Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 49

Wątek: Jakie siłowniki tylnej klapy kupić?

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik Awatar luki730i
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    944
    BMW
    e32 730ia m30 1992-05
    Skąd
    wrocek

    Post

    Cytat Zamieszczone przez mario80 Zobacz posta
    Ja też dziś odebrałem Febi Bilstein. Tylko trochę się zdziwiłem, bo w opakowaniu zamiast febi znalazłem sprężyny niemieckiej firmy Stabilus. Dodam, że opakowanie oryginalne, nigdy nie otwierane i z oryginalną naklejką Febi. Dziwna sprawa. Nie wiem o co chodzi. Mam nadzieję, że będą pasować. A Stabilus opinie również ma bardzo dobre.
    Ja już swoich nie zobacze, wszystko w bagażniku mam ogarniete.
    Nie wiem czy wiesz ale febi stawia na marketing i wg. mnie nic nie robi tylko zamawia pod siebie. Niekiedy sygnuje marką febi ale rzadko.
    Bywa tak że masz łożysko:
    pudełko febi, w srodku pudełko rouville, w pudełku rouvila jest pudełko INA a w tym pudełku oczywiście rolka INA.

    Odchodza już od takich praktyk ale jeszcze tak bywa
    Ostatnio edytowane przez luki730i ; 05-03-2014 o 19:43

  2. #22
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27
    Potwierdzam u mnie w opakowaniu foliowym Febi również były Satbilusy. Ja kupiłem na tej aukcji http://allegro.pl/amortyzator-pokryw...010791970.html trzeba zadzwonić i spytać czy mają do E38.
    [IMG]http://img408.imageshack.us/img408/1048/dsc0188v.jpg[/IMG 7er

  3. #23
    Vip Vip Awatar Ronin
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,080
    BMW
    E38 730d E61 525d
    Skąd
    ( S I )
    Odświeżę troszkę temat. Co prawda dotyczył e32, ale podpytywałem tu o siłowniki do e38. Zakupiłem więc dwa teleskopy firmy Einparts Automotiv, podarowałem sobie Krosno, Febi nie było, stąd wybór padł na właśnie te. Założyłem je dziś. Wszystko pasuje, wymiary zgadzają się idealnie, jednak mam mieszane uczucia. Faktem jest, że z moich ori trzymał zaledwie jeden i różnica przed zmianą, a teraz jest kolosalna. Myślałem jednak, że po wymianie, zamykając klapę nie będę musiał jej asekurować (tylko powoli sobie opadnie, coś na wzór hydraulicznej), by nie opadła z wysokości ok. 10ciu cm, a tu psikus, lekko przytrzymać trzeba. W górę z kolei rwą jak szalone, po otwarciu wystarczy lekko podnieść klapę i targają ją w górę, mało jej nie wyrywając w szczytowym położeniu.

    Reasumując. Z wymiany jestem zadowolony, obawiałem się, że mimo sprawdzenia wymiarów mogą nie pasować, ale wszystko się zgadza. Jedyne co mnie rozczarowało (?) to fakt, że klapę jednak trzeba delikatnie asekurować przy zamykaniu (szkoda mi mechanizmu dociągania klapy, żeby ją tak "puszczać").

  4. #24
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Juz lepiej było kupić własnie Krosno.

    Skąd wiesz,ze jeden Ci tylko działał ?

  5. #25
    Vip Vip Awatar Ronin
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,080
    BMW
    E38 730d E61 525d
    Skąd
    ( S I )
    Cytat Zamieszczone przez ELVIS Zobacz posta
    Juz lepiej było kupić własnie Krosno.

    Skąd wiesz,ze jeden Ci tylko działał ?
    Do e32 Krosno nie podeszło. Skąd wiem? Po odkręceniu jednego klapa leciała na dół, dodatkowo, ten zamontowany był cały upaprany, wyglądał na wylany.

  6. #26
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Siłowniki do e32 są inne ,więc nie ma związku. Krosno pasuje i jest dobre ,mam w swojej jeden.

    Na jednym siłowniku klapa zawsze leci w dół, bo nawet jeden siłownik dobry jest za słaby.

  7. #27
    Vip Vip Awatar Ronin
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,080
    BMW
    E38 730d E61 525d
    Skąd
    ( S I )
    Wolałem nie ryzykować. Te są fajne, tylko to co napisałem, konieczna jest lekka asekuracja :) Najważniejsze, że nie trzeba rwać klapy do góry, tylko leci jak szalona :)

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Ja założyłem Krosno i niech je szlag trafi. Trzeba siły sporej, żeby unieść klapę, bo w dolnym położeniu nie tłumią w ogóle. Potem klapa leci w górę, że mało szyby rozpędem nie wybije. Przy zamykaniu też od połowy wali w dół bez oporu.

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    215
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    kielce
    oczywiście że Febi jest dostepny w sklepach tylko trzeba poszukac :) ostatnio mialem takie po 59zł sztuka

  10. #30
    Vip Vip Awatar moloko5
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    3,075
    BMW
    E32 730i R6 ' 87
    Skąd
    Nowy Sącz
    Blog
    7
    No to ja się pochwalę, że właśnie jestem po wymianie tych siłowników klapy, ponieważ zaraz po zimie klapa spadła mi na głowę...
    Zwlekałem z tym, bo ori w ASO kosztowały z deka sporo jak na tak mały amor...ale w końcu po dokopaniu się do tego tematu postanowiłem zakupić to co podlinkował avecezarave.
    No i oczywiście opakowanie Febi, a w środku siłowniki z napisem Stabilus...czyli niezła ściema...
    Następnie wziąłem się za demontaż moich starych i okazało się, że były to fabryczne amorki z logiem BMW E32 z 1987r...czyli przepracowały całe 27 lat...mało tego są one firmy Stabilus...

    Po zamontowaniu obydwu nowych sztuk byłem mile zaskoczony ich pracą, ponieważ nie wiedziałem, że to tak powinno być od nowości,
    czyli po wciśnięciu przycisku do otwierania klapa samoczynnie się unosi do krańcowej pozycji bez pomocy rąk.
    Potem oczywiście trzeba użyć trochę siły aby ją zamknąć, ale frajda z efektu wymiany niesamowita...polecam każdemu, zwłaszcza, że połowę taniej niż w ASO...

Podobne wątki

  1. Blenda tylnej klapy
    Przez technics w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 08-02-2016, 18:20
  2. zawias klapy tylnej
    Przez CICHY83 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-06-2012, 13:28
  3. DOMYKANIE TYLNEJ KLAPY
    Przez LoLo w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-06-2010, 21:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •