Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Wątek: [ pozostale] Wycena eurotax BMW 745

  1. #21
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Ogólnie muszę zrobić korektę tego co piszecie.

    W moim US jest dokładnie jak opisujecie ale , jest jedno małe ale. Ja się nie zgodziłem na wycene US gdyż mogę zapłacić podatek od wartości auta z umowy. Pani mnie postraszyła jakimiś paragrafami ale sprawa zakończyła się u Naczelnika US. Dokładnie przy rejestracji auta (2%) PIT płacimy od kwoty wydanej a nie od kwoty wartości auta. Ja powiedziałem naczelnikowi , że rozumiem ich książki ale wycena auta musi i powinna być indywidualna a nie uśredniona w całej Polsce.

    Sprawa zakończyła sie pomyślnie dla mnie czyli podatek 2% od wartości umowy.

    Inaczej jest ze sprowadzaniem aut z UE oraz poza UE ... tutaj nadrzędnym dokumentem jest Dyrektywa.
    Pić trzeba ! Jeść można !

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez olejus
    Ogólnie muszę zrobić korektę tego co piszecie.

    W moim US jest dokładnie jak opisujecie ale , jest jedno małe ale. Ja się nie zgodziłem na wycene US gdyż mogę zapłacić podatek od wartości auta z umowy. Pani mnie postraszyła jakimiś paragrafami ale sprawa zakończyła się u Naczelnika US. Dokładnie przy rejestracji auta (2%) PIT płacimy od kwoty wydanej a nie od kwoty wartości auta. Ja powiedziałem naczelnikowi , że rozumiem ich książki ale wycena auta musi i powinna być indywidualna a nie uśredniona w całej Polsce.

    Sprawa zakończyła sie pomyślnie dla mnie czyli podatek 2% od wartości umowy.

    Inaczej jest ze sprowadzaniem aut z UE oraz poza UE ... tutaj nadrzędnym dokumentem jest Dyrektywa.
    Kolejny dowód na to że najwięksi oszusci są tam u góry :) U to kraj nas robi w banie i dziwić sie że potem polak kąbinuje, bo nie chce dawać kasy Państwu które roluje go na każdym kroku..

  3. #23
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    Cytat Zamieszczone przez Aldik
    Kolejny dowód na to że najwięksi oszusci są tam u góry :) U to kraj nas robi w banie i dziwić sie że potem polak kąbinuje, bo nie chce dawać kasy Państwu które roluje go na każdym kroku..

    A to Polska właśnie.. 8/
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  4. #24
    Cytat Zamieszczone przez olejus
    Ogólnie muszę zrobić korektę tego co piszecie.

    W moim US jest dokładnie jak opisujecie ale , jest jedno małe ale. Ja się nie zgodziłem na wycene US gdyż mogę zapłacić podatek od wartości auta z umowy. Pani mnie postraszyła jakimiś paragrafami ale sprawa zakończyła się u Naczelnika US. Dokładnie przy rejestracji auta (2%) PIT płacimy od kwoty wydanej a nie od kwoty wartości auta. Ja powiedziałem naczelnikowi , że rozumiem ich książki ale wycena auta musi i powinna być indywidualna a nie uśredniona w całej Polsce.

    Sprawa zakończyła sie pomyślnie dla mnie czyli podatek 2% od wartości umowy.

    Inaczej jest ze sprowadzaniem aut z UE oraz poza UE ... tutaj nadrzędnym dokumentem jest Dyrektywa.
    Wszystko to prawda, ale jak urzędnik się uprze to Ci udowodni, że cena na umowie jest zaniżona i proponuje kwotę z "Eurotaxu". Jeśli się nie zgadzasz, to mogą powołać rzeczoznawcę i jeśli się okaże, że wartość na umowie jest niższa o 33% od wartości podanej przez rzeczoznawcę, Ty płacisz koszt jego powołania.... Generalnie wszystko po to, żeby udowodnić, gdzie nas mają... Dlatego zaproponowałem koledze, żeby po prostu wysłał deklarację PCC pocztą (papier w terminie w urzędzie ważniejszy od pieniędzy, bo za spóźnienie wpłaty są odsetki a za niedopełnienie obowiązku podatkowego kara wg widzimisię urzędu).

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice

    Re: Wycena eurotax BMW 745

    Cytat Zamieszczone przez olejus
    Marka: BMW Typ nadwozia: Sedan
    Typ: 745i Okres produkcji: 09/2001 - 03/2005
    Moc kW/KM: 245/333 Pojemność skokowa silnika: 4398 ccm


    rok przebieg wycena
    2001 183600 - 63'300
    2002 162000 - 72'000
    2003 140400 - 87'200
    2004 118800 - 106'800
    2005 96000 - 125'400
    Jak obiecałem tak sprawdzam - ceny wedle EUROTAX (skup) na 11/08:
    2001 - 48700
    2002 - 55500
    2003 - 68000
    2004 - 83300
    2005 - 101500

    Od tego zawsze handlarze jeszcze odejmują przy skupie aut..


    Ponieważ większość tutaj ma E38 to nie bede pisać jakie są stawki zeby Was nie załamywać :)

  6. #26
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI

    Re: Wycena eurotax BMW 745

    Cytat Zamieszczone przez Aldik
    Ponieważ większość tutaj ma E38 to nie bede pisać jakie są stawki zeby Was nie załamywać :)
    To weryfikuje alledrogo :hah:
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  7. #27
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Fajnie wycenę auta można zrobić sobie na stronie https://www.libertydirect.pl/ lub http://www.mbank.pl/indywidualny/ube...hodowe/#tabs=4 (AC) wyliczając sobie skadkę AC widzimy jaka jest Suma ubezpieczenia AC i to jest właśnie wartość auta.
    Pić trzeba ! Jeść można !

  8. #28
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Tylko w tym ibery nie ma doubezpieczenia kół .... a ten drugi nie działa ...

  9. #29
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    82
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Wszystko to prawda, ale jak urzędnik się uprze to Ci udowodni, że cena na umowie jest zaniżona i proponuje kwotę z "Eurotaxu". Jeśli się nie zgadzasz, to mogą powołać rzeczoznawcę i jeśli się okaże, że wartość na umowie jest niższa o 33% od wartości podanej przez rzeczoznawcę, Ty płacisz koszt jego powołania.... Generalnie wszystko po to, żeby udowodnić, gdzie nas mają... Dlatego zaproponowałem koledze, żeby po prostu wysłał deklarację PCC pocztą (papier w terminie w urzędzie ważniejszy od pieniędzy, bo za spóźnienie wpłaty są odsetki a za niedopełnienie obowiązku podatkowego kara wg widzimisię urzędu).

    hehe Są kolego odsetki ale są one tak małe ze musialbys nie zaplacic 200 lat zeby urosly do jakiejs konkretnej sumy ;D takze nie ma strachu.
    Jak ja kupilem pierwsza BMW za 10250zł to poszedlem do urzedu po 3 miesiacach (ustawodawca mowi zeby do 2 tygodni zlozyc PCC) i Pani sympatyczna powiedziala zebym w PCC wpisal date dzisiejsza (czyli tego dnia ktorego bylem) i wartosc auta wpisal 10000zł i od razu dała mi kwit na 200zł do zaplacenia w kasie. :D
    Natomiast jak bylem 2 i 3 razem to fakt faktem moze cena na umowie byla ponizej rynkowej (na legalu utargowane), i PAni powiedziala co ma w ksiazce i ze nie moze dac mi nizszej ceny niz ma, ale ja moge wpisac jakiekolwiek usterki techniczne wplywajace na wartosc auta i bedzie ok. Zrobilem jak polecila i jakdotad mam spokoj :P Kolejny przyklad ze US w Lublinie dba o podatnika: Znajomy dostał spadek i wiadomo jakies tam zawirowania w piapierkowej robocie, poszedl do uS 2 dni przed terminem i mowi jaka jest sprawa ze zanim on dopelni formalnosci do spadku to bedzie 2 miesiace po terminie, na to Pani sie usmiechenla i powiedziala zeby sie nie martwil ze wszyscy maja taka sytuacje, malo kto wyrabia sie w terminie a US to rozumie. :] Tak wiec widac na tych przykladach ze ludzie pracujacy w US rozumieja podatnikow i sami z siebie nie chca doic kasy za odsetki albo inne swiadczenia. Oczywiscie nie mozna przecholować bo sie moga czepic a wtedy malo kto wychodzi z opresji bez siniakow :razz:

    http://bmwmotorsportklub.eu/ lubelski klub BMW

  10. #30
    No cóż.... pozazdrościć.... W Wawce nie dość, że nie podsuną takich rozwiązań, to jeszcze zrobią wszystko, żeby Ci utrudnić. Jak poszedłem opłacić moją e38, to pani sprawdziła cenę w swoim "brewiarzu" i wpisała kwotę wg jego wskazań. Na nic zdały się tłumaczenia, że auto wymaga poprawek i na tym właśnie polega okazjonalny zakup... No to pani zadała pytanie, czy będę miał faktury na naprawę (a jaki ma to związek?), no to ja mówię, że nie po to kupowałem taniej auto, żeby teraz urabiać jakiś warsztat. No i na tym dyskusja się skończyła. Gdyby chodziło o kwotę podatku 10 tys, to by człowiek się droczył, a tak... Pokornie zapłaciłem 500 zł i tyle. Zatem wygląda na to, że trzeba będzie poszukać lokum w Lublinie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •