Witam
Przeszukałam wczoraj forum i nie znalazłam odpowiedzi, gdzie szukać przyczyny. Jeśli coś gdzieś mi umknęło to proszę o podanie linków do tematów nawiązujących do mojego problemu z autem, a ten temat można usunąć.

Przy każdym uruchomieniu auta wyskakuje błąd skrzyni "Gearbox functions impaired. Possibele risk of gearbox failure!....... BMW Service. "
TMC miga na czerwono, razem z czerwonym samochodzikiem. Podpinając sie pod kompa zwykłym skanerem pokazuje błąd 5140 - brak komunikacji z DME. Po wykasowaniu wyskakuje przy kolejnym urochomieniu. Tylko najciekawsze jest to, że skrzynia zachowuje się wzorowo, nie zauważyłam aby miała jakieś problemy, chyba że 6 bieg jest problemem, nie wiem przy jakiej prędkości powinien sobie zapodać 6bieg, bo u mnie dopiero ok 120km/h czy tak powinno być??

Nie wiem czy to istotne, ale napisze też o drugim problemie, może jest powiązany z pierwszym, ale ja bardziej obstawiam osprzet silnika, jak auto się nagrzeje to czasem traci moc przy wciśniętym gazie na maxa, jesli odpuszczę delikatnie od razu zaczyna przyspieszać zajebiście. Dzieje sie tak w dolnym zakresie do 3tyś. Z błędów silnika wywala tylko świecę na piątym garze. Myślę, że z tym sobie poradzę, bo troche macie podobnych przypadków opisanych.