Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: 94r. swap M60 > M73

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań

    Post 94r. swap M60 > M73

    Czy ktoś orientuje się jak bardzo (lub nie) plug and play jest swap z M60B40 na M73B54? Chodzi mi głównie o elektrykę bo co do mechaniki to wiadomo że do wymiany wszystko od silnika do dyfra + parę rzeczy w srodku. Auto ma ASC+T więc domyślam się, że konieczny będzie zakup silnika z samochodu, który nie posiadał jeszcze DSC?

    Żeby nie zrobił się OT, uprzedam komentarze które na pewno wielu się nasuną - nie, nie mam ochoty zmieniać samochodu. E38 które zna się do ostatniej śrubki i którym przez 5 lat przejechało się przeszło 130tys km z czego ostatnie 30tys bez grosza wkładu finansowego poza serwisem LPG jest bezcenne. Zmienianie go na niewiadomego pochodzenia 750i tylko z powodu silnika jest posunięciem słabym. Wartość odsprzedaży nie gra też roli, samochód zamortyzował się dawno temu i nie ma dla mnie żadnej wartości finansowej.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Będzie kłopotliwe ze względu na to że 750 ma dwie r6 pod maską i 2xECU. Rzeczy które musiałbyś wymienić sprawią że to już nie będzie Twoja 7er i w połowie będzie jak to ująłeś "niewiadomego pochodzenia".

    Tak czy inaczej wyjścia są 2 i w obu przypadkach musisz kupić drugie e38, najlepiej anglika.

    1. wersja sentymentalna na bogato: przekładasz graty z anglika do swojej ukochanej budy i robisz po drodze wszystko co się da (wskazany remont silnika i serwis olejowy skrzyni bo przekładasz konwerter)
    2. Kupujesz ładnego anglika, przekładasz środek a w razie problemu w przyszłości przerzucasz dobre graty ze swojej 740 jako dawcy

    Przekładając po prostu sam używany napęd rozgracisz to auto a ładnego angola na wypasie kupisz za cenę silnika i skrzyni z 740i. Zawsze możesz przełożyć nawet swój kolor bo zostaną Ci do pomalowania 2 tylne błotniki dach i progi. Swap silnika to straszna skarbonka

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    nie da się takiego swapu wykonać plug&play za dużo różnic nawet tylna belka jest inna bo ma mocowania na stabilizator, oglądnij sobie filmik na youtube jak składają np. f30 w fabryce i jak łączą karoserie z kompletnym przednim zawieszeniem silnikiem który jest już na nim zamontowany, skrzynią wałem, i kompletnym tylnym zawieszeniem oraz wydechami, to zobrazuje co musisz wymienić w dodatku masę elektryki. Ja też chciałem zmienić moje e8 które znam na wylot na 750il nie dla samych osiągów ale dla finezji posiadanie v12.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1

    Post

    a nie lepiej By Ci było wsadzić M62B44 albo po porstu inne M60B40 roboty mniej

    a co do wykonalności koledzy troche przesadzaja nie takie rzeczy się robi

    silnik skrzynia dyfer belka tylni komputery doloty itp zegary i będzie smigać tylko traf tu zdrowy silnik......

    aha a co się stało z M60????

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Zdzira dobrze godo :) Albo M62B46 tez bedzie p&p. Lub tez pobaw sie w remont i doloz 2 kompresory z mercedesa pasuja jak ulal a frajdy co nie miara :D

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Michal750 Zobacz posta
    1. wersja sentymentalna na bogato: przekładasz graty z anglika do swojej ukochanej budy i robisz po drodze wszystko co się da (wskazany remont silnika i serwis olejowy skrzyni bo przekładasz konwerter)
    2. Kupujesz ładnego anglika, przekładasz środek a w razie problemu w przyszłości przerzucasz dobre graty ze swojej 740 jako dawcy
    Dokładnie tak jak piszesz - obydwa punkty mam na uwadze jako alternatywę dla swapa. Orientowałem się ostatnio w cenach 750 w UK i są dość przyjemne - za 3,2tys funtów 750i z ostatniego roku produkcji z przebiegiem ok. 180tys km. W takim przypadku już nie warto swapować, wystarczy skorzystać z tego co napisałeś w pkt. 2 ;)


    525d Co do belki tylnej to stabilizator chyba był opcją? Czy wszystkie 750tki to miały? Generalnie brak stabilizatora tylnego nie przeszkadza mi specjalnie, auto i tak się mało kładzie jak na taką krowę. Zresztą przy twardszym zawieszeniu stabilizator jest mniej konieczny. Uznałbym to więc za kosmetykę. Piszesz o masie elektryki - czyli jeśli dobrze rozumiem to wiązka samochodowa w M60 a M73 się znacząco różniła? Mowa oczywiście o elementach powiązanych z samą pracą silnika/skrzyni a nie EDC i innych tego typu dodatkach jakie miało 750.


    Zdzira 805I Nic się nie stało :) Nadal jeździ, chciałbym jednak automat i coś trochę szybszego. M62 traktuję jako jednostkę awaryjną poza tym jeśli się nie mylę to jest OBD2 i tu mogą się pojawić problemy? Wszystko tak naprawdę opiera się na bezawaryjności, wystarczy mi jeden pacjent w garażu który 90% czasu spędza na podnośniku a 10% na kołach.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Bierz ładnego polifta :) Tylko zmień od razu termostat bo tak jak pisałeś M62 są awaryjne także "dzięki" eko temperaturze którą z tego co pamiętam zostały obdarzone także M73TU.

    PS. Chłopie jak masz M60B40 w manualu to jesteś gratowym szejkiem :) Sama skrzynia 3000...

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    jeżeli masz to 740 w manualu to po zmianie na 5,4 w automacie mocowo nic Ci sie nie poprawi zbytnio niestety skrzynia zabije parametry silnika juz lepiej wsadź M62B44 w manualu to wyrówna do 750 w automacie zmienisz temrostat i jazda z koksem co do awaryjności bardzirej bałbym się wiekowego V12 jak V8

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    wiązka samochodowa zostaje jeśli chcesz szybkie bezawaryjne e38 to po zmianie na m73 w automacie nie będzie szału jak teraz masz m60b40 w manualu, lepiej dołożyć do tego kompresor. Będzie znacząco lepiej niż 750 tylko dalej będzie manual. Wiem o co ci chodzi chcesz szybką limuzynę w automacie żeby nie bawić się zmianą biegów idealnym współczesnym autem jest teraz f01 760 4.7 s do 100 km/h to jest bardzo szybko a przy tym bardzo komfortowo, żeby tak było w e38 trzeba mieć ok 400 ps ale nie wiem czy 5hp30 to wytrzyma a konkretnie nm jakie będzie generował 400-konny silnik.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Wytrzyma Nm ->> patrz 740d

    A manual nie ma żadnych ograniczeń wytrzymałościowych??

    Ale remont skrzyni aut. to podstawa. Pamiętaj też, że w M73 ponoć lubią pękać głowice.

    PS. 400km to za mało żeby osiągnąć 4.7s. Co najwyżej z 5.5s

Podobne wątki

  1. 4HP24 do M73?
    Przez marcindrift w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-04-2010, 00:54
  2. grzane siedzenia e38 94r
    Przez misiosl w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 04-11-2009, 21:36
  3. [mechanika] m60 z 93r a m60 96r? jakas roznica?
    Przez lipae30 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-09-2009, 11:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •