Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Wątek: Alufelgi bmw e38

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar R.SŁOMIŃSKI
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    99
    BMW
    bmw e38 750i
    Skąd
    Poznań

    Post Alufelgi bmw e38

    Panowie co myślicie o tych aluskach do e38? to raczej chinszczyzna ktora nie wytrzyma za długo hmm?
    http://allegro.pl/273-s-et20-felgi-1...989961124.html

  2. #2
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Sam wzór jak najbardziej OK

    ale na dobrą jakość wykonania i wytrzymałość nie liczył bym zbytnio przy tak ciężkim aucie jak e38
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  3. #3
    Banned
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    90
    BMW
    BMW E38 740 IL
    Skąd
    Chorzów/Końskie
    Felgi mega zejebiste zawsze mi się alpina podobały ale jak to mówia cena a jakoś :P

  4. #4
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Zapytaj robert1903 bo on chyba właśnie takie ma ;)

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar MC1
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1,584
    BMW
    Ex - E 36 325i coupe, E 39 530D individual, teraz E 65 730D
    Skąd
    Otwock
    Zawsze jak patrzę na taką cenę tak fajnych felg to sobie myślę czemu takie ori muszą kosztować tak kosmiczne pieniądze. Czy rzeczywiście różnica jakości jest aż tak wielka....??? Wiem że każdy z Nas mówi że chińczyk to gó...no ale czy ktoś z Nas miał chińczyki i rzeczywiście się rozsypały, pokrzywiły i nie dały wyważyć......? No sam nie wiem hmmm
    Moja 7er zdobywczyni I miejsca w kategorii E65 na zlocie Ślesin 2014.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    493
    BMW
    brak
    Skąd
    podkarpacie

    Post

    mnostwo ludzi jezdzi na nieorginalnych felgach. Jak sie nie zaliczy otwartej studzienki czy kraweznika z rozpedu to na pewno od samej jazdy nic sie nie stanie. Roznica jest taka ze po takim wypadku oryginaly moze ktos bedzie probowal klepac i na sprzedaz, a "chinczyki" juz sie nie beda nadawaly do naprawy. Takie felgi czesto sa produkcji wloskiej lub norweskiej, niektore modele posiadaja nawet TUV. Smialo mozna jezdzic na tym. Co z tego ze auta ciezkie jak i tak ciezar rozlozy sie na 4 i raptem to bedzie moze 100 kg na kolo wiecej niz w innych autach.
    wolalbym co dwa 2-3 lata kupic nieorginalne felgi w mega rozmiarze o jakims rewelacyjnym wzorze, jak uzywane oryginaly niewiadomego pochodzenia w tej samej cenie
    Ostatnio edytowane przez bmw ; 02-03-2014 o 16:18

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    52
    BMW
    E38 740i 98r
    Skąd
    Legnica
    Felga kozak!!! Sam przymierzam się do kupienia czegoś na lato, wczoraj zniszczyłem 2felgi zimowe więc z letnich zrobie zime a na lato chciałbym kupić coś nowego i większego niż moje 17 o ile oczywiście tych zimówek nie uda się naprostować. a jakie opony na takie felgi powinny być? szerokość i profil? No i tak jakość, czy naprawde jest aż tak kiepska? z tego co kojarze ktoś z forum zakładał takie chińskie Alpiny

  8. #8
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City

    Post

    Cytat Zamieszczone przez bmw Zobacz posta
    mnostwo ludzi jezdzi na nieorginalnych felgach. Jak sie nie zaliczy otwartej studzienki czy kraweznika z rozpedu to na pewno od samej jazdy nic sie nie stanie. Roznica jest taka ze po takim wypadku oryginaly moze ktos bedzie probowal klepac i na sprzedaz, a "chinczyki" juz sie nie beda nadawaly do naprawy. Takie felgi czesto sa produkcji wloskiej lub norweskiej, niektore modele posiadaja nawet TUV. Smialo mozna jezdzic na tym. Co z tego ze auta ciezkie jak i tak ciezar rozlozy sie na 4 i raptem to bedzie moze 100 kg na kolo wiecej niz w innych autach.
    wolalbym co dwa 2-3 lata kupic nieorginalne felgi w mega rozmiarze o jakims rewelacyjnym wzorze, jak uzywane oryginaly niewiadomego pochodzenia w tej samej cenie

    Kolego jak nie masz pojęcia w pewnych tematach to się po prostu nie wypowiadaj bo piszesz takie pierdoły ze aż ziemniaki gnija w piwnicy

    Po 1 - oryginalne felgi aluminiowe wykonywane są ze stopu aluminium z dodatkami magnezu miedzi krzemu i manganu aby były odpowiednio wytrzymałe i jednocześnie sprężyste,

    Po 2 proces tworzenia i formowania felgi jest długi i stopniowy co zapewnia prawidłowe właściwości obręczy i co za tym idzie felgi

    Po 3 mało tego każdy etap produkcji felgi jest nadzorowany wielokrotnie kontrolowany i oceniany

    Po 4 Dalej idąc przy produkcji felg markowych wykorzystywane są zaawansowane technologie i maszyny - np prasy o nacisku 30 000 ton

    Po 5 Sprawa wcale nie polega na złamaniu czy pęknięciu felgi po wjechaniu w dziurę bo to jest oczywiste ale na tym że felga przy dużych naprężeniach wygina się czyli odkształca plastycznie rzadziej pękają czy się kruszą

    Po 6 najpowszechniejsza metoda produkcji felg jest wytwarzanie felg metoda niskociśnieniową a podróby wytwarzane są metoda grawitacyjną - czyli stop aluminium wylewa się do matrycy gdzie rozchodzi się po matrycy pod wpływem działania siły grawitacji a co za tym idzie tworzą się pęcherze które osłabiają cała konstrukcje felgi

    Po 7 Podróby felg mogą się odkształcić pod wpływem np rozgrzewania się hamulców i zdeformować - ramiona się wyginają zahaczając o zacisk hamulcowy i skutki są opłakane


    ITD ITP


    Przykładów można mnożyć

    Natomiast jak słyszę podobne brednie, to się zastanawiam czy niektórzy nie maja pojęcia i wyobraźni, czy po prostu piszą by pisać, bo w domu nawet żona ich nie słucha :)



    Poza tym jak można jeździć flagowym modelem BMW - 7er na chinolach??
    A 2 bardzo ważna sprawa, to WASZE bezpieczeństwo - skoro 2 tonowe auto stawiacie na podróbach a potem zap,,,, 200 km/h i potem jest płacz i wycie do księżyca bo wasi najbliżsi zginęli przez dziadostwo, to do kogo macie pretensje?
    Zadbajcie o siebie i swoje bezpieczeństwo - NIKT inny tego za Was nie zrobi


    pozdro
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar MC1
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1,584
    BMW
    Ex - E 36 325i coupe, E 39 530D individual, teraz E 65 730D
    Skąd
    Otwock
    Adasio ale żeś się nakrzyczał ho ho ho ;-) No jeżeli jest tak jak piszesz to ta różnica w cenie jest wytłumaczalna. Ciekawe czy rzeczywiście te tzw chińczyki są produkowane w sposób zagrażający bezpieczeństwu w dalszym użytkowaniu. No sam nie wiem czy to możliwe....
    Moja 7er zdobywczyni I miejsca w kategorii E65 na zlocie Ślesin 2014.

  10. #10
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Ja słyszałem o przypadku, kiedy to felgi marki DARE zostały wypiaskowane do ponownego malowania i struktura odlewu przypominała naturalny pumeks zamiast litej stali.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •