Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: 730 D 2001 - skrzynia ZF poślizg i szarpnięcie

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    36
    BMW
    e38 730D 2001
    Skąd
    Olkusz

    Post 730 D 2001 - skrzynia ZF poślizg i szarpnięcie

    Witam wszystkich . Mój problem jak w opisie dotyczy skrzyni biegów automatycznej . zrobiłem samochodem ok 10 000 km wszystko bez żadnych problemów , spec od skrzyń po zakupie ją oglądał i stwierdził że jest w dobrym stanie również olej wporządku. w Sobotę po wymianię filtra paliwa i oleju wyjechałem samochód sprawdzić , oczywiście zagrzany silnik bez szaleństwa pojechałem na trasie samochód zmieniał biegi idealnie na niskich i na wysokich obrotach - jak zwykle bez szarpnięć zero poślizgu. Wieczorem zauważyłem że z 2-3 ślizgneła się skrzynia i szarpneło w momencie wbicia biegu . zdażyło mi się coś takiego tylko dwa razy jak silnik był zagrzany w między czasie biegi zmienia idealnie . Nadmieniam że mam mały wyciek oleju na simeringu wału w skrzyni ( ale nie wydaje mi się by on spowodował tak duży wyciek żeby zachwiać pracą skrzyni ) . Jestem umówiony do speca na wymianę oleju w skrzyni , filtra uszczelki i diagnozę. Ale czy przed oddaniem możecie zrobić na podstawię opisu jakieś oględziny ?? ( brak błędów na komputerze , skrzynia nie przeszła w tryb awaryjny ) Czy bez ostrzeżenia mogło się coś zatrzeć ??

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    może przez stan oleju i jego zanieczyszczenie podwiesza się czasami elektrozawór w skrzyni przez to to szarpnięcie, jak będziesz wymieniał olej dobrze by było wyjąć sterownik i przeczyścić go -wszystkie ścieżki i kanały

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    36
    BMW
    e38 730D 2001
    Skąd
    Olkusz
    Naczytałem się juz o tej skrzyni tyle ile jest wątków w PL . i żaden nie był taki sam , każdy miał inny przypadek i inne problemy. Pocieszam się do momentu odstawienia do warsztatu tym że biegi płynnie zmienia i nie szarpie a te dwa przypadki to efekt małej ilości płynu. Fakt jest taki że miska jest delikatnie wilgotna od oleju przez ten simering . Fachura przez telefon też zakłada drobną awarię , nie sugerował kosza i to mnie cieszy . Dziękuje za wskazówki . Po wymianie oleju należy wykonać adaptację skrzyni poprzez komp. a czy poprzez jazde samochodem też się tworzy pamięć skrzyni ?? należy jakość szczególnie zwracać uwagę w pierwszych dniach po wymianie ??

  4. #4
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Jak mnie uczyli diagnozować skrzynie ZF, to nie było nigdy "drobnych awarii", oprócz stanu oleju i niedrożnej chłodnicy. Tak jak w manualu - cokolwiek się zaczyna dziać, to w konsekwencji prowadzi do poważnej roboty. Tak już jest z przeniesieniem napędu.
    Automata należy delikatnie pędzić na zimnym i restrykcyjnie przestrzegać wymian oleju.
    Jeśli olej się nie przegrzewa a poziom jest właściwy, to przyczyną najczęściej jest zużycie, a lekarstwem - remont (OHK = overhaul kit z wymianą filtra i oleju).
    Można jeździć do czasu, aż się nie pogorszy ;)
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bladyatl
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    369
    BMW
    e38 740i 99r
    Skąd
    warszawa
    A jaka jest normalna temperatura oleju podczas pracy atf?


    Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    36
    BMW
    e38 730D 2001
    Skąd
    Olkusz
    WItajcie . W sobote odebrałem samochód po wymianie oleju . Standard wbijam R szarpnięcie natomiast dodatkowo doszło szarpnięcie w momencie wbijania D . Poziom oleju był faktycznie zdecydowanie za niski . Sprawdzałem skrzynie jakies 2 h . Pracowała idealnie ( oczywiscie w momencie jazdy ) biegi zmieniala bez problemu gdy wprowadzałem auto na podjazd poszulem ze ma lekki problem z ruszeniem , wbijem R zeby wycofac i nagle jebu du szarpniecia jak cholera stop skrzynia i bład Trans ....... . Auto trafilo spowrotem do warsztatu w tym tygodniu bedzie rozebrana i zobaczymy co sie wydazy ( a zrobic trzeba nie ma wyjscia ) . jak jechalem do warsztatu to skrzynia znowu na D pracowala idealnie ( ale ocene stanu czesci w ASB pozostawie mechaniką ). Remont bedzie konieczny napewno , mówi się trudno może nie bedzie jeszcze tragedii .

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Byczus
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    495
    BMW
    E39 530dAT, E32 730i V8 manual
    Skąd
    Poznań
    i tak się ciesz, że masz ZF a nie GM jak w 5erach :D
    Jest BMW E39 530dA Touring 2001r.


    Jest BMW E32 730i V8 manual 1992r.



    Było BMW E34 525i manual 1991r.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    36
    BMW
    e38 730D 2001
    Skąd
    Olkusz
    I tak po wczorajszych próbach adaptacji , czyszczenia elektrozaworów poprawy w skrzyni nie było. Dziś demontaż i oględziny co padło lub pada i nadaje się do wymiany . Czy kosz wstecznego ma wpływ na zapięcie biegu do przodu ?? D wchodzi z opóźnieniem natomiast gdy już zostanie zapięty skrzynia pracuje idealnie w kazdej pozycji czy to D czy D+S czy na steptronicu. Takie pytanie odnośnie tej sprawy .

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    miałem podobny przypadek w takim samym aucie i silniku, skrzynia przed remontem chodziła dobrze ale miała lekkie szarpnięcia po wbiciu D, wymieniłam olej było dobrze 20 km potem mocne szarpnięcie w czasie jazdy, tryb awaryjny i już do przodu nie ciągła. Stan oleju w porządku, ścigałem jeszcze raz miskę i pojawiło się troche opiłków wcześniej był tylko czarny szlam koło magnesów. Padł kosz forwardu. W tych skrzyniach to norma, zwłaszcza w 3.0d.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    36
    BMW
    e38 730D 2001
    Skąd
    Olkusz
    Skrzynia do remontu . Po diagnozie zużyte elementy to konwerter , tarcze , kosz , uszczelki . Na sobote skrzynia sprawna choć kasowo boli po kościach . Gwarancja 12 msc na sprawność i działanie skrzyni . Można było by to zrobić za 1500 zł ale bez gwarancji że wszystko bedzie chodziło.

Podobne wątki

  1. Skrzynia automat 730 E32
    Przez Karol 29 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-09-2012, 22:00
  2. [skrzynia] problem ze skrzynia z 730 ia
    Przez pamfitoo w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-08-2012, 20:40
  3. 730 D z 2001 r.
    Przez Ponar w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-07-2010, 21:42
  4. Problem ze skrzynia w automacie e32 730
    Przez junioorr2606 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-03-2009, 06:58
  5. automatyczna skrzynia e32 730.
    Przez mariusz pl w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-06-2008, 21:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •