Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Wątek: Gaśnie podczas jazdy, czasami problem z odpaleniem

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BsijZabsij
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    508
    BMW
    E38 728i manual, ex e34 525tds
    Skąd
    Mazury
    Tak, camshaft to po angielsku wałek rozrządu :) Natomiast objawy masz typowe dla czujnika położenia wału korbowego / ew. pompy paliwa :) Wcześniej niedoczytałem, myślałem, że czujnik położenia wału też wymieniłeś. Spróbuj najpierw podmienić. A jak już masz kupić, to tylko VDO Siemens, żadne zamienniki !
    Obecnie E38 728i 1995 manual, dunkelblau. Poprzednio E34 525tdsA 1992, granitsilber-metalic.
    Moje autko: http://7er.pl/showthread.php/33145-W...151#post395151

  2. #22
    Początkujący Użytkownik Awatar kulemans
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    8
    BMW
    740
    Skąd
    Włocławek
    Witam ponownie. Niestety auto przypomniało mi o swoich dolegliwościach.......
    Na rozgrzanym silniku nie chciał zapalić. Krecił rozrusznikiem i udało się za 5-7 razem. Gdy już odpalił , to bez problemu przemieściłem się w inne miejsce. Tam ponownie miałem problem z odpaleniem. Gdy za 4 razem odpalił ruszyłem i nagle po 5 metrach zgasł. Odpalił za pierwszym, ruszyłem z 4 metry i ponownie zgasł. Zapalił za pierwszym razem i jeździ bez problemu. A ja ponownie obawiam się powtórki :(
    Czy ktokolwiek wie gdzie tkwi przyczyna ??? Pewnie znowu pojerzdzę z dwa tygodnie w spokoju po czym nastąpi powtórka.

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez kulemans Zobacz posta
    Witam ponownie. Niestety auto przypomniało mi o swoich dolegliwościach.......
    Na rozgrzanym silniku nie chciał zapalić. Krecił rozrusznikiem i udało się za 5-7 razem. Gdy już odpalił , to bez problemu przemieściłem się w inne miejsce. Tam ponownie miałem problem z odpaleniem. Gdy za 4 razem odpalił ruszyłem i nagle po 5 metrach zgasł. Odpalił za pierwszym, ruszyłem z 4 metry i ponownie zgasł. Zapalił za pierwszym razem i jeździ bez problemu. A ja ponownie obawiam się powtórki :(
    Czy ktokolwiek wie gdzie tkwi przyczyna ??? Pewnie znowu pojerzdzę z dwa tygodnie w spokoju po czym nastąpi powtórka.
    a dzieje się to przy poniżej 20 L w baku ? Takie coś to możliwe że pompa paliwa plus takie zjawisko że nie zasysa paliwa z lewej komory (patrząc od tyłu auta). Zatankuj po korek i tak pojeździj i poobserwuj.

    Aha i jeszcze jedno. Koniecznie sprawdź napięcie ładowania i alternator bo możliwe że nie jest w stanie doładować i tak już mocno rozładowany akumulator plus zasilenie elektroniki. Możliwe że od słabego ładowania alternatora świruje elektronika, a często się zdarza że skrzynia nawet pracuje nie prawidłowo.
    Ostatnio edytowane przez Mat88 ; 29-04-2014 o 08:59

  4. #24
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    54
    BMW
    BMW 7 E38 728i
    Skąd
    Warszawa
    Problem rozwiązany, czujnik położenia wału korbowego :) Wymieniony na ori i 7er śmiga ;)

  5. #25
    Początkujący Użytkownik Awatar kulemans
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    8
    BMW
    740
    Skąd
    Włocławek
    Ok Matt 88, dostosuję się do twoich wytycznych i zobaczę dalsze zachowanie auta :) Po testach napiszę o efektach !!

Podobne wątki

  1. Silnik gaśnie podczas jazdy // 730d
    Przez Przybysz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 17-04-2012, 16:34
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 21:38
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-10-2011, 18:40
  4. Ogromny strzał gazu podczas jazdy i ogromny problem:(
    Przez MaciejMRH w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 05-04-2011, 20:58
  5. Xenon gaśnie podczas jazdy
    Przez MastaKleszcz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 05-02-2010, 20:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •