Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: Gaśnie podczas jazdy, czasami problem z odpaleniem

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar kulemans
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    8
    BMW
    740
    Skąd
    Włocławek

    Post Gaśnie podczas jazdy, czasami problem z odpaleniem

    Witam Wszystkich Fanów! Proszę o pomoc . Od pewnego czasu borykam się z nieregularnym problemem podczas odpalania samochodu E38 740i + gaz , 1999r silnik 4,4 ( po lifcie). Nieregularnym, gdyż czasami wszystko jest ok a czasami nie:/. Problemem jest odpalanie samochodu. Czasami odpala po kilkakrotnych próbach, podczas których tylko kreci rozrusznik, świeci licznik ale nawet nie spróbuje załapać zapłon. Po kilku próbach zapali i wtedy pracuje bez problemu. Sytuacja ta zdarza się zarówno na zimnym jak i ciepłym silniku, na gazie jak i na benzynie - nie ma zasad. Ostatnio szok!! zgasł mi dwukrotnie podczas jazdy ( na gazie). Na kompie nic nie wychodzi !!! Wymieniłem pompę paliwa, czujnik położenia wału, odmę, przekaźnik nad akumulatorem. Proszę o pomoc i pomysły rozwiązania tego problemu.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    120
    BMW
    E38 728
    Skąd
    Siedlce
    Pisałem ostatnio o tym samym. Czujnik wału korbowego u mnie załatwił sprawę . Chłopaki mi podpowiadali że problemem może być regulator ciśnienia paliwa;)

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar kulemans
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    8
    BMW
    740
    Skąd
    Włocławek
    Czujnik wału wymieniłem. Być może regulator ciśnienia paliwa ma wpływ na odpalenie samochodu gdyż wtedy działa na benzynie ale nie zawsze ma problem z odpaleniem. Nie wiem co ma na to wpływ. Ostatnio zgasł mi podczas jazdy i wtedy był na gazie.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kulemans Zobacz posta
    Czujnik wału wymieniłem. Być może regulator ciśnienia paliwa ma wpływ na odpalenie samochodu gdyż wtedy działa na benzynie ale nie zawsze ma problem z odpaleniem. Nie wiem co ma na to wpływ. Ostatnio zgasł mi podczas jazdy i wtedy był na gazie.
    ale zazwyczaj na ciepłym silniku ;). Gaśnie na LPG przy dojeżdżaniu do świateł ? jeśli tak to reduktorek LPG może dawać oznaki końca membran.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar kulemans
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    8
    BMW
    740
    Skąd
    Włocławek
    Faktycznie na rozgrzanym silniku mi zgasł, ale podczas ruszania ze świateł gdy już wkrecił się na 3000 obrotów i nagle koniec. Nawet się nie zachłysnął. Wyłączył zapłon. Zatrzymałem się, bez problemu odpaliłem i jeżdżę do dziś. Jednak obawiam się powtórki. Może ktoś już przeszedł takie zdarzenie, proszę o pomoc ;)

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    54
    BMW
    BMW 7 E38 728i
    Skąd
    Warszawa
    Podpinam się pod temat:
    E38 M52 przedlift. Wczoraj po południu nie mogłem jej odpalić, jazda rano do pracy i z powrotem było ok.
    Odpalana z benzyny. Instalacja gaz. Godzinę potem nie mogłem jej odpalić jak się udało przejechełem z 3km i zgasiłem. Po 2 godz znów jej nie mogłem odpalić kręciła silnik reagował i nic. Odpaliła, wracałe do domu i na czerwonym świetle na skrzyżowaniu na Drive zgasła. Kręciłem ale nawet silnik nie reagował. Po jakiś 6 próbach chwili odczekania załapała.
    Dziś rano na zimnym odpaliła z pierwszego razu, zgasiłe i ponownie odpaliła. Błędów nie pokazuje. Obroty mi nie falują, nie czuje spadku mocy.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez danand1 Zobacz posta
    Podpinam się pod temat:
    E38 M52 przedlift. Wczoraj po południu nie mogłem jej odpalić, jazda rano do pracy i z powrotem było ok.
    Odpalana z benzyny. Instalacja gaz. Godzinę potem nie mogłem jej odpalić jak się udało przejechełem z 3km i zgasiłem. Po 2 godz znów jej nie mogłem odpalić kręciła silnik reagował i nic. Odpaliła, wracałe do domu i na czerwonym świetle na skrzyżowaniu na Drive zgasła. Kręciłem ale nawet silnik nie reagował. Po jakiś 6 próbach chwili odczekania załapała.
    Dziś rano na zimnym odpaliła z pierwszego razu, zgasiłe i ponownie odpaliła. Błędów nie pokazuje. Obroty mi nie falują, nie czuje spadku mocy.
    Sprawdź przepływkę kolego. Założona ori ? na biegu jałowym na postoju powinno być w inpie około 17 kg/h przepływu powietrza. ZAZNACZAM że przepływka może być do dupy i nie pokazywać błędu. Aha i warto obejrzeć czujnik położenia WAŁU.

  8. #8
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Miałem podobne objawy i w moim przypadku był to czujnik położenia walka rozrządu...

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    tak jak napisałem sprawdź czujnik WAŁU nie wałka rozrządu, to są dwie inne rzeczy.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar kulemans
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    8
    BMW
    740
    Skąd
    Włocławek
    Nie wiem o co chodzi. Od czasu zamieszczenia tematu wszystko jest ok, choć silnika palcem nie dotknąłem :/ Odpala , nie gaśnie, czekam na dalszy rozwój sytuacji, tymssamym nie zamykam tego tematu. Pozdrawiam wszystkich !!

Podobne wątki

  1. Silnik gaśnie podczas jazdy // 730d
    Przez Przybysz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 17-04-2012, 16:34
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 21:38
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-10-2011, 18:40
  4. Ogromny strzał gazu podczas jazdy i ogromny problem:(
    Przez MaciejMRH w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 05-04-2011, 20:58
  5. Xenon gaśnie podczas jazdy
    Przez MastaKleszcz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 05-02-2010, 20:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •