Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 105

Wątek: Trwałość rozrządu w M62

  1. #21
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Elvis, w M60 te zębatki nie są z plastiku, to raz. Dwa, głównym winowajcą hałasu i ewentulanych problemów jest łańcuch, który najzwyczajniej w świecie rozciąga się, staje się wyraźnie dłuższy i mniej sztywny od nominalnego. Trzy, z ciekawości sprawdziłem kiedyś koszt wymiany wszystkich elementów rozrządu w M60 (łańcuch, łańcuszki, zębatki, ślizgi, napinacze, uszczelki) i okazało się, że 95% potrzebnych części jest dostępnych tylko w ASO. Suma jaka wyszła za same części oscylowała w okolicach 4,5tys. co skutecznie mnie ostudziło.

  2. #22
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Elvis, w M60 te zębatki nie są z plastiku, to raz. Dwa, głównym winowajcą hałasu i ewentulanych problemów jest łańcuch, który najzwyczajniej w świecie rozciąga się, staje się wyraźnie dłuższy i mniej sztywny od nominalnego. Trzy, z ciekawości sprawdziłem kiedyś koszt wymiany wszystkich elementów rozrządu w M60 (łańcuch, łańcuszki, zębatki, ślizgi, napinacze, uszczelki) i okazało się, że 95% potrzebnych części jest dostępnych tylko w ASO. Suma jaka wyszła za same części oscylowała w okolicach 4,5tys. co skutecznie mnie ostudziło.
    Kolego mylisz się i to bardzo bo koła zębate tez się zużywają i żeby móc powiedzieć ,że wymieniłem cały rozrząd to te koła tez trzeba wymienić. Łańcuchy też jakoś nie sa z plastiku ,a sie zużywają.

    Tak uczą w szkole.

    Tak samo jest z łańcuchem w motocyklu ,wymienia się łańcuch i koła zębate ,a nie zakłada sie nowego łańcucha na wytarte koła zębate.

    Porównywałeś stary łańcuch z nowym i zauważyłeś różnice to naturalne ,a porównywałeś kiedyś stare koło zębate z nowym ?

    Piszesz o hałasie , otóż hałasować będzie rozrząd ze starymi kołami zębatymi , nie usłyszysz ,ale na pewno tak jest.

    Rozumiem ,że ceny sa jakie są ,bezsensowne co nie zmienia faktu ,że zakładanie nowych łańcuchów na stare koła zębate jest TOTALNYM DRUCIARSTWEM.

    Oczywiście bez urazy , to jest moja opinia o takim połowicznym zabiegu wymiany rozrządu w opisywanym M60.
    Ostatnio edytowane przez ELVIS ; 16-03-2014 o 13:03

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mcdziubek
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    648
    BMW
    Ex E38 740i 4.4 - F10 528i 3.0
    Skąd
    Windsor and Slough
    Blog
    1
    Tzn ze ja w swoim m62 (no vanos) tez jakies zębatki mam wymienić?
    Toyota Prius 2014 1.8 CVT Hybrid.
    E38 740i V8 ma nowego Pana.

  4. #24
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Cytat Zamieszczone przez mcdziubek Zobacz posta
    Tzn ze ja w swoim m62 (no vanos) tez jakies zębatki mam wymienić?

    Tam gdzie sie wymienia łańcuch to zębatki tez ,to naturalne.

  5. #25
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Elvis, kupisz sobie kiedyś V8 to wsadzisz tam 2 albo i 3 worki pieniędzy i kupsz wszystkie nowe części, a może nawet kupisz cały nowy silnik. Ja Ci zabraniać nie będę, bo kto biednemu zabroni żyć bogato ;)
    Nazywasz zakładania nowego łańcucha na starą zębatkę druciarstwem? Kup V8, zrób i się pochwal zdjęciami i rachunkami. Szczekać zza płotu to pierwszy lepszy burek potrafi (bez urazy) ;)

  6. #26
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Elvis, kupisz sobie kiedyś V8 to wsadzisz tam 2 albo i 3 worki pieniędzy i kupsz wszystkie nowe części, a może nawet kupisz cały nowy silnik. Ja Ci zabraniać nie będę, bo kto biednemu zabroni żyć bogato ;)
    Nazywasz zakładania nowego łańcucha na starą zębatkę druciarstwem? Kup V8, zrób i się pochwal zdjęciami i rachunkami. Szczekać zza płotu to pierwszy lepszy burek potrafi ;)
    To nie ja szczekałem /chwaliłem sie jak burek zza płotu wymianą różnych rzeczy w swoim e32 z M60 kolego, tylko Ty. Ja tam chwalipiętą nie jestem.

    Ja napisałem jak sie powinno taką wymianę zrobić dobrze ,a ,że Cie to tak ubodło to juz Twój problem.

    A co do V8 to mam V12 teraz ,a prawie 20 lat temu tez miałem V12 ,więc z czym do kogo Tuczi. Szkoda ,ze tak to odebrałeś negatywnie .
    Ostatnio edytowane przez ELVIS ; 16-03-2014 o 13:22

  7. #27
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez ELVIS Zobacz posta
    To nie ja szczekałem /chwaliłem sie jak burek zza płotu wymianą różnych rzeczy w swoim e32 z M60 kolego, tylko Ty. Ja tam chwalipiętą nie jestem.

    Ja napisałem jak sie powinno taką wymianę zrobić dobrze ,a ,że Cie to tak ubodło to juz Twój problem.

    A co do V8 to mam V12 teraz ,a prawie 20 lat temu tez miałem V12 ,więc z czym do kogo Tuczi. Szkoda ,ze tak to odebrałeś negatywnie .
    Wspaniale! Gratuluję! Czekamy więc niecierpliwie na relację z wymiany uszczelek kolektorów dolotowych oczywiście na ASO częściach, bo wymiana na patencie który niedawno pokazałem w dziale E32 to też na pewno druciarstwo. Btw, jak Ci przepływki tam padną to chyba nie będziesz jechał na szrot po używki tylko od razu zawitasz do BawariaMotors ;)

  8. #28
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Wspaniale! Gratuluję! Czekamy więc niecierpliwie na relację z wymiany uszczelek kolektorów dolotowych oczywiście na ASO częściach, bo wymiana na patencie który niedawno pokazałem w dziale E32 to też na pewno druciarstwo. Btw, jak Ci przepływki tam padną to chyba nie będziesz jechał na szrot po używki tylko od razu zawitasz do BawariaMotors ;)

    Normalnie czytasz w moich myślach ,albo mnie śledziłeś przez jakiś czas haha

    Nie denerwuj się Ireczku , to tylko stare dobre samochody.

  9. #29
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Andrzejku, czekamy więc na zaprezentowanie tego V12 skoro już o nim wspomniałeś. Szkoda by tak wspaniały i za pewne utrzymany w nienagannym stanie samochód, serwisowany na najlepszych częściach i w zgodzie z zaleceniami z podręcznika marnował się gdzieś pod kocem w garażu, zamiast dumnie prezentować się na forum ;)

  10. #30
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    E, tam Ireczku ,a co to za wyjątkowe miejsce to forum żeby na nim prezentować tak jak trafnie napisałeś , wspaniały i za pewne utrzymany w nienagannym stanie samochod, serwisowany na najlepszych częściach i w zgodzie z zaleceniami z podręcznika. Tak jak pisałem,ja tam chwalipiętą nie jestem zza płotu jak niektórzy haha

Podobne wątki

  1. Potrzebuję blokad rozrządu m62
    Przez pablo_sz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 09:05
  2. [mechanika] Wymiana łańcucha rozrządu m60 i m62
    Przez x-factor w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-11-2011, 12:26
  3. [mechanika] Ustawienie rozrządu M62 Vanos
    Przez michael444 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-05-2008, 00:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •