Poka¿ wyniki od 1 do 7 z 7

W±tek: Zawieszenie ty³, g³uche stuki w okolicy górnych mocowañ amortyzatora, NOWE CZʦCI

  1. #1
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Kecaj
    Do³±czy³
    Apr 2012
    Posty
    903
    BMW
    E32 730i M60B30 '94, E36 328i Coupe '95, E34 520i Touring '96
    Sk±d
    O¿arowice

    Post Zawieszenie ty³, g³uche stuki w okolicy górnych mocowañ amortyzatora, NOWE CZʦCI

    Witam!
    Pod koniec zesz³ego roku wymieni³em u siebie tylne amortyzatory na nowe Bilsteiny razem z górnymi mocowaniami Meyle HD. Zaraz po kupnie samochodu parê lat temu wymienia³em ju¿ górne mocowania amortyzatorów, tylko ¿e wtedy po kosztach na jakie¶ Harty. W zesz³ym roku na przegl±dzie wyszed³ tylny amortyzator do wymiany, wiêc kupi³em komplet amortyzatory i górne mocowania. Podczas wymiany okaza³o siê, ¿e górne mocowanie jest zniszczone, a amortyzator jeszcze jako-tako siê trzyma. Wymieni³em jednak wszystko to co kupi³em. Jaki¶ miesi±c temu stuki znowu pojawi³y siê w³a¶nie w okolicach górnych mocowañ amortyzatorów. I teraz pytania:

    Czy jest mo¿liwe, ¿eby w tak krótkim czasie zu¿y³y siê te poduszki amortyzatorów?
    Co mo¿e wp³ywaæ na ich przyspieszone zu¿ycie?
    Jakie¶ pomys³y?

    Pozdrawiam ;)

    Nikt nie bêdzie mi mówi³, jak mam ¿yæ, bo nikt za mnie nie umrze.
    3x BMW, 2x Mercedes-Benz, Alfa Romeo, Audi, Skoda, Hyundai, Peugeot - ponad podzia³ami je¶li chodzi o marki.
    E32 730i V8 '94 Calypsorot Metallic

  2. #2
    Vip Vip Awatar ttrol
    Do³±czy³
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Sk±d
    Zgorza³a/Warszawa
    Nie ma co gdybaæ, tylko musisz tam zajrzeæ. Mo¿e poduszka zbyt s³abo by³a przykrêcona od pocz±tku.
    pozdrawiam Bartek

  3. #3
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar jpj
    Do³±czy³
    Jun 2010
    Posty
    762
    BMW
    E32/E46/4R
    Sk±d
    PL
    Mam u siebie setup z ty³u B6 i po 20k wysypa³y siê górne mocowania. Zamontowa³em ASO i auto nalata³o ju¿ 50-60k i nie s³ychaæ stuków, ale musisz sprawdzic czy to na pewno to, czy mo¿e co¶ w tylnym zawiasie siê nie dobija i prosi o wymianê.

  4. #4
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Kecaj
    Do³±czy³
    Apr 2012
    Posty
    903
    BMW
    E32 730i M60B30 '94, E36 328i Coupe '95, E34 520i Touring '96
    Sk±d
    O¿arowice
    Tylko, ¿e ja mam nieobni¿ane zawieszenie i nominalne amortyzatory, tyle ¿e firmowane Bilstein'em. Tak jak mówicie, zajrzê tam i zobaczê co siê dzieje. Do wymiany mam tzw. dogbones, ale te d¼wiêki dobiegaj± z okolic tylnej pó³ki, wiêc nic innego jako ¼ród³o ha³asu nie wchodzi w rachubê.

    Nikt nie bêdzie mi mówi³, jak mam ¿yæ, bo nikt za mnie nie umrze.
    3x BMW, 2x Mercedes-Benz, Alfa Romeo, Audi, Skoda, Hyundai, Peugeot - ponad podzia³ami je¶li chodzi o marki.
    E32 730i V8 '94 Calypsorot Metallic

  5. #5
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Apr 2011
    Posty
    205
    BMW
    brak
    Sk±d
    warszawa

    Post

    Hi,
    Zakladalem kiedys, przy okazji wymiany amortyzatorow, mocowania meyle hd do swojej e34. Po ok 6 miesiacach musialem znowu wymienic bo tluklo niemilosiernie...rozsypaly sie. Zaznacze ze samoch9dem jezdzilem glownie sam i z pustym bagaznikiem.
    Od tamtej pory unikam firmy produktow firmy meyle.
    Pzdr

  6. #6
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Kecaj
    Do³±czy³
    Apr 2012
    Posty
    903
    BMW
    E32 730i M60B30 '94, E36 328i Coupe '95, E34 520i Touring '96
    Sk±d
    O¿arowice
    A ja zawsze uwa¿a³em firmê Meyle za odpowiednika jako¶ciowego Lemfordera, czyli najwy¿sz± pó³kê w¶ród zamienników...
    Zajrza³em tam, i w sumie nic niepokoj±cego nie zauwa¿y³em, trzpieñ amortyzatora jest w osi ( po ¶rodku ) poduszki, wiêc tulejka jako-taka musi tam jeszcze istnieæ ( talerzyka nie zdejmowa³em ). Dokrêci³em mo¿e z pó³ obrotu nakrêtkê doci±gaj±c± talerzyk do poduszki i tyle.
    Je¶li d¼wiêki nie ust±pi±, po wymianie wszystkiego w tylnym zawieszeniu, co siê wymianie kwalifikuje, bêdê zmuszony zamówiæ nowe poduszki, choæ dziwi mnie strasznie tak szybkie ich ewentualne zu¿ycie.

    Pozdrawiam

    Edit:
    Amortyzatory s± firmowane przez Sachsa, nie wiem czemu pisa³em o Bilstein'ie ;) Przepraszam za wprowadzanie w b³±d ;)
    Ostatnio edytowane przez Kecaj ; 16-03-2014 o 18:28

    Nikt nie bêdzie mi mówi³, jak mam ¿yæ, bo nikt za mnie nie umrze.
    3x BMW, 2x Mercedes-Benz, Alfa Romeo, Audi, Skoda, Hyundai, Peugeot - ponad podzia³ami je¶li chodzi o marki.
    E32 730i V8 '94 Calypsorot Metallic

  7. #7
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar jpj
    Do³±czy³
    Jun 2010
    Posty
    762
    BMW
    E32/E46/4R
    Sk±d
    PL
    Podci±gnê temat, bo szczerze to koñcz± mi siê ju¿ pomys³y, a problem zaczyna mnie ju¿ mocno irytowaæ. Otó¿, co¶ mi stuka z ty³u, g³ównie w prawej okolicy, rzadziej te¿ lewej czê¶ci budy. Niejednostajny, nie metaliczny d¼wiêk. Wystêpuje przy ni¿szych prêdko¶ciach, nierówno¶ciach. Podczas postoju bujania i na trzepakach cisza. Wiem, ¿e to jest trochê wró¿enie z fusów, ale:
    Nie wymieni³em jedynie tulei na wahaczach z ty³u (luzowane i skrêcane ponownie podczas monta¿u nowych amortyzatorów), a tak wszystko jest nowe, lub z przebiegiem 3-5k.
    Stare vs nowe poduszki amorów - to samo. Po rewizji podczas monta¿u nowego zawiasu
    Tuleje belki stare vs nowe - to samo
    Amory - nowe vs stare - to samo, doci±gane podczas monta¿u (pneumat, potem klucz i imbus jako kontra)
    Doci±ga³em równie¿ ¶ruby, mocowania zbiornika - to samo
    Mocowania wydechu nowe komplet OEM - dalej stuka
    Wszystkie os³ony sztywne, zaciski, jarzma, ko³a. - dalej stuka
    Ba³wanki, ³±czniki stab., gumy - nowe.

    Mo¿e to jaka¶ pierdo³a, ale niestety nie potrafiê jej namierzyæ. Jakie¶ sugestie? Mo¿e co¶ w zbiorniku paliwa? W aucie nie ma elementów zardzewia³ych, a w 90% mocowanych elementów posz³y nowe ¶ruby OEM. W baga¿niku nic nie lata, wszystko jest sztywne. Mo¿e to kwestia samych ba³wanków - tutaj jak kto¶ ma namiar na sensownego diagnostê na ¦l±sku to by³o by spoko.


    EDIT:
    Problem rozwi±zany. Podmieni³em "ba³wanki" i okaza³o siê, ¿e win± ponosz± TRW, które rozlecia³y siê po 10k u¿ytkowania.
    Ostatnio edytowane przez jpj ; 03-08-2020 o 08:26

Podobne w±tki

  1. [karoseria] 728i - g³uche stuki z ty³u.
    Przez Colliber w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-10-2011, 09:40
  2. [ zawieszenie] przewód tylnego amortyzatora
    Przez BrakNicku w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-08-2010, 22:52
  3. [ zawieszenie] Stuki w tylnym zawieszeniu
    Przez 525d w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-06-2010, 18:24
  4. [E34] Jak wymieniæ górne mocowanie amortyzatora - ty³ ?
    Przez Rapik w dziale NA KA¯DY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-07-2009, 22:19
  5. [mechanika] mocne stuki w okolicy rozrz±u
    Przez bubu w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 09-07-2009, 11:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •