Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: niezniszczalna 5hp24

  1. #1
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom

    Post niezniszczalna 5hp24


  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar michal84
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    300
    BMW
    e38 v8 3,5 było e39 m52
    Skąd
    TG
    napewno :))) moja lezy własnie w garazu aahah

  3. #3
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,126
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask

    Post

    Cytat Zamieszczone przez ELVIS Zobacz posta
    jakby gosc mial troche pojecia to wiedzialby ze w 530i i 728i polift siedzi 5HP19...
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    37
    BMW
    735
    Skąd
    Wałbrzych

    Post

    Cytat Zamieszczone przez BOSS Zobacz posta
    jakby gosc mial troche pojecia to wiedzialby ze w 530i i 728i polift siedzi 5HP19...
    Te auta są moje i gdybyś Ty kolego miał o nich trochę więcej pojęcia to byś wiedział że tam mam 2 X ZF 5HP24
    Mam jeszcze jedna liftową e39 520 2.2 i tam mam nieszczęsne 5HP19
    Wczesniej sam myslalem ze 5HP24 byla tylko w V8 bo miałem juz szesc sztuk e38 + sztukę X5 4,4 z takim samym symbolem skrzyni,
    ale mnie te dwie naprostowały że nie tylko.
    Specjalnie zaznaczyłem w aukcji ze obydwie mają ten symbol skrzyni bo jest to mało spotykane - podobnie jak w 3.0d M57 bo one najczęściej wychodziły ze skrzyniami GM.
    Były jednak wersje z 5HP24. Jednoznaczne jest tylko to ze w poliftach V8 byly 5HP24 - w R6 już była raperka.
    Dla uzupełnienia wychodziła również w Audi , VW , Range Rover i w Jaguarze.
    Być może gdzieś jeszcze , ale tu trochę moje pojęcie się skończyło ;)

  5. #5
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Wytłumacz pojęcie "niezniszczalności skrzyni 5hp24" ?

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    37
    BMW
    735
    Skąd
    Wałbrzych

    Post

    Łatwiej mi będzie stanowczo wytłumaczyć na czym polega ich AWARYJNOŚĆ.
    Masę użytkowników aut z ta skrzynią w ogóle jej nie obsługują. Stopień ich wyeksploatowania i
    pierwsze problemy wymuszają pierwszą jej obsługę która wtedy zwykle okazuje się końcem skrzyni...
    Żaden z klientów mojego warsztatu (ani jeden!) nie wyraził zgody na wymianę oleju i filtra w swojej skrzyni
    twierdząc że zastanawiali się nad tym wielokrotnie, ale po rozeznaniu tematu nie będą nic robić bo zwykle kończy
    się to trwałym jej uszkodzeniem... brak słów - komentarz myślę zbędny.

    Moje własne doświadczenia z tą skrzynia są jednak takie że lepszej w życiu nie miałem - a przy fakcie że moje obecne auto
    to jest ósma sztuka (siedem siódemek + X5 E53) + auto wspólnika który nie jest niedzielnym kierowcą i wie do czego służy BMW
    jest to opinia podparta chyba wystarczającymi faktami żeby mieć wypracowane obiektywne zdanie w temacie ?
    Był zachowany jedynie jeden parametr - zaraz po zakupie była robiona w KAŻDEJ z tych skrzyń pełna dynamiczna wymiana oleju + filtr
    i w żadnej z tych skrzyń przed wymianą oleju nic się zupełnie nie działo - chodziły perfect. Jeżeli auto zostawało w rodzinie dłużej kazda kolejna wymiana oleju co 60000 - czasami co 50000 przy okazji innych prac.
    Jedyną sztuką w której tego nie zrobiłem jest obecna, którą sprzedaje.
    Jednocześnie jak sobie przypomnę jak były eksploatowane niektóre z tych BMW to wydaje się niemożliwe z perspektywy czasu że to działało
    (w sensie skrzynia) a jednak nie działo się kolego dokumentnie nic.
    Najlepszym przykładem może być moja pierwsza 740 kupiona w DE z przebiegiem 167000.
    Wymiana oleju w skrzyni i później kolejne w/g wspomnianego schematu i nakręcone na kola kolejne 320000!
    Nadmienię że to były km nakręcone jeszcze na "młodzieńczym ciśnieniu" więc lekko skrzynia nie miała ;)
    Fakt faktem miałem awarie skrzyni........ zerwała mi się po 260000 zrobionych przeze mnie .... linka wybieraka ;)
    Mam więc twierdzić że 5HP24 jest awaryjna ?? :)

  7. #7
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,126
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez MotoExpert Zobacz posta
    Te auta są moje i gdybyś Ty kolego miał o nich trochę więcej pojęcia to byś wiedział że tam mam 2 X ZF 5HP24
    Mam jeszcze jedna liftową e39 520 2.2 i tam mam nieszczęsne 5HP19
    Wczesniej sam myslalem ze 5HP24 byla tylko w V8 bo miałem juz szesc sztuk e38 + sztukę X5 4,4 z takim samym symbolem skrzyni,
    ale mnie te dwie naprostowały że nie tylko.
    Specjalnie zaznaczyłem w aukcji ze obydwie mają ten symbol skrzyni bo jest to mało spotykane - podobnie jak w 3.0d M57 bo one najczęściej wychodziły ze skrzyniami GM.
    Były jednak wersje z 5HP24. Jednoznaczne jest tylko to ze w poliftach V8 byly 5HP24 - w R6 już była raperka.
    Dla uzupełnienia wychodziła również w Audi , VW , Range Rover i w Jaguarze.
    Być może gdzieś jeszcze , ale tu trochę moje pojęcie się skończyło ;)
    Wjedz na kanal i sprawdz - troche sie zdziwisz...
    Majac odrobine pojecia wiedzialbys tez ze M57 w E38 mialo zawsze HP24 a E39 zawsze GM.

    Co do 5HP24 to dobra i dosc wytrzymala skrzynia chociaz tez ma swoje wady, na tle nowszych konstrukcji wypada super jednak niezniszczalna nie jest

    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 23-02-2014 o 22:24
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  8. #8
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Kolego ,w poprzedniej e38 miałem 5hp18 ,w czasie jak miałem te e38 wymieniłem olej i filtr 4ry razy ,za pierwszym razem leciał brudny olej ,za drugim czysciejszy ,za trzecim czysty ,a za czwartym czyściutki. Wymiany były co 60 tys i auto eksploatowałem pół na pół trasa/ miasto ,bo to jest bardzo wazne. Skrzynia chodziła idealnie ,do sprzedazy i chodzi do dziś u innego własciciela.

    Teraz mam 730d ,jakie kupiłem przy sprawdzonym przebiegu 209 tys , oczywiście od razu wymiana oleju wraz z filtrem. Skrzynia chodziła super, zrobiłem 66 tys ,znowu wymiana ,zrobiłem około 1000km ,zaczeły sie małe szarpnięcia /przebieg auta 275500/ przy zwalnianiu przy około 80 km/h.Potem auto nie chciało ruszać , pojechałem, do zaprzyjaznionego mechanika co naprawia BMW , diagnoza pekniety kosz C. Kupiłem nowy kosz ,nowy olej 10l ,nowy filtr ,jakies uszczelki ,czyszczenie machatronika ,membran. Dobrze ,ze sie to stało na miejscu ,a nie gdzieś 300km od domu.

    Teraz skrzynia chodzi idealnie ,ale po tej przygodzie smiem twierdzic ,że 5hp24 nie zasługuje na określenie niezniszczalnej , powiem więcej ,że nie znam nikogo co nie miał problemu z ta skrzynią.. Mysle ,ze to wystarczająco opisałem.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez ELVIS ; 23-02-2014 o 21:58

  9. #9
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Cyt:
    Niezniszczalny - "taki którego nie można zniszczyć"

    Tłumaczenie "na czym polega ich awaryjność" to raczej próba wybrnięcia z błędnego opisu w aukcji ....

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar SajneK
    Dołączył
    Feb 2014
    Posty
    241
    BMW
    E38 740D 2000r
    Skąd
    Warszawa
    A ten wykres ?

Podobne wątki

  1. [skrzynia] 5hp24
    Przez michal84 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-02-2014, 21:31
  2. [skrzynia] padła 5hp24
    Przez michal84 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-02-2014, 09:50
  3. [skrzynia] 5hp24 problem
    Przez Jozymek23 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 09-09-2012, 19:45
  4. Skrzynia 5hp24
    Przez Pietrek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-02-2012, 18:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •