Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36

Wątek: Problem z m60b40 e34 Nierówna Praca na biegu Jałowym

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Byczus
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    495
    BMW
    E39 530dAT, E32 730i V8 manual
    Skąd
    Poznań
    czujniki spalania stukowego x4szt.
    Jest BMW E39 530dA Touring 2001r.


    Jest BMW E32 730i V8 manual 1992r.



    Było BMW E34 525i manual 1991r.

  2. #22
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Czujniki spalania stukowego ładnie wychodzą w DISie. Poza tym mają za zadanie dać znać o spalaniu stukowym, czyli jak generują impuls to komputer przesuwa zapłon. Wiele aut już ich dawno nie ma sprawnych I tak naprawdę jeżeli paliwo dobre to nic się nie dzieje, bo nie dochodzi do rozpoczęcia spalania stukowego.

    To są zwykłe mikrofony.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 19-11-2014 o 06:13
    pozdrawiam Bartek

  3. #23
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    71
    BMW
    e34 540i/e30cabrio
    Skąd
    MD/ KRK

    Post

    Ciśnienie równe na wszystkich po 12.5 zrobiłem jeszcze próbę olejowa na dwóch podskakuje do 14barów reszta podskakuje tak o 0.5 prawie ze 1bar. Mozliwe ze pierscienie czy raczej uszczelniacze i zawory przepuszczaja oil? Dis nic nie wywala.

    Parametry Live nie Podoba mi sie Bank 1 i Bank 2


    Ostatnio edytowane przez cartonik ; 19-11-2014 o 10:24

  4. #24
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Niestety te pomiary nie wskazują jednoznacznie na jakieś błędy. Tym bardziej, że zmierzyłeś kompresję i jest ok.

    Ciężki temat będzie...

    A sondy pracują równo i zmieniają wartości w miarę szybko obie? Z drugiej strony szybko w DISie po porcie szeregowym to pojęcie wględne:)
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 19-11-2014 o 13:26
    pozdrawiam Bartek

  5. #25
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    71
    BMW
    e34 540i/e30cabrio
    Skąd
    MD/ KRK
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    Niestety te pomiary nie wskazują jednoznacznie na jakieś błędy. Tym bardziej, że zmierzyłeś kompresję i jest ok.

    Ciężki temat będzie...

    A sondy pracują równo i zmieniają wartości w miarę szybko obie? Z drugiej strony szybko w DISie po porcie szeregowym to pojęcie wględne:)
    Sondy Nawet podpinane pod Miernik Wszystko jest GIT majonez.

    Albo Ecu coś świruje albo ja już nie wiem jeszcze zamawiam endoskop w tym tyg i wgłebie sie do srodka i zobacze co tam sie dzieje a jak nie to wylatuje m60 i wlatuje m62novanos (dobrze ze mam cała 540 w której chodzi motor jak igła) Bo już po prostu mam dosć tego silnika i albo pójdzie do żyda albo zostawie i go wyremontuje.

    Niby mogą być pierscienie bo jakieś tam ciśnienie wieksze ładuje ale silnik trzyma moc i wogole w szczególe obroty nie falują no po prostu zagadka taka ze jedyna opcją która zostało to sprawdzić wtryskiwacze paliwa DME i tyle do sprawdzania.

  6. #26
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Przy takich rozbieżnościach w sprężaniu nie zauważysz żadnej różnicy w pracy silnika. Już widziałem M60, gdzie na jednym było 7 barów, a zmierzone było z ciekawości, bo silnik pracował idealnie równo.

    Też myślałem o DME, wtryski tak jak napisałem wydaje mi się, że będą ok, bo by wyszło na sondach, ale zawsze jest to ostatnia deska ratunku.
    pozdrawiam Bartek

  7. #27
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    71
    BMW
    e34 540i/e30cabrio
    Skąd
    MD/ KRK

    Post

    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    Przy takich rozbieżnościach w sprężaniu nie zauważysz żadnej różnicy w pracy silnika. Już widziałem M60, gdzie na jednym było 7 barów, a zmierzone było z ciekawości, bo silnik pracował idealnie równo.

    Też myślałem o DME, wtryski tak jak napisałem wydaje mi się, że będą ok, bo by wyszło na sondach, ale zawsze jest to ostatnia deska ratunku.
    Kompa mam ale tylko i wyłacznie m62novanos 96rok pewnie nie podejdzie? Pytanie do znawców czy jak przerzuce cały silnik z wiazką do e34 i kompem z m62 z e39 to bez problemu to zagada bez rzadnych błedów? po prostu cały kompletny silnik ze skrzynią z e39 do e34? Wiem ze czujnik wału jest w m60 na kole z przódu m62 na skrzyni ale to chyba nie aż taki problem.

  8. #28
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    71
    BMW
    e34 540i/e30cabrio
    Skąd
    MD/ KRK
    Witam po ciężkich bojach z Moim e34 doszedłem Do ładu i składu ;) Kopcenie było wynikiem uszczelniaczy zaworowych wymieniłem wszystkie co do jednego nie rozbierajac głowicy ale sie udało foto niżej

    Co do Pracy samego silnika Ustawiłem rozrząd korzystając z Autodaty oraz Tis oczywiscie z Blokadami do tego potrzebnymi. Ktoś już w nim kiedyś grzebał bo jest nowy łałńcuch zębatki napinacz tak dalej mniejsza o to. Sciagłem dekle z dwóch głowic wszystko ustawiłem gmp i wsadziłem blokady a tu zonk nie pasują Rozrząd był naprawdę nie dużo przestawiony na wałkach wydechowych ale był. Poskładałęm wszystko jak fabryka przykazała odpaliłem samochód i szok nie to Auto zero wibracji na silniku w aucie i tak dalej normalnie cisza i spokój. I jak mi ktoś pewie ze bez Blokad da sie ustawić rozrząd to powiem ze oczywiście ze sie da ale nigdy ale to przenigdy nie bedzie to precyzyjne ustawienie Także komu drży v8 Sprawdzcie sobie rozrząd oraz Wszystkie napinacze.

    Ps. Miałem nie pisać ale możę sie komuś przyda bo jak zawsze nikt na forach nie potrafi nic podpowiedzieć nie te fora co były dawniej.

    Pozdrawiam :)

  9. #29
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    No musisz wybaczyć, ale na to, że masz źle rozrząd ustawiony ciężko wpaść. To jest mało prawdopodobna usterka wynikająca z samej siebie, a to że ktoś grzebał i zepsuł ciężko podpowiadać.
    pozdrawiam Bartek

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jagdtiger
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    211
    BMW
    brak
    Skąd
    Łódź

    Post

    U mnie też silnik trochę nierówno chodzi. Sprawdzałem w aso i przy przebiegu 186000 auto miało zmieniany łancuch i napinacze w serwisie BMW w niemczech. Teraz przy przebiegu 196000, wymieniając uszczelki pod pokrywami zaworów, zauwazylem ze na kole zębatym widać ślady po poprzednim ustawieniu rozrządu. Czemu jest taka roznica? I czy ja też mogę mieć źle ustawiony rozrząd? Jestem pewien ze wszystkie uszczelki, sondy, odma, przeplywka i cewki są sprawne. Zdjęcie strony od kierowcy, od strony pasażera nie było widać takich śladów.

Podobne wątki

  1. Nierówna praca m60b40
    Przez cinekpl w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 23-07-2017, 00:04
  2. [silnik] M60B40 nierówna praca na zimnym silniku
    Przez jackolus w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 12-02-2015, 02:18
  3. trzęsie buda na biegu jałowym m60b40 e38
    Przez rdboy w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 07-06-2013, 21:58
  4. [silnik] Nierówna praca silnika na biegu jałowym
    Przez daber w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 02-04-2012, 15:22
  5. M60B40 - nierówna praca i ogromne spalanie
    Przez kapitan w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-12-2009, 15:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •