Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Interfejs INPA dla F01 - F10

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mcdziubek
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    648
    BMW
    Ex E38 740i 4.4 - F10 528i 3.0
    Skąd
    Windsor and Slough
    Blog
    1

    Post Interfejs INPA dla F01 - F10

    witam moje pytanie jest następujące czy inpa 5.0 jest w stanie obsłużyć samochód f01 lub samochód f 10?, jako że obydwa modele pochodzą z tej epoki to jestem ciekaw czy moja inpa którą mam zainstalowaną którą obsługuje zazwyczaj moją e38 czy jest w stanie ogarnąć modele f10 lub f 01 ze względu na to że mojemu koledze coś się stało z jego 2010 f10 520d chciał zebym mu posprawdzal kilka rzeczy. Jest kilka mil do niego i nie chce jechac na darmo.

    Czy moze ktoś udzielić podpowiedzi czy kabel ktory używam do E38 czyli kostka kwadrat plus okragla bedzie pasować?

    Czy mam sciagnac dodatkowy program?

    Dzieki za podpowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez mcdziubek ; 19-02-2014 o 18:56
    Toyota Prius 2014 1.8 CVT Hybrid.
    E38 740i V8 ma nowego Pana.

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    W internecie jest do znalezienia inpa, w której są potrzebne pliki do obsługi serii F
    Potrzebujesz kabel co najmniej typu DCAN, ale taki w którym 8 pin jest odłączony(będzie blokować interfejs).
    Inna, tańsza i chyba najlepsza to kabel ENET, który można zrobić samemu(kwestia kabla sieciowego, wtyku obd i jednego rezystora). Ediabas 7.2 i 7.3(zawarte w standard tool 2.11 i 2.12) bez problemu obsługują taki interfejs
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Wtyczka od e38 na pewno nie spasuje. Co do software to z tego co pamiętam to inpa miala chyba opcje f01 ale czy to faktycznie zadziała to nie wiem.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mcdziubek
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    648
    BMW
    Ex E38 740i 4.4 - F10 528i 3.0
    Skąd
    Windsor and Slough
    Blog
    1
    Dziękuję. Problem jest nieco inny.

    Odpalil auto. Wrzucił jedynkę. Ruszył i 500 metrów dalej zapalił się symbol ABS oraz komunikat o ostroznym wcisksniu hamulca i udaniu sie do aso. 10 sek później silnik zgasł. Po próbie odpalenia sipnik tylko zrobił pstryk i nie odpalil oraz pojawil sie symbol zoltego silniczka.

    Mechanik próbował zakrecic silnikiem ale mu sie nie udalo. Czy jest mozliwe ze łańcuch rozrządu pękł przy 200000 kilometrow? Auto jest z poczatku 2011. 520d F10. Co o tym myślicie? Jednostka do wymiany?

    Powiedział mi ze miesiac temu rano odpalil auto i silnik tak jakby zrobił sie glosniejszy
    Toyota Prius 2014 1.8 CVT Hybrid.
    E38 740i V8 ma nowego Pana.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    176
    BMW
    F01 750ix
    Skąd
    Szydlowiec
    Moje doswiadczenia z komunikacja z samochodem f01 czyli tak naprawde cala seria f sa nastepujace.
    Inpa sie nie nadaje. Mozna polaczyc sie poprzez ediabas 7.2 7.3 i kabel enet ale nakladka skryptow na inpe jest uposledzona i sypie bledami. Takze nic sensownego nie zrobimy.
    Do komunikacji przeznaczone sa dwa pakiety. ESYS do programowania opcji i flashowania sterownikow oraz ISID zawierajacy ISTA-D ISTA-P. Ten pierwszy jest programem diagnostycznym, drugi podobnie jak esys sluzy do programowania. Z seria F komunikujemy sie kablem ENET ale za pomica sztuczki. Zakladajac ze nie mamy fabrycznego interfejsu ICOM (do ktorego wpina sie ENET) potrzebujemy programowego emulatora ICOM. Jest cos takiego w sieci. Jak ktos nie zamierza placic zdaje sie 120usd to moze sobie sciagnac torrentem obraz wirtualnej maszyny vmware z zainstalowanym emulatorem. Uruchamia sie to pod vmware player jako snapshot.
    Pakiet ISID tez jest dostepny jako wirtualna maszyna do sciagniecia. Jest spory ponad 40gb.
    Te dwa programy (pracujace jednoczesnie jako vmware) +kabel ENET daja identyczne srodowisko jakim dysponuje serwis BMW.

    Super dodatek to system serwisowy zawarty w ISID.
    Po wyszkuniu bledow system sam przedstawia procedure sprawdzenia samochodu i procedure naprawy. Sa Zdjecia opisy momenty dokrecania schematy elektryczne. Mozna zaprogramiac wtryskiwacze czy akumulator.

    Jedyne ale to aktualnosc oprogramowaniam. Isid w rzeczywistosci jest tylko komputerm przenosnym ktory podlaczony jest do serwera danych w serwisie bmw. Z kolei serwer laczy sia z glowna siecia bmw w Niemczech. W aso calosc stale sie aktualizuje i isid pobiera dane tylko dla konkretnych samochodow.
    W wersji z internetu mamy aktualizacje na 2012 rok.

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Inpa sie nie nadaje. Mozna polaczyc sie poprzez ediabas 7.2 7.3 i kabel enet ale nakladka skryptow na inpe jest uposledzona i sypie bledami. Takze nic sensownego nie zrobimy.
    Mając pliki z najnowszych spdaten jest sporo lepiej
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    176
    BMW
    F01 750ix
    Skąd
    Szydlowiec
    Rozwin temat. Myslalem ze bmw wycofalo sie calkowicie z obslugi inpy w serii F. Jakia wersja sp daten i ediabas zadziala?

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Używam ediabas 7.3.0
    Do tej pory sp daten 2.50.2

    Aktualnie wrzuciłem 2.51.3, ale na nich jeszcze nie pracowałem

    Przy F07 i F10/F11 rzucał błędami przy niektórych modułach(tool32 już takich problemów nie miał), ale większość modułów mogłem sprawdzić
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mcdziubek
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    648
    BMW
    Ex E38 740i 4.4 - F10 528i 3.0
    Skąd
    Windsor and Slough
    Blog
    1
    Dziękuję za wkład w temat. Niestety zerwany łańcuch rozrządu oznacza wymianę silnika. Znalazłem w Doncaster silnik z rozbitka 5000 mil przebiegu jedziemy po niego jutro rano. Wymiana nastąpi w poniedziałek. Nie będę zatem kupowal kabli ani szukal oprogramowania. Moze kiedys sie to przyda komuś. Pozdrawiam.
    Toyota Prius 2014 1.8 CVT Hybrid.
    E38 740i V8 ma nowego Pana.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Jak to możliwe, że zerwał się łańcuch?:/

Podobne wątki

  1. Interfejs ELM 327 a Inpa?
    Przez Aldik w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 09-03-2017, 09:06
  2. INPA 3.x czy INPA 5.x - która do BMW e38 , 750 il 2001r
    Przez Chromik1 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-02-2014, 15:32
  3. Humor, a może rzeczywistość w BMW F10 :)
    Przez moryciaty w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-12-2013, 00:56
  4. [elektryka] Interfejs BMW + INPA?
    Przez michal6500 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-10-2013, 12:11
  5. Interfejs BMW USB + ADAPTER 20 ads POLSKA INPA PL
    Przez tomgtdek69 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-06-2011, 16:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •