Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Tragedia na zimnym silniku m60

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemek22
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    242
    BMW
    740 manual 95 / 750iL 95 / 740IL 2001
    Skąd
    Lubuskie

    Tragedia na zimnym silniku m60

    Witam wszystkich. Moja pszczółka coś ostatnio nie domaga jak odpalam ją rano :( Mianowicie zaraz po odpaleniu,po nocy, strasznie sie telepie,nie chodzi na wszystie i STRZELA Z RURY 8/ robi tak "PUF PUF" stalo mi sie tak juz z 4 razy w ciagu 10dni.
    To wszystko mija jak sie rozgrzeje,i przez reszte dnia jest git :D nawet jak auto stoi pod pracą nie ruszane przez 8h to odpalam i normalnie chodzi :| .

    Acha czasem rano po odpaleniu slysze jak włancza sie ERG,czyli te oczyszczanie spalin,czasem krutko chodzi,czasem glugo a czasem wogole nie slychac.Wyraznie slychac jakaś pompke czy coś po stronie pasażera gdzies w okolicy zdeżaka z przodu. I jak włancza się ta pomka to silnik portafi spaśc na 200obr/min i strasznie kuleje.... :(
    Proszę o pomoc :)

  2. #2
    Dzień dobry ------> Nie ten dział na początek [glow=red:e1a2b3bb8f]!!![/glow:e1a2b3bb8f]
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemek22
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    242
    BMW
    740 manual 95 / 750iL 95 / 740IL 2001
    Skąd
    Lubuskie
    Nie no dobrze przepraszam :oops:

  4. #4
    Banned
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    313
    BMW
    e65
    Skąd
    WZL
    koluniu jak ci motor kuleje z rana na zimno to posprawdzaj najprostsze rzeczy ktore odpowiedzialne sa za to- swieczki,cewki a jesli to nie pomoze to bedziemy szukac dalej (zobacz przy okazji czy ci olej nie ucieka uszczelka spod dekla do gniazda ze swiecami bo lubi je zalewac)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemek22
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    242
    BMW
    740 manual 95 / 750iL 95 / 740IL 2001
    Skąd
    Lubuskie
    Kolunio miesiac temu wymienial swiece i sprawdzal cewki,a co do oleju to doslownie miejscami bylo troche,takze to raczej odpada.

  6. #6
    Banned
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    313
    BMW
    e65
    Skąd
    WZL
    a kopci ci,czuc paliwo? Mogl tez pasc czujnik temp silnika,on odpowiada za dobor mieszanki przy odpalaniu tzn podaje sygnal jaka silnik ma temp i wtedy komp dobiera wszystko odpowiednio. Moze byc to przyczyna wtedy auto zachowuje sie jakby nie mialo tzw ssania i kuleje strasznie a te czujniki lubia padac. Zawsze mozesz podjechac na kompa ktory nic nie wskaze.

  7. #7
    A ja stawiam ze padlo odpowietrzenie silnika (tzw odma). AC_kotlet ladnie opisal procedure w dziale zrob to sam. Koszt odmy w ASO to 170 PLN. Nie zapomnij o uszczelce ;)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemek22
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    242
    BMW
    740 manual 95 / 750iL 95 / 740IL 2001
    Skąd
    Lubuskie
    Chyba wezme sie za ta odme w tym tygodniu,zamowie te 3 rzeczy w serwisie bmw w zielonej gorze . Ciekawe ile beda chcieli za to.moglbym tera to kupic bo obecnie jestem w poznaniu na weekend ale nie wiem gdzie szukac serwisu;/

  9. #9
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    dzis mialem to samo w 2,8 auto stalo tydzien wsiadam odpalam a tu trzesie jakby sie wibrator mu wlaczyl :D i jakby nie na wszystkie gary palila ale po gora 3 min przeszlo i juezdzi ok ale co moze byc przyczyna???moze troche paliwko przymarzlo albo zawilgla bo siece mam w miare nowe filtry tez i przed tem autko smigalo super
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  10. #10
    Przemek - to wlasnie w ASO kosztuje 170 PLN...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •