Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Siemandero

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    3
    BMW
    BMW 725 TDS 1997r
    Skąd
    Holandia

    Post Siemandero

    Siemanko świerzy tutaj jestem, posiadam e38 z 97 roku.


    P.S

    odrazu zadam moje pytanie.

    Jak już napisałem posiadam 7mke z 97 roku e38 z silnikiem 2,5 TDS no i oczywiście automat.

    Generalnie jestem za manualną skrzynią, a to kupiłem bo nie jeździłem automatem, więc trzeba było sprawdzić.

    Jest ok, lecz jestem jednak fanem aut bez komputerów itp, no ale 7mka jest spoko poza tym automatem, nie czuje sie pewnie jadac z ta skrzynia, przy manualnej skrzyni ja decyduje co do ułamka sekundy kiedy auto ma zrzucić bieg, a tutaj jest juz inaczej. Moje pytanie:

    Prosił bym o szczegółowy opis co musze kupić/wymienić aby przełożyć ten automat na manualną skrzynie (dodam ze silnik mi odpowiada)
    Ostatnio edytowane przez inspiroo ; 03-03-2014 o 01:03 Powód: dopisałem parę wersów

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    87
    BMW
    E38 740D 00'
    Skąd
    Sztum
    Wow nie wiem czy oplacalny zabieg.... pedaly, skrzynie manual i pewnie pogrzebac cos w elektronice, ale lepiej chyba sprzedac i jak Ci tds ospowiada poszukac w manualu.

    Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar SajneK
    Dołączył
    Feb 2014
    Posty
    241
    BMW
    E38 740D 2000r
    Skąd
    Warszawa
    Witamy
    Lepiej przyzwyczaić się do automata bo manual niewiele tu zmieni tymi ułamkami sekund, i tak będzie wolno, masz najsłabszy silnik w największej BMW :)

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    3
    BMW
    BMW 725 TDS 1997r
    Skąd
    Holandia
    źle mnie zrozumieliście. Nie chodzi mi o poprawę osiągów, lecz o poprawę mojej pewności siebie, mogę dochamować sobie skrzynią jak czuję ze samym hamulcem nie dam rady itp. :) bo za nic***a nieufam elektryce, moze jestem staromodny. A jezeli chodzi o ew. naprawe automatu to tez tanio nie jest, a wymiana automatu jeszcze lepiej wiadomo ze jezeli chcialbym uzywany automat kupic to kupujesz kota w worku....... nie sprawdzisz tego, podobnie jak z turbiną. A czuje ze mi zaczyna pomalu skrzynia szarpać i zaczynam sie martwić, do tego wczoraj wrócilem z trasy ok. 3500 km. Podczas trasy po ok. 6-7h jazdy przy 140 pojebalo sie cos skrzyni i jak zrzucil mi bieg przy wyprzedzaniu to juz nie chcial wskoczyc spowrotem tzn. próbował wrzucić na wyższy ale po sekundzie zrzucal..... zrobilem 15 min pauzy i jak narazie dalej wszystko dziala, ale nie ukrywam ze zaczyna mnie to martwic. A jezeli chodzi o jakas zbedna elektryke i bajery przy skrzyni to im mniej tym lepiej.. :) (czasem mysle ze powinienem sobie poloneza kupić :) tam nie ma wogle zbędnej elektryki i nad wszystkim sterujesz sam osobiście a nie jakiś tam komputer. :)) )

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar SajneK
    Dołączył
    Feb 2014
    Posty
    241
    BMW
    E38 740D 2000r
    Skąd
    Warszawa
    Ok teraz rozumiem, coś masz raczej ze skrzynią bo nie powinna tak pracować... Co do elektroniki to źle trafiłeś :) przedliftowa e38 jeszcze nie raz i nie dwa negatywnie Cię zaskoczy :)

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    3
    BMW
    BMW 725 TDS 1997r
    Skąd
    Holandia
    i żeś ***** wykrakał hah bo uszczelka nad przednia szyba mi wyskoczyla, jakis ***** cymbał wstawial szybę i ominął całą elektrykę szyby tzn czujniki itp. (w sumie to problem z glowy. coraz mniej rzeczy które mogą się popsuć) bede musial podkleić silikonem delikatnie bo wymieniać uszczelki nie bedę bo jest ryzyko, że szyba pęknie. a co do tej nieszczęsnej elektryki to mówcie na co zwracac uwagę, bo pali mi się komunikat cos o wtryskach i ze czujnik temp. nawala ale c*** w ten czujnik wbijam, ważne ze silnik fajnie chodzi, pali jak pszczółka tylko skrzynie wymienic i bedzie zajebiscie :D

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    87
    BMW
    E38 740D 00'
    Skąd
    Sztum
    Tez mam tdsa w e38 tez w automat t
    I nie narzekam. Ps moze zmien olej w skrzyni.

    Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •