Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Ożywienie i naprawa/poprawa instalacji LPG

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    52
    BMW
    E38 740i 98r
    Skąd
    Legnica

    Post Ożywienie i naprawa/poprawa instalacji LPG

    Od kilku dobrych miesięcy jeżdżę tylko i wyłącznie na PB ponieważ miałem problem z instalacją LPG. Auto na gazie jeździło powiedzmy normalnie przy "bucie" przełączało na PB i dość szybko ubywało benzyny(na 200zł na gaz wydawałem 50zł na PB). Dało się jeździć ale zaczęło być coraz gorzej, telepało całym autem na wolnych obrotach duży spadek mocy itp. Z powodu ciągłego braku czasu kilka miesięcy nie używałem LPG. Teraz nadszedł czas na zabranie się za to i tutaj kilka pytań wątpliwości, może ktoś coś doradzi.
    A więc od początku to co mam założone:
    Komputer: Stag 300 8cyl
    wtryski: valtec czerwone x2
    reduktor: GOLD
    Przewody: jakieś Fero czy Faro - gazownik mówił, że bardzo dobrze, że właśnie to tam siedzi.

    i teraz plany modyfikacji jakie zalecił gazownik
    Reduktor: Gold do wywalenia, a w jego miejsce 2x AC150 - gazownik mówi, że sobie poradzi alternatywa to 2x AC250(150zł wyjdzie drożej)
    wtryski: AC 2listwy po 4, HANA pojedyńcze odrzuciliśmy wspólnie - wyjdzie 2x drożej a gazownik stwierdził, że te AC są naprawdę dobre a różnica przy wtryskach HANA będzie "kosmetyczna"
    Komputer polecał mi staga 300 8premium który łączy się przez OBD na żywo i sam się dostraja do komputera benzynowego czy jakoś tak podobno naprawde genialny sterownik do gazu ale czy jest sens montowania tego u mnie? i czy mam gniazdo OBD>? narazie zostaje przy obecnym sterowniku

    i teraz finanse:
    Wtryski 2x 150zł
    reduktory 2x AC150 246zł AC250 328zł
    kalibracja 50zł
    robocizna:
    wtryski: 2x 100zł
    reduktory:
    dołożenie drugiego 200zł
    wymiana tego co jest 100zł

    Łącznie z AC150(zaokrąglane w góre)
    1400
    Łącznie z AC250
    1600


    i co o tym myślicie? Jutro muszę dać znać czy zamawiamy i robimy czy rezygnuje?
    ceny za robote są OK?
    ceny za części są OK?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawel'88
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    589
    BMW
    e38 740iL
    Skąd
    Biała Podlaska / Warszawa
    Kompa masz STAGa, więc niech tak zostanie.
    Wtryski najlepsze są HANA ale tak jak napisałeś 'kasa', ja w takim wypadku wziąłbym OMVL REG, dużo tańsze a jak najbardziej spełniają swoją rolę.
    Parownik - gazownik zasugerował wyrzucenie GOLDa? Nigdy nie spotkałem się z większą bzdurą odnośnie LPG! KME GOLD to reduktor który nie ma sobie równych. Nie zrób sobie krzywdy i nie daj się namówić na założenie dwóch reduktorów zamiast tego jednego, który jest najlepszy.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    52
    BMW
    E38 740i 98r
    Skąd
    Legnica
    sam się nic na instalacjach LPG nie znam, teraz zaczynam się zagłębiać w temat ale dwóch osobnych gazowników odradzało Golda. Jeden powiedział, że jest wiele lepszych tylko od lat GOLD jest żelazną receptą na każdy silnik i nikt nie dopuszcza myśli, że wcale taki świetny nie jest a ten u któego mam robić, nawet się nie rozgadywał na ten temat tylko krótkie "do wywalenia" nie wiem już co myśleć.

    A jak jest z kilkoma reduktorami? Ma znaczenie czy są bliźniacze czy innych firm?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar SajneK
    Dołączył
    Feb 2014
    Posty
    241
    BMW
    E38 740D 2000r
    Skąd
    Warszawa
    Zawsze lepiej na dwóch niż na jednym, tymbardziej przy pawie 300km. Sprawdzane kilka razy w kilu różnych autach... Co do reszty to nie powiem bo za mało wiem :)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    251
    BMW
    e38 740iL 98'
    Skąd
    Raszyn
    Ja mam jednego golda i jakoś daje sobie radę. Nie miałem z nim problemów żadnych. Ja bym na Twoim miejscu wybrał jednego golda. Bo tam prawdę mówiąc nie ma za bardzo innych redaktorów które w pojedynkę zasilą dobrze ten silnik, jeżeli mówimy o sprawdzonych reduktorach. Jeżeli jednak z jakiś powodów nie chcesz mieć golda to jedynym rozsądnym wyjściem moim zdaniem, będzie zamontowanie 2xAC250. To też bardzo dobre sprawdzone reduktory. Tyle że kosztowo wyjdzie drożej niż jeden gold.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Ja mam instalację i reduktor Prins. Kiedy gazownik polecał mi zmianę na BRC, zmieniłem gazownika ;-)

  7. #7
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Kompa zostaw STAG, wtryski AC W01 BFC, reduktory dwa jw. mogą być.
    Do tego zamiast kalibracji umów się na porządne strojenie z dodatkową sondą.

    Nie ma sensu spawać się do instalacji sond czy podłączać do OBD, aby instalacja się automatycznie "dostosowywała". Lepiej ustawić na sztywno w każdym zakresie obrotów i obciążenia i np. co dwa lata, albo co roku jechać na kontrolę (wiadomo, że silnik się zużywa i trzeba skontrolować i ewentualnie dostosować ustawienia).

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    52
    BMW
    E38 740i 98r
    Skąd
    Legnica
    chyba własnie o to strojenie chodziło - mówił, że pojeździmy tyle ile bedzie trzeba z komputerem na zywo i zrobimy tak aby było idealnie. Namawia mnie gazownik jednak na tańszą wersje czyli 2x AC150 twierdzi, że dadzą radę na 100%
    A jeszcze pytanie odnosnie cen za robocizne? Myślicie, że są ok?

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    52
    BMW
    E38 740i 98r
    Skąd
    Legnica
    dobra wszystko zrobione.
    2x reduktor AC150
    wtryski AC Niebieskie
    i poprawa wszystkich przewodów + jakieś pierdółki po drodze

    Wyszło bardzo dobrze, jeździ na LPG idealnie, a nawet wydaje mi się, że delikatnie lepiej niż na PB. Jaka może być przyczyna? Chyba tylko wtryskiwacze są używane tylko iw wyłącznie przy jeździe na PB? Cała reszta silnika benzynowego bierze udział przy LPG?
    to jedno a jest też problem, bo wczoraj jadąc do pracy zauwazyłem wskazówke lecącą na czerwone pole. Wydaje mi się, że się coś zapowietrzył układ.
    Próbowałem sam odpowietrzyć bo przeczytaniu różnych postów na różnych forach, pewnie coś i tak pokręciłem ale zrobiłem tak:

    1. Silnik zgaszony, temp 32 nawiew jedna kreska i AUTO. korek i odpowietrznik odkręcone. Dolewałem płynu do zbiornicza aż się przelewał a z odpowietrznika wychodziły bombelki.

    2. Następny krok: odpowietrznik zakręcony i zapalam silnik. auto się zagrzało do 50-70 stopni, a płyn się podniósł i wylewał ze zbiorniczka 3razy przegazowałem i zgasiłem zakręciłem wszystko i odpaliłem normlanie.
    Rezultat. Temp. nie wychodzi już ponad 110 ale ogrzewanie bardzo słabe, wisko dało się zatrzymać ręką i dolny wąż zimny.

    Źle alebo niedokładnie odpowietrzyłem czy termostat?>

    I jeszcze pytanko odnośnie wpływu samego LPG na silnik i osprzęt: w pracy często wyjeżdżam kilka kilometrów i od tego punktu robie kilkuset metrowe kursy i gasze, wyskoczy na chwile i znowu jade np ulice dalej itd itd. czy takie krótkie kursy mają wpływ na działanie gazu albo jego wpływ na sam silnik???
    Ostatnio edytowane przez michal6500 ; 13-03-2014 o 11:10

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    149
    BMW
    E38 740d
    Skąd
    Między Bugiem a Wisłą
    Musisz rozgrzać silnik do temp. Roboczej. Aż się otworzy termostat i ruszy się płyn przez chłodnicę. Trzeba tez ew. Odszukać korki na korpusie silnika

    wysłane z Tapatalk

Podobne wątki

  1. Przeróbka instalacji LPG na CNG?
    Przez Michal750 w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-01-2012, 17:01
  2. demontaż instalacji lpg
    Przez grzechu4don w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-10-2011, 18:20
  3. Informacje dot. instalacji LPG
    Przez untouchable88 w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-12-2010, 17:25
  4. Fotka instalacji LPG BRC(sekwecja)...
    Przez JACA_SZCZECIN w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-11-2010, 21:47
  5. LPG - podgrzewanie elementów instalacji
    Przez grześ73 w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 25-11-2009, 12:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •