Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: [e32] [ogrzewanie] Dym z nawiewow

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    87
    BMW
    E38 740D 00'
    Skąd
    Sztum
    Cytat Zamieszczone przez ManiacDrifting Zobacz posta
    takie cisnienie przez nie odpowietrzenie albo uszczelke pod głowicą, Zespół Grzewczy bądź piec kombajn troche dziwnie brzmi : D
    Ok mechanikiem nie jestem także nazewnictwo może trochę i leży ;) kumpel właśnie obstawia uszczelkę. Ale klient pewno się zdziwi pewnie miał nadzieje chłopaczyna ze to już spokój a tu dopiero zaczęły się wydatki.

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    A no czasem się tak zdarza.

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    52
    BMW
    E32
    Skąd
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez Orzech Zobacz posta
    W tej e32 co dziś pomagałem kumplowi złożyć ten kombajn do końca wszystko było git i nagrzewnica wybuchła, dosłownie :D 5cm płynu w aucie ma dywanikach:D Coś na pewno nie działa bo ciśnienie się musiało zrobić nieźle, niestety pojechałem już i nie widziałem tego faktu;) Mam nadzieje, że u Ciebie nic strasznego powodzenia;)
    No to będę ostrożny z tym tematem, takich ekscesów raczej wolałbym nie musieć przewidywać, a co dopiero naprawiać. Swoją drogą - po rozebraniu nagrzewnicy walnęła uszczelka? To możliwe?

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    87
    BMW
    E38 740D 00'
    Skąd
    Sztum
    Cytat Zamieszczone przez johnny11fingers Zobacz posta
    No to będę ostrożny z tym tematem, takich ekscesów raczej wolałbym nie musieć przewidywać, a co dopiero naprawiać. Swoją drogą - po rozebraniu nagrzewnicy walnęła uszczelka? To możliwe?
    Tzn, to raczej było tak, że klient miał trzepnięta uszczelkę rozszczelniła mu się nagrzewnica, przyprowadził na wymianę, została wymieniona, ale nikt nie wiedział o uszczelce, auto odpalone rozgrzało się pewnie było w trakcie odpowietrzania i znowu bum. O ile to właściwa diagnoza. Jutro będzie dalej robiona to zajadę zobaczyć zdam relacje;)

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar capoZe32
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    674
    BMW
    750iL (not LPG)
    Skąd
    Poznań
    Blog
    4
    Cytat Zamieszczone przez johnny11fingers Zobacz posta
    No to będę ostrożny z tym tematem, takich ekscesów raczej wolałbym nie musieć przewidywać, a co dopiero naprawiać. Swoją drogą - po rozebraniu nagrzewnicy walnęła uszczelka? To możliwe?
    Wymienisz nagrzewnicę, zalejesz pod korek, odpowiednio odpowietrzysz dolewając płynu to nic ci się nie ma prawa stać.

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    52
    BMW
    E32
    Skąd
    Łódź
    Witam, odświeże troche temat. Wymieniłem ostatnio zawory ogrzewania i posprawdzalem napięcia zgodnie z instrukcja Martynki. Napięcia przy wylaczonym silniku były poprawne, niestety po chwili chłodzenia skończyły sie miłe chwile i Beatka zaczęła (nie)miło dmuchać na twarz ciepłym powietrzem. Ponownie - lewa strona grzeje, prawa chlodzi.

    Zeby była jasność, ciesze sie, ze nie zamarzne w samochodzie w zimę, jednak troche jest to teraz zmartwienie/utrapienie/ukrop jeździć w upały przy dodatkowej dawce ciepła z komory silnika..

    Mój typ padł teraz na miecz, jestem troche laikiem ale jesli dobrze mysle miecz odpowiada za pomiar temperatury i sile nadmuchi, tak? Na szczescie sile nadmuchu cały czas moge regulować ;)

    Macie jakies pomysły co to jeszcze moze byc?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    63
    BMW
    E 32 730 V8 92r ; E 34 520 90r
    Skąd
    lubelskie
    Kolego miecz właśnie odpowiada za siłę nadmuchu. Prawdopodobnie zaworki masz do czyszczenia

  8. #18
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Sprawdzałeś el.zawory które wsadziłeś ,jeśli napięcie na zawory jest O.K. to masz padnięte membranki z el.zaworach ,i przy osiągnięciu pełnego ciśnienia w układzie chłodzenia ,cewki w zaworkach nie dają rady (przez padnięte membranki ciśnienie działa zbyt mocno na sforzeń w cewce)
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

Podobne wątki

  1. [pozostale] [E32] 730i V8 wybuch podczas odpalania, niebieski dym
    Przez Byczus w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-12-2013, 23:36
  2. [silnik] e32 735i Przepływka - nie równe obroy silnika i czarny dym
    Przez Woyas w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-07-2011, 00:00
  3. [e32] Ogrzewanie
    Przez gilu_e32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-08-2010, 20:45
  4. e32 ogrzewanie
    Przez miglanc153 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 06-05-2009, 01:43
  5. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-01-2009, 16:49

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •