Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: E 38 TDS wspomaganie + czujniki parkowania

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    30
    BMW
    E38 725 TDS
    Skąd
    Tarnów

    Post E 38 TDS wspomaganie + czujniki parkowania

    Witam

    Sory Panowie że zawracam gitarę ale siedzę na forum 2 dzień i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania niby tematy podobne ale to nie to.

    Mam dwa problemy
    1.Od jakiegoś czasu coś podziało się z czujnikiem parkowania jak włączam R piszczy i mruga kontrolka jak wyczytałem pewnie padł mi któryś czujnik tylko wszystkie czujniki sprawdziłem przód,tył i wychodzi na to że działają sprawdzałem na dwa sposoby przytrzymując palec ( czuję wtedy takie małe drganie ) i przysłuc***ąc się ( przy wszystkich było słychać takie małe cykanie kazde jedno było zblizone do drugiego) hmm co jeszcze może się podziać wszystkie kable odpiąłem i przeczyściłem

    2. Zauważyłem że wspomaganie mi ciężko chodzi jest tak od początku ( kapnołem się dopiero jak znajomy kupił 7 u niego chodzi dużo lżej prawie jak w audi 80 ) a u mnie dosyć ciężko niby działa ale np ciężko w miejscu się kręci jednym palcem trzeba użyć dużo większej siły jak np w audi 80 z tego co wiem to nie mam servotronic no chyba że coś przeoczyłem (zobaczę dokładnie w sobote ) ale załóżmy że go nie ma jest jakaś możliwość podkręcenia wspomagania żeby lżej chodziło??? dodam że pompa nie wyje a olej wymieniałem 2 lata temu

    Z góry dzięki za pomoc

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    87
    BMW
    E38 740D 00'
    Skąd
    Sztum
    Hej co do czujnikow to takie sprawdzanie to wiesz.... polecam podjechac na komputer pokaze ci ktory jest uszkodzony. Co do wspomy to wiesz audi 80 a 7er jest lekka roznica wiec kipeskie porownanie jakje masz masz kola? Szer opon? ja tez mam tdsa i nie narzekam na wspome. Pozdrawiam

    Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    30
    BMW
    E38 725 TDS
    Skąd
    Tarnów
    w sobotę podepnę kompa i zobaczymy co się dzieje , jeśli chodzi o wspomaganie to znajomy ma ten sam rozmiar opon co mój ( akurat sprzedałem mu mój letni zestaw ;) i u niego lżej chodzi wspomaganie niby to samo auto. U mnie zawsze myślałem że tak ma być bo nie ma tragedii ale w porównaniu do innej 7-ki jest różnica.

    ktoś kiedyś pisał o regulacji mocy wspomagania ale nie udało mi się odnaleść tematu

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    87
    BMW
    E38 740D 00'
    Skąd
    Sztum
    Nic nie slyszalem o regulacji wspomagania o jedynej regulacji jakiej slyszalem to jakas sruba na przekladni kasujaca luz. Ale nie wiem to gdzies tylko katem oka czytalem, ja tego nie przerabialem. Moze znajomy ma servotronic, pozatym ostatnio jeden z kolegow dodawal ostatnio temat o wspomie coprawda w silniku m60 ale dosyc mocno sie rozwinal i m.in dowiedzialem sie z tego tematu, ze Tds a silniki benzynowe mialy inny uklad inny tzn inne pompy by moze to jest wlasnie ta roznica. Poszukaj tego tematu sprzed kilku dni a sporo sie z niego dowiesz.

    Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez davi__d Zobacz posta
    Witam

    Sory Panowie że zawracam gitarę ale siedzę na forum 2 dzień i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania niby tematy podobne ale to nie to.

    Mam dwa problemy
    1.Od jakiegoś czasu coś podziało się z czujnikiem parkowania jak włączam R piszczy i mruga kontrolka jak wyczytałem pewnie padł mi któryś czujnik tylko wszystkie czujniki sprawdziłem przód,tył i wychodzi na to że działają sprawdzałem na dwa sposoby przytrzymując palec ( czuję wtedy takie małe drganie ) i przysłuc***ąc się ( przy wszystkich było słychać takie małe cykanie kazde jedno było zblizone do drugiego) hmm co jeszcze może się podziać wszystkie kable odpiąłem i przeczyściłem

    2. Zauważyłem że wspomaganie mi ciężko chodzi jest tak od początku ( kapnołem się dopiero jak znajomy kupił 7 u niego chodzi dużo lżej prawie jak w audi 80 ) a u mnie dosyć ciężko niby działa ale np ciężko w miejscu się kręci jednym palcem trzeba użyć dużo większej siły jak np w audi 80 z tego co wiem to nie mam servotronic no chyba że coś przeoczyłem (zobaczę dokładnie w sobote ) ale załóżmy że go nie ma jest jakaś możliwość podkręcenia wspomagania żeby lżej chodziło??? dodam że pompa nie wyje a olej wymieniałem 2 lata temu

    Z góry dzięki za pomoc
    który rok auta pod komputerem sprawdzisz czujniki 3 pinowe poliftowe

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    30
    BMW
    E38 725 TDS
    Skąd
    Tarnów
    Ok panowie jedno załatwione 1 czujnik padnięty ale pojawił się kolejny problem ;(( ze znajomym postanowiliśmy naprawić pixele w liczniku i masz teraz nie ma obrotów i nie pokazuje prędkości, już nie chce mi się przy nim grzebać i kupie inny na allegro tylko moje pytanie:
    najlepiej szukać licznika od TDS-a czy np od 2,8 też podejdzie bo widze że wizualnie niczym się nie różnią

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    A nie jest inaczej wyskalowany obrotomierz?

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    87
    BMW
    E38 740D 00'
    Skąd
    Sztum
    Mam ten sam proble haha pewnie wskazowki zle wsadziliscie ;) musizz szukac od e38 tds albo 3.0 d nie wiem jak z 4.0 d sprawa wyglada w kazdym badz razie jak masz na duzym bc to sprawa slabo wyglada bo tych licznikow nie ma:/ diesel ma innaczej wyskalowany obrotek napis diesel przy wskazniku paliwa

    Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. E38 Czujniki parkowania z przodu
    Przez charzun w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 24-03-2013, 21:49
  2. Czujniki parkowania - wiązka
    Przez MariuszE38 w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-10-2012, 10:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •