Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: układ wydechowy

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar R.SŁOMIŃSKI
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    99
    BMW
    bmw e38 750i
    Skąd
    Poznań

    Post układ wydechowy

    Witam
    Kolejne pytanie z mojej strony.
    śmierdzi i to ostro ;/
    mowa o spalinach z mojej 750, wiem ze katów nie mam, nie łudziłem się ze będą a lewy tłumol do wymiany, na wiosne wymienie wydechy na bank na nowe bo te nei dosc ze zniszczone to jeszcze bardzo ciche (oryginalne) a chciałbym delikatnie podrasowac pomruk v12 wiec cos dobiore zeby bardziej było slychac ale zeby wsi nie robic, ale nie o tym. chodzi o to ze kiedy go odpalam no w zamknietym garazu to idzie zdechnąć za przeproszeniem ze smrodu.smierdzi spalinami az za mocno, nie wiem dlaczego. silnik chodzi rowniutko i jesli chodzi o dzwiek czy prace silnika to nie ma zarzutow ale ten zapach mnie martwim,nawet gdy stoje na swiatlach to czuje ten zapach spalin,duszący wrecz. zapach takiej przepalonej benzyny, znam ten zapach z innych aut ale ten jest zbyt mocny, to norma? czy mam sie bać?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    155
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    olkusz
    hej, podjedź na jakąkolwiek stację diagnostyczną. Poproś o badane spalin analizatorem, będziesz miał czarno na białym co się dzieje z lewą i prawą stroną silnika a przede wszystkim poznasz jakość spalanej mieszanki oraz będzie można określić stan instalacji zapłonowej- im więcej weglowodorów tym gorszy proces spalania.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar R.SŁOMIŃSKI
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    99
    BMW
    bmw e38 750i
    Skąd
    Poznań
    No tak ';) proste

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawel'88
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    589
    BMW
    e38 740iL
    Skąd
    Biała Podlaska / Warszawa
    Ja Ci już powiem, że to dzięki braku katalizatorów masz taki objaw.
    Kiedyś w e39 540i bez katów przeżywałem to samo - a jak były okna otwarte i szyber to dopiero było bardzo fajnie :D

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Mniejsze opory w wydechu mogą powodować wydobywanie się do niego części nie spalonej mieszanki. Komputer wzbogaca mieszankę i tak w kółko. Skład spalin na pewno będzie do d... To powoduje ten zapach. Możesz sprawdzić Inpą dymienie i wartości adaptacji. Założę się, że będą to spore wartości.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    49
    BMW
    Bmw E38 735i 1999
    Skąd
    Bydgoszcz
    A jak kolegi to sprawdzić inpa?
    U mnie przy odpaleniu po nocy tez dosyć znacznie czuć paliwo. Wyjezdzam z garażu i wentylator zacagnie do środka:/ moze u mnie tez cos nie tak? Pozdro

    Wysłane z mojego IdeaTab S6000-H przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Fakt mialem omege 3.2 i kiedy zostaly wstawione strumienice zamiast katow byla masakra ze spalinami w aucie.. Przedostawaly sie pod zderzakiem do bagaznika a pozniej do wnetrza auta.. Juz nie wpomne o otwarciu szyb czy szyberdachu podczas jazdy.. Po trasie 300km bolala glowa od tego..

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Cytat Zamieszczone przez matimoto Zobacz posta
    A jak kolegi to sprawdzić inpa?
    U mnie przy odpaleniu po nocy tez dosyć znacznie czuć paliwo. Wyjezdzam z garażu i wentylator zacagnie do środka:/ moze u mnie tez cos nie tak? Pozdro

    Wysłane z mojego IdeaTab S6000-H przy użyciu Tapatalka
    Po nocy, jak odpalasz zimny silnik, to raczej normalne. W Inpie jest zakładka smoothness (chyba tak się pisze), tam masz wartości dla wszystkich cylindrów. Na ciepłym silniku powinny być w miarę równe i im niżej, tym lepiej. Wartości adaptacji też im bliżej zera, tym lepiej. Jeśli nie pracują sondy, też może mocno śmierdzieć, a przy strumiennicach trudno przypuszczać, że sondy pracują prawidłowo.

Podobne wątki

  1. Układ wydechowy
    Przez Rysiek92 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-02-2012, 16:55
  2. Układ wydechowy
    Przez Proyer w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-06-2011, 17:28
  3. Układ wydechowy
    Przez Peluquero w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 16-06-2010, 19:27
  4. układ wydechowy
    Przez cezary w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 22-03-2008, 20:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •