Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Układ wydechowy 735i 92r - gdzie dostane?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar windosek
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    88
    BMW
    E28 524TD 1984
    Skąd
    Poznań

    Post Układ wydechowy 735i 92r - gdzie dostane?

    Tak jak w temacie - gdzie dostane środkowy i końcowy za rozsądne pieniądze ale nie jakiegoś chińczyka za 200zł.
    Macie jakieś namiary na firmy które to robia może? Myślałem o proex ale poczytałem że średnio u nich z jakością wykonania jednak, tzw loteria ;)
    Wiadomo można kupić w aso za cene kosmiczną, gdzie nie gdzie też i jakiś bosal czy walker się ostał za 1500zł za tłumik to jednak dużo za dużo według mnie.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    z zamienników dostaniesz feroza do tyłu za jakies 300 - 400 zł , nie starczy na długo ale działa a na srodek cos uniwersalnego do pojemności 3,5 za jakies 200 zł, tłumikarz ze spawaniem i wymiana rurek i mocowań oraz spasowaniem wszystkiego powinien zmiescic sie w 300 - 500 zł. całość nowa wyjdzie Cię około 1000 zł.
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  3. #3
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,392
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC

    Post

    Ceny tłumików do E32 są dość duże, jak nie chcesz chinola to rozejrzyj się za uczciwą używką, pojawiają się w mediach od czasu do czasu.

    Cytat Zamieszczone przez Martynka Zobacz posta
    tłumikarz ze spawaniem i wymiana rurek i mocowań oraz spasowaniem wszystkiego powinien zmiescic sie w 300 - 500 zł.
    Ileee ?? Za wymianę tłumika końcowego, dorobienie nowych rurek + nowe mocowania zapłaciłem 90,- Zakładając, że dochodzi do tego jeszcze środkowy to cena nie ma opcji żeby przekroczyła 200,- Robiłem w warsztacie zajmującym się tylko i wyłącznie układami wydechowymi.
    Ostatnio edytowane przez tequila1909 ; 18-02-2014 o 21:32
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    Cytat Zamieszczone przez tequila1909 Zobacz posta
    Ileee ?? Za wymianę tłumika końcowego, dorobienie nowych rurek + nowe mocowania zapłaciłem 90,- Zakładając, że dochodzi do tego jeszcze środkowy to cena nie ma opcji żeby przekroczyła 200,- Robiłem w warsztacie zajmującym się tylko i wyłącznie układami wydechowymi.
    Ano tyle ile powiedziałem, szybka kalkulacja nie uwzględniająca tłumika końcowego dedykowanego do E32 i środkowego dopasowanego do pojemności:
    rurka aluminizowana o odpowiednim fi okolo 2 metrów 70 zł, i to razy 2 bo mamy dwie rurki na całej długości, komplet uchwytów czy jak to inaczej nazwać wieszaków przykręconych do karoserii bo nie wierzę że stare są w stanie bdb 70 zł, do tego nowe gumy 20 zł. czyli w materiale już jest ponad 200 zł. teraz demontaż, gięcie rur, spawanie wszystkiego, montaż, konserwacja. Szanujący się tłumikarz weźmie drugie tyle za robotę i jest ponad 400 zł.

    Wybacz nie ma szans na zrobienie wszystkiego za 200 jak same materiały tyle kosztują. Oczywiście można dać zwykłe stalowe rurki, zostawić stare gumy i wieszaki i będzie działać za 100 zł taniej, ale jak długo ?? Można też połatać spawarką i przysmarkać wszystko zamiast zrobić wszystko ze sztuką bo przecież pod spodem nie widać i będzie z robociznę taniej o 50 zł , tylko czy na długo ??

    Ja robiłem również wszystko w zakładzie zajmującym się tłumikami,wjechałem na kanał, pokazałem w bagażniku tłumiki i usłyszałem około 250 zł. Potem trochę pogadałem sobie z właścicielem warsztatu i po tym jak poznał moje podejście do auta i mechaniki spytał czy może zrobić to inaczej czyli wywalić wszystko za samym katem i położyć na nowo. Ja się ucieszyłem bo to znaczy, że załapał co to jest dobrze według mnie.

    Podsumowując, przyjechałem ze swoimi nowymi tłumikami a oni zrobili resztę, czasowo jeden człowiek męczył moje auto od 16 do 19 jednego dnia a drugiego od 8 do 11 czyli trochę zabawy było, wymienili wszystkie wieszaki, uchwyty i gumy, aluminizowanerurki profilowane na giętarce, wszystkie spawy zabezpieczone farbą, na wszystko mam pisemną gwarancję, moje stare wieszaki i gumy wróciły do mnie. Byłem pod autem przy odbiorze, robota na 6 z plusem, przy okazji chwycona ładnie obudowa kata bo delikatnie dzwoniła i oczyszczona i zabezpieczona przed korozją. Ta robota była tyle warta i dałbym znów za nią tyle. Nie lubię prowizorek.
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  5. #5
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,392
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Cytat Zamieszczone przez Martynka Zobacz posta
    rurka aluminizowana ........na wszystko mam pisemną gwarancję........... Nie lubię prowizorek.
    U mnie co prawda rurki są stalowe, gwarancję też dostałem, robota zrobiona profesjonalnie i o żadnym druciarstwie nie ma mowy, wieszaki i gumy nowe. Jeden się ceni tyle a drugi tyle, nie ma reguły.

    Edit:
    Dodam jeszcze, że w tym samym zakładzie za wymianę sondy lambda zapłaciłem 25,- a była zapieczona strasznie i na grzanie trochę gazu mu poszło.
    Ostatnio edytowane przez tequila1909 ; 19-02-2014 o 06:35
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    policzyłem Ci ceny samych materiałów i wyszło już ponad 200, do tego Ty robiłeś tylko koniec więc robocizny mniej niż połowa a może nawet 1/3 tego co przy całym, to musi kosztowac i nie chodzi o to kto jak sie ceni.

    Jakbym robił sam koncowy to pewno też bym z setke zaplacil.
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar IMPEX1950
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    665
    BMW
    Rolls Royce Phantom
    Skąd
    RADZIONKÓW
    Cytat Zamieszczone przez windosek Zobacz posta
    Tak jak w temacie - gdzie dostane środkowy i końcowy za rozsądne pieniądze ale nie jakiegoś chińczyka za 200zł.
    Macie jakieś namiary na firmy które to robia może? Myślałem o proex ale poczytałem że średnio u nich z jakością wykonania jednak, tzw loteria ;)
    Wiadomo można kupić w aso za cene kosmiczną, gdzie nie gdzie też i jakiś bosal czy walker się ostał za 1500zł za tłumik to jednak dużo za dużo według mnie.
    jesli jestes zainteresowany i wytrzymasz do soboty to bede mial ładny środkowy oryginał z 735 e32.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar windosek
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    88
    BMW
    E28 524TD 1984
    Skąd
    Poznań
    A co myślicie o tym? miał może ktoś kontakt z ich produktami?
    http://allegro.pl/tlumik-tlumiki-bmw...960307164.html

  9. #9
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Kup oryginał nie zgnity i przeżyje auto, a te wszystkie badziewia z ThyssenKrup to po dwóch latach będą dziurawe na wylot.

    Impex1950 Ci napisał, że będzie miał.
    pozdrawiam Bartek

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar IMPEX1950
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    665
    BMW
    Rolls Royce Phantom
    Skąd
    RADZIONKÓW
    impex juz ma, w calkiem niezlym stanie

Podobne wątki

  1. E32 układ wydechowy - 735i
    Przez Volv w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-03-2012, 10:38
  2. Układ wydechowy
    Przez Rysiek92 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-02-2012, 16:55
  3. Układ wydechowy
    Przez Proyer w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-06-2011, 17:28
  4. Układ wydechowy
    Przez Peluquero w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 16-06-2010, 19:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •