Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: [e32] [ogrzewanie] Dym z nawiewow

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    52
    BMW
    E32
    Skąd
    Łódź

    Post [e32] [ogrzewanie] Dym z nawiewow

    Hej wszystkim!

    Szukalem na forum i w necie podobnego tematu, jednak ciężko było cokolwiek znaleźć.

    Mój problem objawia sie następująco:
    1. Potwornie paruje mi szyba przednia i szyby boczne (tam, gdzie wieją nawiewy). Jest to dość tłusty osad, który da się sciągnąć tylko za pomocą jakiegoś środka do szyb na bazie alkoholu. Niestety rozwiązanie tymczasowe tylko, bo szyba po paru kilometrach znów traci swoją przejrzystość. Wymieniałem filtr kabinowy, rozbierałem dmuchawe i porządnie czyściłem łopatki, odgrzybiałem układ Plakiem do nawiewów. Zaznacze, że problem parującej szyby pojawiał się już wcześniej, przed tymi pracami.
    2. Przy wyłączonym nawiewie i klimatyzacji po przejechaniu paru kilometrów z nawiewów leci biały bezzapachowy dym, coś jak para wodna. Czytałem gdzieś w internecie, że to może być zwarcie układu klimatyzacji i układ zabezpieczający uwalnia czynnik, żeby uniknąć mechanicznego uszkodzenia. Jednak różnica u mnie taka, że klimatyzacji jeszcze od stycznia nie uruchamiałem, jak podejrzewam niestety nie działa.
    3. Jest też na pewno problem z zaworkami - lewa strona zawsze mi grzeje, być może ma to jakieś powiązanie?

    Macie może jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem? Czy to nieszczelność w układzie klimy?

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne

    Post

    do wymiany oringi nagrzewnicy. tłusty osad to płyn chłodniczy przy okazji bedziesz mogl zbadać elektrozawory klapek nawiewów bo pewnie któryś się urwał albo zaciął.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kazikm3
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    756
    BMW
    735iA 320ci cabrio
    Skąd
    UK
    Też obstawiam że to płyn chłodniczy, sprawdź szczelność układu ;)

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    52
    BMW
    E32
    Skąd
    Łódź
    Slyszalem kiedys, że w takim przypadku jest słodkawy posmak w samochodzie. U mnie tego nie ma niestety... Żeby zerknąć na tą chłodniczke ewentualnie wymienić oringi trzeba zdejmować całą deske rozdzielczą?

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    87
    BMW
    E38 740D 00'
    Skąd
    Sztum
    Wlasnie dzis z kumplem skonczylismy podobny zabieg, wymienialismy caly kombajn z nagrzewnica bo sie pocila i wszedzie byl plyn chlodniczy. Nie ma rady kokpit w gore ;)

    Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar capoZe32
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    674
    BMW
    750iL (not LPG)
    Skąd
    Poznań
    Blog
    4

    Post

    jak chcesz dojść do nagrzewnicy i uszczelek to nie trzeba zdejmować deski rozdzielczej... wystarczy rozebrać tunel...

    http://forums.bimmerforums.com/forum...HKA-content%29

    To z e34 ale w e32 jest podobnie... ja wymieniałem uszczele ale okazało się, że winą jest nieszczelna nagrzewnica, którą jeszcze bardziej naruszyłem, więc będzie do wymiany...
    Ostatnio edytowane przez capoZe32 ; 05-03-2014 o 14:59

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    dokładnie, tłuste to nagrzewnica. gdyby to było z klimy to po chwili byłoby po wszystkim, przy takiej nieszczelności to moment i nie ma czynnika. a zaworki to zaworki, rozbierz i będziesz wiedział wszystko.
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    52
    BMW
    E32
    Skąd
    Łódź
    Czyli mam zajęcie na przyszły tydzień :) Dzięki wielkie za pomoc, będzie jeszcze update czy rozwiązało to problem. No i może spotkam jakieś problemy i w końcu będę jakkolwiek użyteczny na forum :>

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    87
    BMW
    E38 740D 00'
    Skąd
    Sztum
    W tej e32 co dziś pomagałem kumplowi złożyć ten kombajn do końca wszystko było git i nagrzewnica wybuchła, dosłownie :D 5cm płynu w aucie ma dywanikach:D Coś na pewno nie działa bo ciśnienie się musiało zrobić nieźle, niestety pojechałem już i nie widziałem tego faktu;) Mam nadzieje, że u Ciebie nic strasznego powodzenia;)

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    takie cisnienie przez nie odpowietrzenie albo uszczelke pod głowicą, Zespół Grzewczy bądź piec kombajn troche dziwnie brzmi : D

Podobne wątki

  1. [pozostale] [E32] 730i V8 wybuch podczas odpalania, niebieski dym
    Przez Byczus w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-12-2013, 23:36
  2. [silnik] e32 735i Przepływka - nie równe obroy silnika i czarny dym
    Przez Woyas w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-07-2011, 00:00
  3. [e32] Ogrzewanie
    Przez gilu_e32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-08-2010, 20:45
  4. e32 ogrzewanie
    Przez miglanc153 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 06-05-2009, 01:43
  5. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-01-2009, 16:49

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •