Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: faluje na obrotach podczas jazdy

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    72
    BMW
    735
    Skąd
    Mońki
    Wczoraj sprawdzałem pompę i gdy ja odłączę to nie działa prędkościomierz i ekonomizer. Ale nie ma poprawy nadal poszarpuje jak sie jedzie. Dodam ze mam auto po lifcie nie wiem jak u was będzie jak odłączycie pompę może inne objawy. W każdym bądź razie trzeba szukać nadal.

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    U mnie po odlaczeniu brak jest tylko ABS i TC wszystko inne dziala, predkosciomierz, ekonomizer itd

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bladyatl
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    369
    BMW
    e38 740i 99r
    Skąd
    warszawa
    Może to będzie pomocne: miałem poszarpywanie i niepłynna zmianę biegów pomiedzy obratami 1000- 2000 obr/min silnik 4,4 vanos, na wolnych wzorowa praca i powyzej 2000 obr wszystko ok. Inpa pokazywała uboga mieszanke, a tak zadnych błedów. Myślałem że lewe powietrze lub czujnik abs/pompa bo szarpie i obroty rosną i spadają.
    Przepływka pokazywała poprawne wartości masy powietrz itd, nie było jej błedów. Wsawiłem do mechanika, i zanim zaczoł cokolwiek robic ("uszczelniać") podmienił przepływke na na inną. Od razu wszystko wróciło do normy- praca silnika, skrzyni itd. Więc jak masz możliwość pożycz działajacą/sprawną i przetestuj. Nawet jak nie ma błedów to może to być wina.

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    62
    BMW
    740I
    Skąd
    Małaszewicze
    do: bladyatl
    . też mam 4.4 vanos i z tego co piszesz to mam takie same objawy, a może poprostu aby sprawdzić odłączyć przepływke i sprawdzic co sie bedzie działo. a jeszcze mam pytanie bo u mnie przy odpalaniu przez pierwsze 3-4s jest takie straszne grzechotanie i po chwili normalnie, co to moze być?

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bladyatl
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    369
    BMW
    e38 740i 99r
    Skąd
    warszawa
    Jak ja odłaczyłem przepływkę na wolnych obrotach to silnik od razu gasł. Te grzechotanie to może być łańcuch rozrządu który nie jest napiety z powodu niskiego cisnienia oleju lub pękniętej sprężynki która powinna go utrzymac w miarę napietego, ponieważ w tych silnikach jest napinacz olejowo- sprężynowy. Być może też slizgacze popekały a to już trzeba by było odkrecić miskę olejową aby zobaczyć czy nie ma w niej kawałków plastiku.

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    72
    BMW
    735
    Skąd
    Mońki
    Nie mam możliwości podłożenia innej przepływki niestety. A co do stuków to u mnie zaczynało sie tak jak sypały sie ślizgacze od łańcucha. Po czasie grzechotało ciągle i trzeba było robić niestety. Troszkę kosztowna sprawa bo za 3 szyny w serwisie bmw zapłaciłem ok 1200 zł wiec oby to nie było to hehe. Niestety nadal mamy nie rozwiązany problem. Trzeba szukać dalej.

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    A co do przeplywki to u mnie na kompie pokazuje jakies tam wartosci ze niby dziala (niewiem czy dobrze ale zmienia swoje wartosci podczas dodawania gazu) ale jak ja odlacze to silnik sobie nic z tego nie robi..

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    62
    BMW
    740I
    Skąd
    Małaszewicze
    a jak sprwdzic ten napinacz?

Podobne wątki

  1. Odblokowanie TV podczas jazdy
    Przez olejus w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 01-03-2015, 11:00
  2. czerwona kontrolka podczas jazdy
    Przez anett77 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 19-11-2012, 15:37
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 21:38
  4. dymi podczas jazdy
    Przez lostami1988 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-02-2012, 08:37
  5. Xenon gaśnie podczas jazdy
    Przez MastaKleszcz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 05-02-2010, 20:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •