Strona 15 z 16 PierwszyPierwszy ... 513141516 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 153

Wątek: NOWA 7 NIECIEKAWE WRAŻENIA Z JAZDY !!!!

  1. #141
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    154
    BMW
    730d
    Skąd
    Warszawa
    5er ma napęd 4x4, ale nie wiem czy ma pneumatykę. BMW przynajmniej nie próbuje sprzedać bubla w grubej marketingowej otoczce. Jak ja się cieszę, że wziałem e38 zamiast probować z jakims w220... ;/

  2. #142
    Maciej Vip Awatar sennapowieka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    3,296
    BMW
    ORIENT
    Skąd
    O N A
    Różne rzeczy ludzie piszą w tym temacie :razz: To i ja dodam coś od siebie

    Ja dodam tylko że szukałem dzisiaj kilku rzeczy do swojej w salonie w De i miałem okazje oblookać individualika 750 :x
    Jest masakrycznie piękny + dźwięk silnika ... symfonia ;D
    Skóra jest wszędzie gdzie tylko można było ją założyć, wnętrze jest dużo większe od e38, jest przestronniejsze, każdy przycisk jest mistrzowsko zrobiony, co tu dużo mówić ;D
    Nie mam pojęcia jakie tam było drewno ale coś pięknego, felgi za 10500 € + większość opcjonalnych rzeczy ( yebać zwrot "full opcja")
    jutro tam wracam ehhehehe
    Pewność na każdym kilometrze ...

  3. #143
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    250
    BMW
    e32 730i m30b30
    Skąd
    Skierniewice
    Moim zdaniem :
    1. F01 jakoś tak mi nie podchodzi, już wolałem e65 przed liftingiem , (tak dokładnie tą krowę). Nie mam pojęcia jakie miała niedoróbki ale mimo iż wyglądała jak czołg to był to "czołg BMW" i od razu było widać że to 7ka:D. moim zdaniem brali ją ludzie którzy doskonale wiedzieli że chcą BMW a nie Audi , Merca , Lexa itd.... F01 postawcie obok Lexa i wtedy dopiero okazuje sie jak są do siebie podobne( z zewnątrz oczywiście). Podsumowując nie wiem jak silnik, środek ale nie kupiłbym BMW podobnej do Lexusa.
    2. Facet w tym Mercu S-ce naprawdę ma powód do narzekań. Ja na jego miejscu pojechałbym do innego serwisu, bo to o skandal się ociera. te progi przez które on przejeżdżał na prawdę nie były wysokie. Nawet jak te 35km/h jechał to na pewno takiego dobicia być nie powinno. Teraz może się narażę paru osobom ale ciśnie mnie żeby to powiedzieć. Na praktykach studenckich miałem okazję pracować w jednym z salonów Mercedesa i na prawdę nie polecam. Poza sprzedawcami którzy byli jak najbardziej "w porządku" cała reszta była sick! Najbardziej kiedyś zdziwiło mnie gdy jedna babka (właścicielka dużej firmy) przyszła ze skargą że nagle jej samochody(u "nas" leasingowane itp,itd) OC i AC nie mają. Aż mi się głupio zrobiło bo babka od początku istnienia firmy cały czas same Merce miała. A co salon na to?! Niby przyznał jej rację, ale jej zapłacić a jak nie to się w siedzibie głównej w Niemczech odwoływać. Nie dajcie się oszukać, wszystkie salony/serwisy działają na podobnej zasadzie. W Mercedesie mogą was za darmo co najwyżej kawą poczęstować :D

  4. #144
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Wracając do tematu. Wczoraj miałem okazję siedzieć za kierownicą F01 z 3 litrową jednostką disel. Pięknie to jeździ ... rzutnik nawigacji , prędkości na szybę jak w samolocie. Auto kosmos - kiedyś sobie takie kupie.
    Pić trzeba ! Jeść można !

  5. #145
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    9
    Panowie ja mam pytanie co do komfortu jazdy.

    W teście TVN'u mówią, że "wybieranie" nierówności w trybie komfort jest bardzo dobre, w innym znowu teście na pewnym portalu piszą, że jest sztywne i do mercedesa sie nie umywa.

    Jaka prawda z tym jest??

    pytam z czystej ciekawośćci :)

  6. #146
    Ja się wcale nie denerwuję. Tylko co chwila nam się tu rejestrują nowi użytkownicy, którzy w głębokiej d**** mają regulamin, a ich pierwszy post wygląda w stylu "ratunku, auto nie odpala". Jak trwoga to do Boga... No ale nieważne. Co do komfortu, to F01/02 ma na pewno inną charakterystykę niż S-ka. Jak to BMW, nawet jeśli ma 5,5m długości to i tak będzie miało bardziej sportowe zacięcie. S-ka od zawsze była dziadowozem i takim pozostanie. Jak chcesz się turlać w komforcie weź Merola, jak masz czasem ochotę dać na zakrętach w pizd* i nie przeszkadza Ci, że czasem będzie trochę twardo, to wybór jest tylko jeden. Ale najlepiej się samemu przejechać i przetestować, bo większość testów w tych pseudo-motoryzacyjnych gazetkach i programach jest sponsorowana, a co za tym idzie, takie testy i opinie są niewiele warte.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  7. #147
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    9
    W sumie z tymi testami coś w tym jest. Zresztą z tego co patrzylem to 7er przegrywa takimi błachostkami jak poj. bagażnika czy inne mniej ważne rzeczy.
    Ale podsumowując technicznie beemka bije na łeb merca... i kropa

  8. #148
    Tak to jest. A najbardziej żałosne są te tabele z punktami. Za taką pojemność bagażnika mercedes dostanie 18pk, a BMW 11pkt, bo ma o 30 litrów mniejszy kufer. A co to kogo obchodzi? To nie są dostawczaki, żeby komuś różnice robiło parę litrów w tą czy w tamtą. Jak Ci zależy na tych paru litrach to sobie kup Fiata Doblo. Albo Ducato Maxi :] Ale nie. Oni się uprą i takie BMW przegra z merolem na jakieś durne punkty przez bagażnik, mniejszą o ćwierć cala nawigację i za drewniane drewno, a na koniec jeszcze napiszą że linia nadwozia jest brzydka. W ogóle te punkty są przyznawane całkiem z d***. Bo niby czemu akurat dostaje za coś 15 a nie 16? Zwykłe widzimisię redaktora... Już pominę fakt, że większość testów-porównań w gazetach to tłumaczenia z zachodnich gazet, a nasi redaktorzy w życiu tego auta na oczy nie widzieli. Raz na pół roku dostaną jakieś lepsze auto na godzinę i wcisną artykuł na 3/4 strony, w którym na końcu napiszą, że F01 jest fajne bo jest szybkie, komfortowe i dobrze wyposażone, ale jest jednocześnie złe bo pali 16 czy 20 litrów po mieście i kosztuje pół bańki. A ile do k**** nędzy ma kosztować? Żenada... I nawet jeśli F01 było by 5 razy lepsze od S-ki, to napiszą że jest gorsze, bo naczelnemu zasponsorowali na 2 tygodnie E-klase żeby pojechał z dziećmi w góry :] I czytaj tu te szmatławce.

    Sorry za mały OT, ale musiałem gdzieś swoją frustracje wyładować :]
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  9. #149
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    9
    Nooo i bardzo dobrze napisane. Zgadzam sie w 100%

  10. #150
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Jey jak ma nerwa to nawet ja wymiękam ;D
    Ja zawsze dziele to tak:
    Masz 50 lat kup S-kę jak masz 30-40 kup 7er i nie tłumaczę dla czego :) jedyne co podpowiem, że BMW jest bardziej "usportowiona" i poważnie miałem takie pytania od bogatych ludzi, często dziadki co mieli nową S-klasę! Na ich pytanie utwierdzałem go, że jak nie lubi, bo nie może lubić mając 55 lat sportowej agresywnej jazdy to wybrał bardzo dobrze :)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •