obecnie mam olej mobil 5w30, problem polega na tym ze to tzw woda, niby taki stosuje sie do tych silników lecz przebieg jak napisalem jest nie maly i samochod stojąc na wolnych ok min 20-30 minut zaczyna puszczac delikatnie dyma niebieskiego. Wymienilem odmy oraz podstawowe elementy, poprawa jest ale nie został osiągnięty cel jaki sobie postawilem, ma byc zero kopcowania.

Byłem u wielu fachowców typy serwis aso bavaria katowice , czy też piórkowski wojkowice, jedni mowia 0w40 (bavaria) , piórkowski 10w60tws ,
tws stosuje sie do mpower i dla mnie to zagadka bo boje sie ze jak wleje taki olej to zatre motor ale napewno przestanie kopcowac bo jest gestszy.

Nie obstawiam uszczelniaczy bo sprawdzilem podstawowe prawdopodobienstwa tego i jest ok. Jestem pewien ze to sprawa olejowa. Uprzedzam na przyszlosc ze bzdury typu uszczelniacze zostaly przezemnie zdiagnozowane w odpowiedni sposób

Czy jest tu jakiś posiadacz 760 tki ktory moze mi podopowiedziec na jakim jezdzi oleju i jaki ma przebieg ?? oraz czy ktos mial cos podobnego w konkretnym modelu e65 v12 ?