Cytat Zamieszczone przez ADASIO Zobacz posta
Tak masz racje , a właściwie może je już mam :)

A wiesz dla czego? bo są markowe, maja gwarancje,TUV i wszelkie aprobaty potrzebne w razie "W" i wiem na czym jeżdżę i że przy 2 tonach auta i szybkości 200+ nie rozlecą się.

Jak Twój rozumiem kolega Staszek przedstawi mi takie same papiery, może i od niego kupie, ale póki co takich papierów nie przedstawił, więc jak dla mnie nie ma tematu.
Staszek nie jest moim kolegą, choć dla mnie nie jest kimś anonimowym, bo w pewnych środowiskach jest postacią znaną. Nawet jeśli nie on sam to na pewno jego firma i jej dokonania. Trzeba tylko ruszyć trochę nos poza 7er.pl. Ja Ci już napisałem, a Staszek powtórzył:
Cytat Zamieszczone przez staszek Zobacz posta
W tych felgach zastepuje sie jedynie rotor innym, ktory zrobiony jest z oryginalnej felgi, czyli z dobrego materialu, ktory zapewniam Cie nie odbiega niczym od fabrycznego z felg skrecanych, sruby i ich ilosc zostaje od fabrycznych felg skrecanych, otwory sa wykonane z taka sama precyzja jak w oryginalnym rotorze
Prościej i jaśniej nie można tego wytłumaczyć :) A 22" Asanti chętnie pomacam na Zlocie. Obym miał co ;)

Phdream, przeczytaj moje wcześniejsze posty, a dowiesz się jak konstruuje się takie felgi i co do tego jest potrzebne.

Bartos, czym różni się nawiercanie dziur w wyciętym rotorze od nawiercania dziur w wyprodukowanym rotorze?