Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: [ elektronika] Problem z RDC

  1. #1

    [ elektronika] Problem z RDC

    Założyłem zimówki, w których to mam system kontroli ciśnienia, no i oczywiście jak tylko przekręcam kluczyk to wyświetla mi się komunikat Reifenpanne, czyli że opona uszkodzona. Jest to spowodowane tym, że baterie w czujnikach, które są zamontowane w felgach są już na wyczerpaniu. Ale nie w tym problem. Chodzi o to, że BC wyświetla cały czas ten komunikat i nie chce zgasnąć i się przestawić spowrotem na opcje board computera. Czy ma ktoś jakiś sposób, aby ten komunikat wysiwetlał sie tak jak pozostałe, czyli przez kilka sekund po odpaleniu auta, czy jedynym sposobem jest wywalenie, tudzież wymiana czujników w felgach?
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  2. #2
    Vip Vip Awatar AdamBMW
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    602
    BMW
    BMW 740i Individual E38 98', BMW 745i E23 85'
    Skąd
    Warszawa
    Zapytam bo nie napisałeś, czy zrobiłeś inicjalizację czujników po założeniu kół?

  3. #3
    Hehe, dobre pytanie. A jak to się robi? Bo szczerze mowiąc pierwsze słysze o czymś takim
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    886
    BMW
    AC Schnitzer 730d 1999r
    Skąd
    Mlava
    Przekręcasz kluczyk w pozycje dwa , wciskasz przycisk RDC i trzymasz tak około 10sek aż mrugnie i pojawi się napis chyba SET TYREPRESURE( ang) wtedy przyciskasz jeszcze raz i masz ustawione.
    B M W

    Staram się pisać poprawnie po polsku.

  5. #5
    Dobrze wiedzieć :) Dzięki za radę. Jutro spróbuję tak zrobić.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  6. #6
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,125
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask

    Re: Problem z RDC

    Cytat Zamieszczone przez Jey
    Założyłem zimówki, w których to mam system kontroli ciśnienia, no i oczywiście jak tylko przekręcam kluczyk to wyświetla mi się komunikat Reifenpanne, czyli że opona uszkodzona. Jest to spowodowane tym, że baterie w czujnikach, które są zamontowane w felgach są już na wyczerpaniu. Ale nie w tym problem. Chodzi o to, że BC wyświetla cały czas ten komunikat i nie chce zgasnąć i się przestawić spowrotem na opcje board computera. Czy ma ktoś jakiś sposób, aby ten komunikat wysiwetlał sie tak jak pozostałe, czyli przez kilka sekund po odpaleniu auta, czy jedynym sposobem jest wywalenie, tudzież wymiana czujników w felgach?
    Najprostszym sposobem jest wymiana czujnikow RDC na sprawne ;) Komunikat zniknie i pokaze sie tylko przy defekcie opony :]
    Druga mozliwosc to deaktywacja RDC- do tego niestety potrzebny jest komp i kumaty operator.
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  7. #7
    Na razie zrobiłem tak jak koledzy pisali i jest wszystko ok. Ale z tego co mi wiadomo żywotność baterii w czujnikach przewidziano na 6 lat, a moje mają 8, więc pewnie przy niższych temperaturach zaczną wariować. No i trzeba sie będzie szarpnąć na nowe. Szkoda tylko że nie da się samych baterii wymienić.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    886
    BMW
    AC Schnitzer 730d 1999r
    Skąd
    Mlava
    no nie da się. Ostatnio oglądałem czujnik, myśląc jak tu się do niego dobrać, ale nie ma niestety chyba możliwości. A nowy ponoć 100 euro szt.
    B M W

    Staram się pisać poprawnie po polsku.

  9. #9
    No różne wersje są. Do mnie dotarło że po 60 euro/szt.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  10. #10
    7ka
    Gość
    mozna taniej ale jest ryzyko...przeciez to nie nowe..

    http://search.ebay.de/search/search....trypage=search

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •