzwięk silnika v12 ale tak by w srodku nadal jechać limuzyną, pojechałem do znanej w mojej okolicy firmy która zajmuje się wydechami od kilkunastu lat, obejrzeli wydech, powiedziałem im jakie mam oczekiwania, powiedzieli ze wstawią fajny włumik końcowy, zderzaki powycinają, znają sie na tym i bla bla bla, ale zaproponowali mi też by gdzieś w miejscu tłumika środkowego założyć strumienice, poczytałem o tym troche w internecie i sie zastanawiam teraz ostro nad tym, no bo niby strumienica fajna rzecz ale są osoby które twierdzą ze strumienica (w wyjaśnialny sposób ) może uszkodzić silnik, uszczelke pod głowicą itd itd przez jakieś niechciane zawirowania powietrza. ja się na tym nie znam totalnie ale chce wymienić ten wydech na jakiś fajny itd. ale co wy o tym myślicie? Czy strumienica ma sens? tam w miejscu tłumika srodkowego tez są jakieś nieszczelności i będą tam grzebać. chciałbym ją założyć ale nie wiem czy bać sie czy nie tych powikłań?
    Zależy mi na opiniach osób które mają na ten temat jakieś pojęcie albo doświadczenie z tym. Z góry dziękuję za odpowiedzi

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    321
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    WLKP
    Blog
    19

    Post

    Tak na zdrowy rozsądek - do pracy silnika są potrzebne wskazania z 4 sond lambda. 2 przed katami i 2 za katami. W znacznym stopniu regulują pracę silnika. Komputer odczytuje poprawne wartości i poprawnie je interpretuje na fabrycznym wydechu ze sprawnym katalizatorem. Wywalając je i montując strumienice, sondy za katami nie pracują w takich warunkach jak powinny, przez co silnik może nie pracować jak powinien. Sam miałem strumienice, ale wywaliłem ją i wrzuciłem katalizatory. Silnik pracuje lepiej
    e38 m62TUb44 740i

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar R.SŁOMIŃSKI
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    99
    BMW
    bmw e38 750i
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez tomaszeklolek Zobacz posta
    Tak na zdrowy rozsądek - do pracy silnika są potrzebne wskazania z 4 sond lambda. 2 przed katami i 2 za katami. W znacznym stopniu regulują pracę silnika. Komputer odczytuje poprawne wartości i poprawnie je interpretuje na fabrycznym wydechu ze sprawnym katalizatorem. Wywalając je i montując strumienice, sondy za katami nie pracują w takich warunkach jak powinny, przez co silnik może nie pracować jak powinien. Sam miałem strumienice, ale wywaliłem ją i wrzuciłem katalizatory. Silnik pracuje lepiej
    Zgodzę się z tym, tylko ze u mnie juz dawno katalizatorów niema ;/
    więc co z tym fantem?

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Przeczytaj moj wątek: http://7er.pl/showthread.php/29009-B...ory-zamienniki
    Dodam jeszcze, ze kontaktowalem sie ludzmi, ktorzy sie zajmuja wydechami to radzili mi kupno katalizatorow.Skonczylo sie na kupnie kompletnego wydechu z katalizatorami.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    156
    BMW
    e38
    Skąd
    zdolny śląsk
    z v12 przecież nie wyciągniesz takiego basu jak z v8, nie lepiej wywalić dwie końcowe puchy i wstawić tylko podwójne końcówki? Wtedy będzie grał aż milo.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar R.SŁOMIŃSKI
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    99
    BMW
    bmw e38 750i
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez impex Zobacz posta
    Przeczytaj moj wątek: http://7er.pl/showthread.php/29009-B...ory-zamienniki
    Dodam jeszcze, ze kontaktowalem sie ludzmi, ktorzy sie zajmuja wydechami to radzili mi kupno katalizatorow.Skonczylo sie na kupnie kompletnego wydechu z katalizatorami.
    a jaki masz silnik? ile cię to wyniosło?

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar R.SŁOMIŃSKI
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    99
    BMW
    bmw e38 750i
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez maras82 Zobacz posta
    z v12 przecież nie wyciągniesz takiego basu jak z v8, nie lepiej wywalić dwie końcowe puchy i wstawić tylko podwójne końcówki? Wtedy będzie grał aż milo.
    nie chce robić z tego v8 ale można przeciez troche dzwięk podrasować, w tej chwili jest cholernie cicho no i fajnie bo to limuzyna a nie honda civic ale chciałbym żeby mi tam troche garguliło. a co mam zrobic z katalizatorami skoro są wybebeszone? mpuste w środku? wywalić całkiem i wstawić tam rurke ?

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Cytat Zamieszczone przez R.SŁOMIŃSKI Zobacz posta
    a jaki masz silnik? ile cię to wyniosło?
    Silnik M73 97rok.Za kompletny wydech zaplacilem 1600zl ze wzgledu na to, ze bralem inne czesci to udalo mi sie kupic w dobrej cenie.Ogolnie strasznie ciezko jest znalezc katalizatory, czy kompletny wydech do 750-wszyscy co rozbieraja od razu oddaja do skupu.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar R.SŁOMIŃSKI
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    99
    BMW
    bmw e38 750i
    Skąd
    Poznań
    kurde nie wiem co mam robić

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    321
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    WLKP
    Blog
    19
    Cytat Zamieszczone przez R.SŁOMIŃSKI Zobacz posta
    Zgodzę się z tym, tylko ze u mnie juz dawno katalizatorów niema ;/
    więc co z tym fantem?
    To wrzuć katalizatory. Ja u siebie wrzuciłem katy od e39 m5
    e38 m62TUb44 740i

Podobne wątki

  1. Strumienica zamiast katalizatorów??
    Przez dealer25 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 23-11-2015, 17:35
  2. Końcówki Wydechu
    Przez ska22 w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-02-2013, 15:30
  3. koncowki wydechu
    Przez szymong007 w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 25-06-2010, 11:03
  4. koncówki wydechu e38
    Przez kaczyy2 w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-06-2010, 09:19
  5. [mechanika] przerobka w wydechu
    Przez grzesiek799 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-06-2008, 23:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •