Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 77

Wątek: Kuleje(faluje) na zimnym, po nocy.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    66
    BMW
    e36 325 td
    Skąd
    Międzyrzec Podlaski

    Post Kuleje(faluje) na zimnym, po nocy.

    Do rzeczy, mam ten sam problem co koledzy, po nocy odpalam samochód, przez chwile chodzi równo jakby na ssaniu, po chwili zaczynają falować obroty, wciskam gaz żeby miała z 1,5 tys. obrotów, przy tym czuć po silniku jakby falował, lecz to że trzymam gaz nie spadają obroty, po chwili jak złapie delikatnie temp. chodzi równo. Dzieję się to na benzynie, mam sekwencje także rano odpalam na benzynie. Podczas jazdy nie szarpie, nie gaśnie.
    Co wymieniłem:
    -świece, przewody
    -pompka paliwa, filtr paliwa
    -filtr powietrza
    -nowa przepływka, sprawna
    -zrobiona uszczelka pod głowicą, i remont głowicy, wymiana uszczelniaczy
    -nowy olej, filtr
    I dalej jest to samo, fakt sonda jest na pewno do wyrzucenia, lecz czytałem, że na zimnym silniku nie działa. Nie pamiętam jak było na starej przepływce, ale tam była spalona płytka i wogóle cyrki się działy.
    Może ktoś rozwiązał już ten problem z falowaniem obrotów na zimnym silniku?
    Pojawił się nowy objaw, na nagrzanym silniku gdy zgasze silnik, i za chwile odpale, to bmw nie ma siły jechać, dusi się i nie równo pracuje, dzieję się to na benzynie jak i na gazie. Trwa to z 30sek, i np. gdy jade w tym czasie ma jakieś 1tys obrotów następuje szarpnięcie i bmw odzyskuje siłe i jedzie już normalnie.
    Jest to chaotycznie napisane, ale ciężko napisać jak wygląda problem. Silnik m30b30 e32

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice

    Post

    Czujnik temperatury do sprawdzenia a raczej wymiany. Jeśli masz EML to dwa czujniki do wymiany. Ustawienie zaworów - podstawa. Rozumiem, że gumy przepływki, odmy, węże itp masz oki?

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    66
    BMW
    e36 325 td
    Skąd
    Międzyrzec Podlaski
    Mam eml, zawory są ustawione, ponieważ robiłem głowice. Chodzi o te dwa czujniki co są z przodu silnika przy termostacie?

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Skoro masz EML to masz 3 czujniki. Tu sobie poczytaj http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=3664
    Musisz sprawdzić szczelność wszystkich gumowych węży, odmę itp itd. Bo rozumiem, że przepływkę masz git.
    Ostatnio edytowane przez nino ; 03-03-2014 o 20:32

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    66
    BMW
    e36 325 td
    Skąd
    Międzyrzec Podlaski
    Ok gdzie są dwa już wiem, wyczytałem tam, że EML ma własny czujnik temp, może to głupie pytanie ale możesz mi powiedzieć gdzie on jest? Bo w linku (chyba) nie było pokazane.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Nowiq
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    252
    BMW
    e32
    Skąd
    Hajnówka
    Mam ten sam problem. Też mam EML i walczę z tym już długo. Z rana faluje od 500 do 1000 obr. Dolot szczelny, odma też, zawory to ze trzy razy sprawdzałem, zmieniałem świece, rozbierałem rozrząd, żeby klinki sprawdzić na wale, temperatury pokazuje na testerze wporządku. Kręcenie śrubką od kanału bocznikowego w przepływce dawało zmiany. Raz lepsze, a raz gorsze. Ustawiłem tak jak powinno być. Dzisiaj walczyłem z sondą i wykres jej pracy mi się nie podobał, bo był jakiś poszarpany i długo reagowała. Podmieniłem na inną co miałem pod ręką. Zrobiłem reset DME. Ta sonda chodzi od 0V do 0,5V ale wykres jest płynniejszy i autko lepiej jeździ. Na dniach zmienię sondę i zobaczę. Jak miałem problemy z gazem to na forum ktoś mi podpowiedział, że ranne przygody mogą być związane ze źle ustawionym gazem. Przy gaszeniu komputer niby zapamiętuje na jakich ustawieniach pracował silnik i z rana dopóki sonda nie ruszy to bierze pod uwagę ustawienia sprzed zgaszenia. Zrobiłem reset i jeździłem tydzień na benzynie, ale bez efektów. Więc nie jesteś sam w walce :P Powodzenia

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Ewentualnie możecie spróbować podmienić kompa od EML - ja tak zrobiłem jak już wyczerpałem wszystkie inne opcje i fakt faktem auto zbiera się 50% lepiej i ustąpiły ogólne wariacje. Z minusów straciłem tempomat, ale nie tęsknie szczególnie. Ogólnie EML to ciężki temat w zależności kto wcześniej i ile popsuł. Można grzebać i szukać, albo jeździć i pier...

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Ja już wyczerpałem, poza przepływką. Ale może wymienię najpierw kompa od EML, bo póki co nie mogę znaleźć sensownej przepływki bez LPG :<
    --------------
    Pozdrawiam,
    Marcin

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa
    Miałem podobny objaw przy nieszczelnych uszczelkach kolektora dolotowego - po wymianie jest OK niezależnie od temperatury.

Podobne wątki

  1. [silnik] m30b30 wysokie wolne obroty, kuleje
    Przez pluskwa9 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 10-03-2015, 17:44
  2. KULEJE na zimnym silniku m60b44
    Przez Marcin19 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-09-2013, 18:04
  3. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-12-2012, 15:14
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-03-2009, 18:18
  5. [mechanika] Odpalanie e32 po calej nocy
    Przez gilu_e32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-01-2008, 19:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •