Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Wątek: Skrzynia - nie ma zadnego biegu

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1

    Post Skrzynia - nie ma zadnego biegu

    Witam.
    Cos mi znowu pierdyknelo w skrzyni..
    Po pracy odpalilem auto, chwile pochodzil i ruszylem, przejechalem ok 300m i nagle skrzynia wlaczyla tak jakby luz, obroty silnika rosly a samochod zwalnial.
    Po zatrzymaniu juz nie ruszylem nawet centymetra. Na zegarach przelacza sie zgodnie z lewarkiem 2,3,4,D,N,R,P na P blokuje kola tak jak powinien, po zmianie z N na D lub R silnik minimalnie reaguje obrotami i podczas "R" czujniki parkowania sie uruchamiaja, lecz na zadnej pozycji auto poprostu nie rusza, zawsze jest "luz"
    Co sie moglo zepsuc? COs mechanicznego w skrzyni czy cos z elektronika? Auto zostalo z miescie wiec niemam narazie mozliwosci odczytania kodow, dlatego niewiem czy lepiej zaciagnac do domu i kombinowac czy prosto do fachowca od skrzyn?

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Podjechalem do zakladu zajmujacego sie skrzyniami tam na taka dolegliwosc powiedzieli ze:
    1. cos stalo sie z mostem. (Wal od skrzyni do mostu sie nie kreci wiec ta dolegliwosc odpada)
    2. Urwałem drązek zmiany biegów :D (jechalem bez dotykania tego drazka, a po wlaczeniu "P" blokuje kola wiec drozek jak dla mnie dziala)
    3. Odkrecila sie pompa w skrzyni i nie zaciaga oleju (mozna sprawdzic czy bedzie sie lal olej po odpaleniu ale narazie niemam na to warunkow)
    4. Uszkodzil sie elektrozawor

    3 i 4 punkt powiedziano mi ze to raczej nie realne, bo w tych skrzyniach to sie nie psuje.
    Wada tych skrzyn jest podobno jakis kosz ktory sie rozlatuje ale po jego uszkodzeniu powinien mi wsteczny dzialac a nie dziala mi nic. Nie slychac ani nic nie czuc w skrzyni ze cokolwiek sie przelacza...

    Dodam że skrzynia kiedy byla zimna zmieniala biegi dopiero przy ok 3-4tys obrotow, wczesniej nie chciala, dopiero po przejechaniu okolo 500m chodzila prawidlowo..
    Ostatnio edytowane przez charzun ; 14-03-2014 o 11:47

  3. #3
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,251
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Wejdź najpierw pod auto i sprawdź co tam się dzieje podczas przerzucania biegów. Znam przypadek sprzed dosłownie tygodnia, że w E32 też auto przestało jeździć i już szykowała się podmiana skrzyni a przyczyną okazała się odkręcona półoś.

  4. #4
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Może pękły wszystkie możliwe kosze...

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez ratovnik Zobacz posta
    Może pękły wszystkie możliwe kosze...
    Ale tak nagle? Wszystkie na raz? Przy baaaardzo spokojnej jezdzie? Zadnego halasu puku stuku nic nie bylo, wygladalo to tak jakbym podczas jazdy przesunal lewarek na "N"

  6. #6
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom

    Post

    Cytat Zamieszczone przez ratovnik Zobacz posta
    Może pękły wszystkie możliwe kosze...

    Litości ratovnik Na pewno jest to usterka mechaniczna i gdybanie nic tutaj nie da.

    Musisz skrzynie rozebrać, kosze pękają w tych skrzyniach.

    W mojej peknął kosz C i auto wolno ruszało i był szum w skrzyni.

    Wymieniłem kosz na nowy i skrzynia chodzi bajka.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    No tylko w tym problem ze gdzie nie czytam to nawet jak peknie kosz to albo cos szumi, albo auto powoli jedzie, albo przynajmniej jest ktorys z biegow, a w wiekszosci przypadkow jest wsteczny, ewentualnie przy probie ruszenia jest szarpniecie i wywala blad..
    U mnie nic takiego nie ma, czuje jakbym wogole skrzyni nie mial :) Czy wlacze D czy R i czy dodam gazu czy nie to nic sie nie dzieje i nic w skrzyni nie szumi..
    Jutro od rana sciagne auto do garazu to moze sie dowiem cos wiecej..

  8. #8
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    A zmieniając lewarkiem pokrywa się to z wyświetlaniem na liczniku?

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez ratovnik Zobacz posta
    A zmieniając lewarkiem pokrywa się to z wyświetlaniem na liczniku?
    Tak jesli na lewarku ustawie "2" to na wyswietlaczu jest "2" jesli "R" to "R" itd.. Auto juz w garazu ide oblukac.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Wiec tak.
    Polosie, wal, most itd. sa dobre.
    Wajcha na wlasciwym miejscu.
    Jak wlacze ktorys z biegow ze skrzyni dobiega minimalny szelest czy cos w tym stylu ale naprawde trzeba bardzo sie wsluchac..
    Jedyna wada ktora znalazlem jest taka iz. oleju w skrzyni bylo napewno tyle ile potrzeba a moze juz nawet troszke mniej bo przecieka z boku przy tym czyms co idzie do lewarka, ale po wlaczeniu "D" i odkreceniu korka spod skrzyni (tam gdzie sie wlewa olej) olej leje sie niesamowicie a chyba wogole nie powinno nawet kapnac? Bo w koncu ooleju jest troche ponizej normy..
    Czyli jak to spec od skrzyni powiedzial ze jedna z opcji jest pompa oleju w skrzyni.. Nie zaciaga i olej zostaje w misie.. Wie ktos cos na jej temat? Mozna sie do niej dostac bez wyciagania skrzyni czy raczej jest na glownym walku od strony silnika? (tak przypuszczam ze tam jest) Czy jest szansa ze filtr sie zapchal itp?

Podobne wątki

  1. [skrzynia] e38 730d nie kręci nie ma oswietlenia biegu na zegarach
    Przez turbos w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-10-2013, 07:50
  2. [skrzynia] automat nie wrzuca wyzszego biegu
    Przez klocekpila w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 09:57
  3. Bmw e38 nie zmienia biegu z 4 na 5
    Przez sarna86 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-11-2012, 20:11
  4. [mechanika] Na zimnym nie może zmienić biegu
    Przez atheo w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-11-2010, 17:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •