Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Puste koncowe tlumiki

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar malpa_tg
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    142
    BMW
    740i
    Skąd
    Tarnowskie Góry

    Post Puste koncowe tlumiki

    Witam, mam pytanie czy przerabial ktos koncowe tlumiki? chce by moje 4.4l bylo troszke bardziej slychac a ze nie chce wrzucac tlumikow sportowych z koncowkami w zderzak... to myslalem by wyciac ori tlumiki, wybebeszyc i spowrotem zalozyc, robil ktos kiedys taka operacje ? pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawel'88
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    589
    BMW
    e38 740iL
    Skąd
    Biała Podlaska / Warszawa
    Podepnij się pod ten temat, który ostatnio był toczony - i poczytaj go - będziesz miał od razu odp ;)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    493
    BMW
    brak
    Skąd
    podkarpacie

    Post

    doskonaly pomysl. Chłopaki na dzielni powinni się w końcu dowiedzieć że ty masz przeciez BMW.

    Sportowy tłumik, nawet uniwerslany, to nie jest zwykła wybebeszona puszka. Jesli chcesz uzyskac efekt dzwiekowy niestety trzeba zainwestowac w odpowiedni tlumik czy nawet caly uklad wydechowy, nawet pod indywidualne zamowienie. Oczywiscie to sa koszta, ale z pustego to i salomon nie naleje. Wybebeszysz puszki i auto bedzie pierdziało zamiast basowo buczeć.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mcdziubek
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    648
    BMW
    Ex E38 740i 4.4 - F10 528i 3.0
    Skąd
    Windsor and Slough
    Blog
    1
    Ja chetnie bym poczytal ten temat I sie sam rowniez podpial pod. Iego. Jest szansa na link?
    Toyota Prius 2014 1.8 CVT Hybrid.
    E38 740i V8 ma nowego Pana.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawel'88
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    589
    BMW
    e38 740iL
    Skąd
    Biała Podlaska / Warszawa
    o kurcze sorry, z pośpiechu zapomniałem wkleić link, tutaj jest:
    http://7er.pl/showthread.php/34259-U...owe-brzemienie

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar malpa_tg
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    142
    BMW
    740i
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    dzieki za link :)

    no tak zawsze ktos taki jak bmw musi cos glupiego napisac ;) jesli ty cos robisz dla kogos na dzielni a nie dla siebie to bardzo mi cie przykro :)

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez bmw Zobacz posta
    doskonaly pomysl. Chłopaki na dzielni powinni się w końcu dowiedzieć że ty masz przeciez BMW.

    Sportowy tłumik, nawet uniwerslany, to nie jest zwykła wybebeszona puszka. Jesli chcesz uzyskac efekt dzwiekowy niestety trzeba zainwestowac w odpowiedni tlumik czy nawet caly uklad wydechowy, nawet pod indywidualne zamowienie. Oczywiscie to sa koszta, ale z pustego to i salomon nie naleje. Wybebeszysz puszki i auto bedzie pierdziało zamiast basowo buczeć.
    Nie do konca masz racje. Zwiekszajac otwor wydechu uzyskujesz bardziej basowy wydech. Ja mam puste oryginalne wydechy i zwiekszony otwor koncowy w tlumiku o ok. 10cm kw i bardzo daje niskim basem a na wolnych obrotach duuuuuuzo bardziej slychac bulgot V8. (jak jest otwor wiekszy o ok 15cm kw. to dzwiek jest niesamowity w zakresie 1700 - 2500 obrotow ale niestety jak dla mnie za glosny)
    Jak obejrzales moj filmik ktory udostepnilem w temacie "rasowe brzmienie" i uwazasz ze moj samochod pierdzi to wymien se glosniki ;] (oczywiscie slychac "pierdniecie" w jednym momencie jak dodaje mocno gazu ale tylko dlatego bo telefon nagrywajacy film byl zbyt blisko samochodu)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •