Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36

Wątek: e32 750iL Highline ZAPYZIAŁY Namysłów

  1. #21
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Jasne Tuczi ,ale procedura jest taka sama jak ,auto by było na zwykłych numerach ,a nie jak napisał capo ,że idziesz do konserwatora ,wypełniasz papiery i otrzymujesz żółte. Druga sprawa ,chyba najtrudniejsza i najważniejsza mianowicie taka ,ze rzeczoznawca musi takie auto zakwalifikować do unikatowych itp ,a tego nie chcą robić.
    Ostatnio edytowane przez ELVIS ; 18-02-2014 o 09:21

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik Awatar capoZe32
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    674
    BMW
    750iL (not LPG)
    Skąd
    Poznań
    Blog
    4

    Post

    Odnośnie artykułu - Identyko jest u mnie na złomie w Poznaniu, był ładny klasyk, pytam się czy istnieje jakaś moźlwiość wydostania takich samochodów ze złomowiska, jak są kompletne... Koleś odpowiada, że dzwonią po rzeczoznawcę i auto moje... :)

  3. #23
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez ELVIS Zobacz posta
    (...) że idziesz do konserwatora ,wypełniasz papiery i otrzymujesz żółte.
    W takie cuda to chyba nikt rozsądny nie wierzył. Procedury sa i będą. Chodziło o to, że jeśli auto nie mam papierów, a ustawowo łapie się jako zabytek to mimo wszystko da się je zarejestrować. Trzeba tylko spełnić kilka warunków, wypełnić kilka papierów, etc. :D

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik Awatar capoZe32
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    674
    BMW
    750iL (not LPG)
    Skąd
    Poznań
    Blog
    4
    Cytat Zamieszczone przez ELVIS Zobacz posta
    a nie jak napisał capo ,że idziesz do konserwatora ,wypełniasz papiery i otrzymujesz żółte.
    Jeżeli jest odwrotnie czyli tablice papiery i konserwator to ja chyba jestem coś do tyłu...

    Idzisz do konserwatora/rzeczoznawcy, mówisz co masz, pokazujesz on wydaje opinie (daj Boże pozytywną) Wpełniasz białe karty czy jak to się nazywa i inne papiery, czekasz na decyzje i dostajesz blachy. Napisałem, że to TROCHĘ TRWA< ALE COŚ ZA COŚ!!! Nie napisałem, że to jest takie łatwe jak zwykła rejestracja, ani, że jest tania tylko, że jest możliwe.
    Ostatnio edytowane przez capoZe32 ; 18-02-2014 o 09:29

  5. #25
    Vip Vip Awatar epul
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,032
    BMW
    e32 740i 93'
    Skąd
    Gliwice
    Blog
    14
    Slyszalem ze Szczepan cos wie na ten temat :-) Mowi ze bedzie prosciej.

    Jak German to Anna.

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    "Moge sie mylic" ale pozostaje jeszcze kwestia przeniesienia wlasnosci na ten pojazd bez dokumentow?

    Co innego kupic auto ze stacji demontazu ktora MUSI posiadac w depozycie jakikolwiek dokument na odsprzedawany pojazd, co innego to auto ktore nigdy nie figurowalo w zadnym polskim rejestrze.

    Kolejnosc jest raczej taka ze z BK i decyzja rzeczoznawcy robi si? wpis zarejestrowanego pojazdu do rejestru zabytkow a pozniej dopiero rejestracja na zlolte.

    Do zarejestrowania nawet na probne tablice (z wnioskiem o ustalenie danych pojazdu) potrzebny dokument przeniesienia wlasnosci. Tego raczej nie ma bo nie ma ani DR ani briefu.

    Gdyby dokumenty sie znalazly to decyzja KTOREGOS rzeczoznawcy bedzie pozytywna bo to Highline, a panowie opiniowali pozytywnie ju? nawet e34 w touringu.
    Czarne e32 w benzynie!


  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    675
    BMW
    Renault Safrane
    Skąd
    Kalisz
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny Zobacz posta
    "Moge sie mylic" ale pozostaje jeszcze kwestia przeniesienia wlasnosci na ten pojazd bez dokumentow?

    Co innego kupic auto ze stacji demontazu ktora MUSI posiadac w depozycie jakikolwiek dokument na odsprzedawany pojazd, co innego to auto ktore nigdy nie figurowalo w zadnym polskim rejestrze.

    Kolejnosc jest raczej taka ze z BK i decyzja rzeczoznawcy robi si? wpis zarejestrowanego pojazdu do rejestru zabytkow a pozniej dopiero rejestracja na zlolte.

    Do zarejestrowania nawet na probne tablice (z wnioskiem o ustalenie danych pojazdu) potrzebny dokument przeniesienia wlasnosci. Tego raczej nie ma bo nie ma ani DR ani briefu.

    Gdyby dokumenty sie znalazly to decyzja KTOREGOS rzeczoznawcy bedzie pozytywna bo to Highline, a panowie opiniowali pozytywnie ju? nawet e34 w touringu.
    co do dokumentu wlasnosci to mysle ze wystarczy odrecznie napisana umowa kupna pojazdu z zaznaczeniem ze jest bez dokumentów i tyle.

  8. #28
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Rano numer był nieprawidłowy, teraz jest już "tylko" niedostępny... Ciekawe :/

  9. #29
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    66
    BMW
    740i E38
    Skąd
    L-ca.
    Ten co sprzedaje auto pisze oswiadczenie ze auto jest jego i nie pochodzi z kradziezy i to jest podstawowy dokument od ktorego zaczyna sie procedura rejestracji na zabytek,mowa oczywiscie o aucie bez papierow i na zabytek sie kwalifikujacy.

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik Awatar capoZe32
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    674
    BMW
    750iL (not LPG)
    Skąd
    Poznań
    Blog
    4
    Wczytałem w necie takie coś jeszcze:

    Może komuś się przyda....

    Sprawę udało się załatwić dość bezboleśnie. Skontaktowałem się z pierwszym właścicielem, który wyrejestrował auto jakoby sprzedane za granicę. Pan był na tyle miły, że zarejestrował auto na siebie z powrotem tak jak by odkupił je od klienta z zagranicy. Po ponownym jego zarejestrowaniu podpisał umowę ze mną jako kupującym i teraz ja mogę je spokojnie zarejestrować.

    Czyli jednak możliwe.

    Temat zamykam.


    link

    Może ten koleś wyrejestrował i da się coś zrobić, żeby było taniej i łatwiej... :)

Podobne wątki

  1. [e32] 750iL Highline
    Przez Sławomir w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 246
    Ostatni post / autor: 23-04-2021, 15:57
  2. [E32] 750iL Highline
    Przez Truth w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 15-10-2015, 12:38
  3. BMW 750iL E32 Highline - Niemcy moze ktoś coś :)
    Przez arturtuner w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 09:14
  4. [E32] 750iL highline
    Przez powder735iL w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 16-08-2010, 12:53
  5. BMW 750iL E32 Highline
    Przez Supermen w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 27-06-2009, 16:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •