Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Problem z kierunkowskazami:(

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Guzio83
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    94
    BMW
    było: BMW X5 E70, BMW E66 745Li, A8 D3 3,0TDI; E65 735i; E38 735i; e34 525i
    Skąd
    Bielsk Podlaski

    Post Problem z kierunkowskazami:(

    Koledzy kolejny problem i kolejny "rebus" do rozwiązania w moim BMW. Chodzi o to że kierunkowskazy za szybko migają, tak jakby żarówka była spalona, ale wszystkie były sprawdzane, wymieniane i dalej jest źle. Czasem jest ok, przeważnie na postoju przy zgaszonym silinku, jednak jak ruszę to po włączeniu kierunku zaczyna szybko migać i wywala błąd "indicator front left failure". Mechanik sprawdzał w kompie to mu pokazało że przednia żarówka ta z zewnętrznej strony jest "nie halo", tylko że żarówka jest nowa i na 100% odpowiednia do tego modelu.
    Czy ktoś z was spotkał się z takim problemem? Gdzie szukać przyczyny?
    Pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    503
    BMW
    E65 3.0 D
    Skąd
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez Guzio83 Zobacz posta
    Koledzy kolejny problem i kolejny "rebus" do rozwiązania w moim BMW. Chodzi o to że kierunkowskazy za szybko migają, tak jakby żarówka była spalona, ale wszystkie były sprawdzane, wymieniane i dalej jest źle. Czasem jest ok, przeważnie na postoju przy zgaszonym silinku, jednak jak ruszę to po włączeniu kierunku zaczyna szybko migać i wywala błąd "indicator front left failure". Mechanik sprawdzał w kompie to mu pokazało że przednia żarówka ta z zewnętrznej strony jest "nie halo", tylko że żarówka jest nowa i na 100% odpowiednia do tego modelu.
    Czy ktoś z was spotkał się z takim problemem? Gdzie szukać przyczyny?
    Pozdrawiam
    Miałem ten sam problem jak uderzylem zderzakiem o krawężnik kiedyś . Kierunki działały mi dobrze ,ale bład mi wyskakiwał . Po paru minutach problem sam sie naprawił i już nie wrócił . Może gdzies w zderzaku jakiś czujnik jest ? tak tylko gdybam

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Sprawdź dokładnie. Możliwe, że styk szwankuje. Ew. załóż inną żarówkę
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  4. #4
    Elbich
    Gość
    Sprawdźcie moduł świateł. W moim BMW na nóżkach od procesora było trochę zaśniedziałe i miałem podobne problemy tyle, że na wszystkich światłach.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar Guzio83
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    94
    BMW
    było: BMW X5 E70, BMW E66 745Li, A8 D3 3,0TDI; E65 735i; E38 735i; e34 525i
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Dziś była sprawdzana żarówka "na krótko" po za lampą, błąd był nadal, zostało wymienione okablowanie żarówki którą wskazuje komputer. Dalej jest źle, mechanik twierdzi że na 90% wina jest module świateł. Co o tym myślicie?

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar Guzio83
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    94
    BMW
    było: BMW X5 E70, BMW E66 745Li, A8 D3 3,0TDI; E65 735i; E38 735i; e34 525i
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Koledzy do tej pory problem z szybko migającymi kierunkowskazami nie rozwiązany:( Mechanik chyba już wszytko sprawdził i twierdzi, że na 99% winny jest moduł świateł. Szukam właśnie takiego na allegro.
    I tu moje pytanie... Czy numery części muszą się zgadzać czy też może być inny bo i tak każdy moduł trzeba programować w aucie. Ewentualnie czy mogę gdzieś sam po numerze vin sprawdzić jaki moduł pasuje do mojego auta. dodam że u mnie jest wersja bez xenonów. Czy ten moduł jest jakoś bardzo schowany? Czy łatwe jest dojście do niego aby sprawdzić numery?

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KleMarine03
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    203
    BMW
    E65 730 D
    Skąd
    Siedlce
    Guzio83 nie masz masy lub wyciągnij bezpieczniki i przeczyść, sprawdź czy wtyki nie są lekko przepalone (ciemne) jeśli chodzi o brak masy taka blaszka w wewnątrz tych żarówek może być ,,spalona,, ,,czarna,,

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar KTsquad
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    32
    BMW
    e38 725 TDS
    Skąd
    Słupsk
    Dodam jeszcze od siebie niech kolega sprawdzi ewentualnie działanie przekaźnika tych świateł bo mogą one podawać za mało lub dużo prądu zmiennego i stąd może być też ten komunikat.

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez KTsquad Zobacz posta
    Dodam jeszcze od siebie niech kolega sprawdzi ewentualnie działanie przekaźnika tych świateł bo mogą one podawać za mało lub dużo prądu zmiennego i stąd może być też ten komunikat.
    Mógłbyś rozwinąć? :P


    Sprawdzaliście dokładnie gniazdo żarówki?
    Problem pojawił się nagle czy występuje od początku jak posiadasz samochód?

    Pierwsze moduły LMA potrafiły wariować i różne rzeczy pokazywać. Nie zawsze jest to problem sprzętowy, a programowy

    Modułów jest kilka rodzai. Najlepiej zdemontować swój i odczytać oznaczenie + numer części. Będzie wiadomo czego szukać.

    Moduł jest pod kolumną kierownicy, w rejonach słupka lewego
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar Guzio83
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    94
    BMW
    było: BMW X5 E70, BMW E66 745Li, A8 D3 3,0TDI; E65 735i; E38 735i; e34 525i
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Do tej pory nie znam przyczyny migających za szybko kierunkowskazów. Mechanicy u który byłem wskazywali na 99% moduł świateł, bo jak mówią całą resztę dokładnie sprawdzili i jest ok.
    Kupiłem więc moduł na allegro za 150zł. Pojechałem do elektryka, żeby podłączył, okazało się że nie pasuje, ma zupełnie na inną wtyczkę i nie da się go nawet podłączyć. Poprosiłem tylko żeby sprawdzili dokładne numery mojego modułu żebym mógł wymienić na odpowiedni. Gdy od nich wyjechałem lewe kierunki tak jak migały wcześniej szybko prawie za każdy razem to teraz zdarzało się to tak mniej więcej w 50% przypadków.
    Po dwóch dniach zamówiłem odpowiedni moduł i tego samego dnia pojechałem do Wawy, 200km ode mnie. Podczas jazdy w pierwszą stronę kierunki tylko kilka razy wariowały. Gdy po paru godzinach wracałem, to już za każdym razem kierunkowskaz migał prawidłowo. Prawie dwa miesiące wkurzały mnie te kierunkowskazy za każdym gdy chciałem skręcić w lewo a teraz od trzech dni jest w 100% dobrze.
    Ktoś ma pomysł skąd takie "cudowne ozdrowienie"?? To auto nie przestanie mnie zaskakiwać;)

Podobne wątki

  1. Problem z kierunkowskazami...
    Przez GRABA730i w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 10:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •