Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: [mechanika] Jak wymienić płyn chłodzący i ile go wchodzi do

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    44
    BMW
    E32 735i
    Skąd
    Wrocław

    [mechanika] Jak wymienić płyn chłodzący i ile go wchodzi do

    Witam, mam pytanko.. mianowicie jak wymienić płyn chłodzący e 32? I ilę płynu do niej wchodzi? mam 8 litrów i nie wiem czy wystarczy? Proszę o podpowiedz bo nie wiem co mam tam wlane a mrozy idą i szkoda mi mojej czarnulki...

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    367
    BMW
    BMW 730i '89
    Skąd
    Warszawa
    Info o ilości płynu chłodniczego masz w instrukcji obsługi. Do M30B35 wchodzi 12 litrów z tego co pamiętam.

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    915
    BMW
    740i
    Skąd
    Warka
    Mozesz jeszcze sprawdzic testerem jaka masz wytrzymalosc plynu na mroz,
    a jak juz sie jednak zdecydujesz spuscic plyn, to pamietaj by odkrecic rowniz srobke w bloku silnika, tam jest wiecej plynu niz w chlodnicy

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    639
    BMW
    ex E32 735
    Skąd
    Trzebinia
    Jeśli masz z klimą to 12.5 bez 12.Ja właśnie wymieniałem to najpierw spusciłem cały płyn wlałem wode i srodek do płukania(kamień.osady,silikony)Po około 10min pracy silnika płukasz az będzie leciała czysta woda,odpiołem węże od chłodnicy ,głowicy i nagrzewnicy, póżniej krótka jazda i znowu spuszczenie wody i zalanie płynem.Ja zalałem koncentratem bo nigby nie usuniesz całego starego płynu.Kupiłem 6ltr koncentratu valvoline po 15zł.
    Pamietaj żeby odpowietrzyć układ na wolnych obrotach bo może jakiś wąż szczelić(mnie strzelił górny wąż od chłodnicy z trójnikem)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BOSS302
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    108
    BMW
    E32 - M60B30 '93
    Skąd
    Kraków
    A ile płynu wchodzi do M60B30 ??? :) pozdrawiam

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    915
    BMW
    740i
    Skąd
    Warka
    w moim przypadku weszło 13l

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    dołączę się do tematu - nie mogę znaleźć którędy spuszcza się płyn z bloku. W Bentleyu wyczytałem tylko, że po stronie wydechu przy cylindrze 6...

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    zgadza się ,po prawej stronie na 6 cylindrze,mniej więcej pośrodku 6 cyl.,jest tam śróba bodajże na klucz 17 lub 19.

  9. #9
    Dokladnie tak.

    Klucz 13 -ka i nie zapomnij o uszczelce pod korek spustowy, a plyn da sie caly zlac. Wlasnie w bloku strasznie duzo jest. Mowie o silniku M60

    Wczoraj zmienialismy u Damiasa i sam byl zdziwiony ile to w zwyklym bloku 2,8 siedzi. Pozostaje niespuszczony plyn z nagrzewnicy (+ ew. webasto) ale 1/2 litra przy 12-tu to nie zadna roznica ;)

  10. #10
    Słuchaj Sylwka bo wie co mówi (tzn pisze :) )
    Fakt faktem byłem zdziwiony :) Z chłodnicy coś tam zleciało ale z bloku to prawdziwy wodospad :) Jeszcze raz dzięki Sylwek ;)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •