Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 51

Wątek: [e38] 750 w manualu

  1. #41
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez Byczus Zobacz posta
    zapinanie 6ki przy 1000obr może nie być dobre dla dwumasy :)
    Nie myślałem tak o tym ale może masz rację. W każdym razie póki co się trzyma :)

  2. #42
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Tak, jak ruszanie z dwójki niezdrowe dla sprzęgła. Ja już robiłem sprzęgło i nauczyłem się je szanować, bo ciężko w rozmiarze 265mm znaleźć za rozsądną kasę...

  3. #43
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez Byczus Zobacz posta
    zapinanie 6ki przy 1000obr może nie być dobre dla dwumasy :)
    A to z jakiego powodu??
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  4. #44
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków

    Post

    Cytat Zamieszczone przez BOSS Zobacz posta
    A to z jakiego powodu??
    Już nieważne co z dwumasem będzie, kosztuje w zamienniku 3 tys, prędzej czy później ZAWSZE będzie wymagał wymiany, bez wyjątków.

    Natomiast za wysoki bieg do prędkości obrotowej przeciąża silnik.

    Pisali o tym już w latach 50-tych w podręcznikach doskonalenia jazdy z Polmozbytu.

    Przydatne zwłaszcza dla ludzi którzy kulturą techniczną w motoryzacji oderwali się dopiero od chodzenia na piechotę na PKS.

    (BOSS wybacz cytat, nie jest skierowany w Twoją stronę)
    Czarne e32 w benzynie!


  5. #45
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Silnik V8 , czy tym bardziej V12 generuje większość momentu obrotowego przy obrotach ok. 2tys./min. Nie sądzę, aby jazda na takich obrotach była uciążliwa dla silnika w układzie V, który ma przecież mniejszą relatywnie masę przeciwwag na wale, niż silnik rzędowy. Z kolei jazda na wysokich obrotach zabija rozrząd i parę jeszcze innych rzeczy, więc idąc tym tokiem rozumowania należy jeździć tylko autami z wypożyczalni :-)

  6. #46
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny Zobacz posta
    Już nieważne co z dwumasem będzie, kosztuje w zamienniku 3 tys, prędzej czy później ZAWSZE będzie wymagał wymiany, bez wyjątków.

    Natomiast za wysoki bieg do prędkości obrotowej przeciąża silnik.

    Pisali o tym już w latach 50-tych w podręcznikach doskonalenia jazdy z Polmozbytu.

    Przydatne zwłaszcza dla ludzi którzy kulturą techniczną w motoryzacji oderwali się dopiero od chodzenia na piechotę na PKS.

    (BOSS wybacz cytat, nie jest skierowany w Twoją stronę)
    Spoko luz :)
    Chodzilo mi bardziej o wyjasnienie w jaki sposob silnik V12 ktory jest wzorem kultury pracy mialby przy niskich obrotach uszkadzac zamach- moze ja rzeczywiscie czegos nieogarniam...

    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  7. #47
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    No właśnie też zacząłem nad tym myśleć. 1000obr dla V8 to tak jak 2000obr dla R4, w przypadku V12 to się przekłada już na 3tys :) Chyba nikt nie powie że zapinanie najwyższego biegu w rzędowej czwórce przy 2-3tys obr niszczy dwumas ;)

    Co do sprzęgła to trudno, element wymienny. Na razie 3 lata ruszam z dwójki i sprzegło nie protestuje.

    Kolego Chytrusek jeśli masz 4.4 to załatwiłeś chyba sprzęgło 240mm a nie 265mm?
    Ostatnio edytowane przez Inur ; 03-04-2014 o 17:23

  8. #48
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Załatwiłem 265 mm ;-) Ale na moje usprawiedliwienie, jak kupowałem auto, ledwo zipało, a przejeździłem na nim chyba ze dwa lata jeszcze. Takie sprzęgło było stosowane w E38 jedynie przez pół roku 1996. Wcześniej w serii 8 z silnikiem 4.0. Trudno dostać ten model i jest sporo droższe, ale warto bo mocniejsze.

  9. #49
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    dokładnie 265mm dużo zniesie i takie powinno być włożone do M73 a nie 240 które sprawdza sie ale przy 3,0 lub 3,5v8

  10. #50
    Początkujący Użytkownik Awatar VIK
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    23
    BMW
    Kiedyś dawno temu E23 732i. Obecnie E38 M52+LPG
    Skąd
    Stołeczne Królewskie Miasto Kraków

    Post

    Cytat Zamieszczone przez chytrusek Zobacz posta
    Silnik V8 , czy tym bardziej V12 generuje większość momentu obrotowego przy obrotach ok. 2tys./min. Nie sądzę, aby jazda na takich obrotach była uciążliwa dla silnika w układzie V, który ma przecież mniejszą relatywnie masę przeciwwag na wale, niż silnik rzędowy. Z kolei jazda na wysokich obrotach zabija rozrząd i parę jeszcze innych rzeczy, więc idąc tym tokiem rozumowania należy jeździć tylko autami z wypożyczalni :-)
    Czy to jest V8 czy Y18 nie ma znaczenia, nie jeździ sie ponizej 1500obr bo to skodzi silnikowi :)
    "Użytkownicy automatów dzielą się na 2 grupy: 1. Już naprawiali, 2. Będą naprawiać"
    ...gaz niszczy silnik, ale tylko tym, który na nim nie jeżdżą...

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 08-02-2013, 12:32
  2. [mechanika] E38 manualu 4.4 iL
    Przez zimny2503 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 09:13
  3. 750il w manualu
    Przez gierobiala w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-08-2009, 15:36
  4. [e38] 740i E38 w manualu 6 biegów
    Przez rosomak79 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 06-06-2008, 07:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •