Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Telepanie na niskich obrotach,brak mocy,kosmiczne spalanie.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Piter30
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    327
    BMW
    E38 740 95'
    Skąd
    Stavanger

    Post Telepanie na niskich obrotach,brak mocy,kosmiczne spalanie.

    Witam.
    Panowie tak jak w temacie.Problem dotyczy E38 740 95' bez gazu.3 dni temu autko chodzilo normalnie.Byłem na kompie żeby profilaktycznie sprawdzić,czy cos nie powyskakiwało.Tak jak zawsze,przepływka za wysokie parametry (z racji Stożka K&N) i sondy lambda (wyciete katy).Te dwa błedy wyskakiwały zawsze,ale auto trzymało moc,spalanie w normie.Dzień póżniej BMW pojechało (niestety nie ja je tam zawiozłem) do mechanika,bo chciałem sprawdzić napiecie na alternatorze.Pan Tadzio sprawdził,i wyszło że jest sporo za niskie- ok 12V.Mimo tego samochód do tego momentu jezdził normalnie.Najpewniej poprostu nie ładował aku,ale tez go nie rozładowywał.Problem w tym,że pan Tadzio nie wiedziec czemu bo nikt go o to nie prosił,odpiął tez przepływke na moment,a potem odpiał i wpiął tez jakąś wtyczke troche powyżej przepływki.Pisze ''jakaś'' ponieważ nie bardzo wiem od czego ona jest ? Wydaje mi sie że steruje klapka powietrza w dolocie.I tu zaczeły sie jaja.Po powrocie,auto na biegu jałowym samo zaczeło sie wkręcać aż do 3000 obr.Wyłączyłem silnik.Zdecydowałem,że rozłącze aku na całą noc.Nastepnego dnia schodze żeby sprawdzić co i jak.Odpalilo normalnie,chodzi przez dwie min ok,ale po tym czasie zaczyna strasznie telepać silnikiem,obroty niskie ,falowanie na granicy zgaszenia silnika.Wczoraj na trasie ok 50 km auto spaliło jakieś 12 litrów BP przy bardzo spokojnej jeżdzie,wiec sporo.Gołym okiem widać jak spada wskazówka poziomu paliwa.Mocy tyle co nic,i wciaż te nieszczesne wolne obroty.Na światłach auto pracuje dychawicznie,na granicy zgaśniecia,w czasie jazdy jest ok mimo to mocy jak na lekarstwo.Wczoraj wymieniłem odme,bo troche kopcił na biało,ale praca silnika nie uległa zmianie.Kopcenia juz nie ma.Ktoś ma jakieś sugestie odnośnie tych problemów?
    Ostatnio edytowane przez Piter30 ; 28-02-2014 o 11:57

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    120
    BMW
    E38 728
    Skąd
    Siedlce
    Przerabiam właśnie to samo. Po 3 dniach dopiero pokazało błąd czujnika wału korbowego. Moj już do mnie jedzie. Objawy identyczne;-)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Piter30
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    327
    BMW
    E38 740 95'
    Skąd
    Stavanger
    Ok,ale u mnie taka praca pojawiła sie ewidentnie po tym jak ów ''fachowiec'' poodpinał przepływke i ten następny czujnik,wiec czujnik polożenia wału wykluczam.Odłączenie na całą noc aku nic nie dało.Zaraz sam podepne pod kompa i zobacze co mu powyskakiwało.Może skasować adaptacje silnika?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    120
    BMW
    E38 728
    Skąd
    Siedlce
    U mnie czujnik padł po wymianie sond.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Piter30 Zobacz posta
    Ok,ale u mnie taka praca pojawiła sie ewidentnie po tym jak ów ''fachowiec'' poodpinał przepływke i ten następny czujnik,wiec czujnik polożenia wału wykluczam.Odłączenie na całą noc aku nic nie dało.Zaraz sam podepne pod kompa i zobacze co mu powyskakiwało.Może skasować adaptacje silnika?
    może twój silnik w nienjalepszym stanie jest, oprócz sond/ problemów z mieszanką , ma dodatkowo jakieś nieszczelności na dolocie, to co piszesz o sondach i katach tylko potwierdza to ze o niego nie dbasz należycie, innymi słowy być może silnik by zniwelować to jak o niego dbasz (hipoteza) i ze go systematycznie zlewasz pomimo że ci zgłasza swoje dolegliwości, ustawił sobie wcześniej korekty długoterminowe na np +24%, a po hirurgicznie precyzyjne operacje Tadzika i Twoje doprowadziły do wyzerowania korekt (skasowania adaptacji) i teraz silnik niedomaga, bo ma np. te 24% jedzenia mniej, wiec osłabiony jest, kuleje, połyka się.... ot taka hipoteza na podstawie poszlak :-) ... tylko nie bierz tego. za bardzo personalnie, a po prostu ogarnij auto jak należy, poszukaj przyczyny zgłaszanych błędów i je wyeliminuj a nie zlewaj, no chyba ze preferujesz naprawy typu skleic super glue, spryskać wd40, a po wierzchu zakleic power tape ;-)
    Ostatnio edytowane przez shebi ; 01-03-2014 o 12:23

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Piter30
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    327
    BMW
    E38 740 95'
    Skąd
    Stavanger
    Cytat Zamieszczone przez shebi Zobacz posta
    może twój silnik w nienjalepszym stanie jest, oprócz sond/ problemów z mieszanką , ma dodatkowo jakieś nieszczelności na dolocie, to co piszesz o sondach i katach tylko potwierdza to ze o niego nie dbasz należycie, innymi słowy być może silnik by zniwelować to jak o niego dbasz (hipoteza) i ze go systematycznie zlewasz pomimo że ci zgłasza swoje dolegliwości, ustawił sobie wcześniej korekty długoterminowe na np +24%, a po hirurgicznie precyzyjne operacje Tadzika i Twoje doprowadziły do wyzerowania korekt (skasowania adaptacji) i teraz silnik niedomaga, bo ma np. te 24% jedzenia mniej, wiec osłabiony jest, kuleje, połyka się.... ot taka hipoteza na podstawie poszlak :-) ... tylko nie bierz tego. za bardzo personalnie, a po prostu ogarnij auto jak należy, poszukaj przyczyny zgłaszanych błędów i je wyeliminuj a nie zlewaj, no chyba ze preferujesz naprawy typu skleic super glue, spryskać wd40, a po wierzchu zakleic power tape ;-)
    Dobra rada zawsze w cenie Żartowniś z Ciebie widze.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    120
    BMW
    E38 728
    Skąd
    Siedlce
    U mnie po wymianie czujnika problemy sie skończyły.

Podobne wątki

  1. [silnik] telepanie na wolnych obrotach
    Przez straku w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-12-2013, 16:44
  2. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31-10-2013, 21:03
  3. gasnie na niskich obrotach
    Przez mikun w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-05-2011, 20:20
  4. [mechanika] e32 750i brak mocy, duże spalanie
    Przez Ansset w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 27-04-2011, 12:17
  5. Stag300 Poszarpywania na niskich obrotach
    Przez FIREWOLF1 w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-11-2009, 19:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •